Jesteśmy dla zwierząt... - Gimnazjum nr 2 im.W.Korfantego w Żorach

www.2gim.zory.pl 44-240 Żory, ul. Ks.Klimka 7 (32) 434 28 75 szkola@2gim.zory.pl dyr.J.Świerkocki

Herb Żor

Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach

W klimacie zdartych płyt i hipisowskiej nonszalancji...

Czytaj więcej

Wolontariusze G2

Czytaj więcej

Fotografia w plenerze cz. 1

Czytaj więcej

Pokaz rycerski

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Jesteśmy dla zwierząt...

 

Od dwóch lat w naszej szkole aktywnie działa grupa wolontariuszy pomagająca bezdomnym zwierzętom. W grupie są uczniowie klasy 2A i 1A. Opiekunem grupy jest p. Julita Kaczkowska.

Początkowo nasze działania opierały się na szkolnych zbiórkach karmy, którą przekazywaliśmy schronisku w Jastrzębiu Zdroju. Od grudnia 2013 roku wspomagamy Żorskie Stowarzyszenie Dla Zwierząt.

 

 

 

 

Dlaczego pomagamy zwierzętom? Bo to z winy człowieka nasi podopieczni są dziś bezdomni... Ludzie nieodpowiedzialnie podchodzą do posiadania zwierząt. Wielu z nich zakłada, że kupi pieska dziecku...  A później, gdy trzeba będzie coraz więcej się nim zajmować, początkowa radość przechodzi i pies trafia na ulicę. Trzeba uświadomić ludziom, że zwierzę to nie zabawka!

Uwielbiamy chodzić do azylu i wyprowadzać psy. Największą satysfakcję daje nam widok cieszącego się na nasz widok zwierzaka :)

 

     
 
 
 
Styczeń/luty 2015
 
Jesteśmy w Grze Polichrom
 
Wraz z grupą "Wolontariat - Ludzka Sprawa" utworzyliśmy drużynę, która będzie starała się zmienić otaczający nas świat na lepszy. Będziemy namawiali ludzi do niesienia pomocy innym, potzrebującym. Pomóż nam pomagać! Wspieraj nasze działania, wejdź na nasz fanpage.
Misja 1 została zakończona! Ruszamy do przodu :)

 
 
 
30,31 stycznia 2015
 
W styczniu nasza grupa uczestniczyła w zbiórce na terenie sklepów Tesco.

 

 
17 grudnia 2014
 
Wraz z grupą "Wolontariat - Ludzka Sprawa" przygotowaliśmy Kiermasz Bożonarodzeniowy. Tym razem przygotowaliśmy dla naszych kolegów i nauczycieli pyszne, zdrowe i kolorowe kanapki i sałatki. Dochód ze sprzedaży przekazaliśmy pani Izabeli Piontek (prezes ŻSDZ) podczas spotkania opłatkowego  w Rebusie.
 
 
15 grudnia 2014
 
A oto pierwsze wydanie naszej gazetki: "Kochamy zwierzaki". Tuż z przed świętami otrzymali ją pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 17. Już w lutym kolejny numer :). Tym razem nakład będzie zdecydowanie większy...

 

 
9 grudnia 2014
 
Jesteśmy w Kalendarzu Żorskim :)

 

5 grudnia 2014
 
5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To doskonała okazja aby podsumować dotychczasowe działania grupy. Dzięki wsparciu sponsorów mogliśmy w tym roku spędzić ten dzień nieco inaczej, poza szkołą. Wraz z grupą "Wolontariat - Ludzka Sprawa" wzięliśmy udział w warsztatch "Świąteczne anioły" prowadzonych przez Studio Działań Artystycznych w MOK-u. Następnie spotkaliśmy się z zaproszonymi gośćmi: Barbarą Siedlecką, Wojciechem Maroszkiem, Jackiem Świerkockim. Podczas tego dnia opiekunowie grup mogli podziękować młodzieży za trud i poświęcenie wręczając im drobne upominki i dyplomy.

  


14 listopada 2014

14 listopada członkowie grupy "Razem dla czworonogów" zorganizowali  w szkole kiermasz ciast. Wszystkie słodkości zostały przygotowane przez młodzież oraz ich rodziców. Zebraną kwotę 220,81zł uczniowie przekazali na leczenie psa Bruna, który uległ wypadkowi. Pies przebywa obecnie pod opieką Żorskiego Stowarzyszenia dla Zwierząt. Serdecznie dziękujemy osobom, które zaangażowały się w pieczenie, jak również kupno ciast.

 

 

 

22 października 2014

Po raz drugi wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w warszatach prowadzonych przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowichach

 

 

10 października 2014

10 października wolontariusze z G-2 wzięli udział grze miejskiej Questing - „NGO odkrywam, poznaję, powracam”. Organizatorem Questingu jest Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych przy współpracy z żorskimi organizacjami pozarządowymi, instytucjami kultury oraz prywatnymi przedsiębiorcami. Honorowy Patronat nad Questingiem objął Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha. Zadaniem uczestników Questingu było odszukanie miejsc związanych z działalnością żorskich organizacji pozarządowych posługując się questem. Trzymamy kciuki za końcowe wyniki rywalizacji naszych uczestników!

 

 

wrzesień/październik 2014

Dzięki uprzejmości dyrekcji sklepów Auchan oraz Kaufland, przez ostatnie 3 weekendy wolontariusze z G-2 mogli uczestniczyć w zbiórce karmy oraz pieniędzy na rzecz podopiecznych Żorskiego Stowarzyszenia dla Zwierząt. W akcji wzięli udział uczniowie klasy 1a, 1b, 2a, 2c i 3a. Dzięki hojności klientów oraz ogromnemu zaangażowaniu naszej młodzieży, specjalnie wystawione kosze szybko wypełniły się karmą. 

 

 

 

8 czerwca 2014

W niedzielę wzieliśmy udział w IV Pikniku Pod Psem.

 

 

16-18 maja 2014
Zbiórka karmy w Auchan Żory

 

16-18 maja 2014 roku wolontariusze z G-2 wzięli udział w zbiórce karmy na rzecz podopiecznych Żorskiego Stowarzyszenia Dla Zwierząt. Podczas akcji nasi uczniowie zachęcali do pomagania bezdomnym zwierzętom i rozdawali ulotki informacyjne. Trwa wielkie liczenie karmy.  W imieniu podopiecznych serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszom za poświęcony czas :)

Opiekun: Julita Kaczkowska

 

 

 

15 maja 2014

15 maja 2014 roku wolontariuszki Żorskiego Stowarzyszenia dla Zwierząt wzięły udział w I Zlocie Szkolnych Klubów Wolontariuszy. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 42 oraz Gimnazjum nr 14 im. Juliusza Słowackiego w Katowicach. Naszą grupę reprezentowały: Anita Morońska, Angelika Pirzewska i Wiktoria Rusin z klasy IIa. W programie były m.in. występ kabaretu "Drzewo a gada", pokaz i warsztaty ratownictwa medycznego oraz szkolenie prowadzone przez pracowników Regionalnego Centrum Wolontariatu Studentów UŚ. Nauczyciele wzięli udział w debacie - "Świat przełomu XX/XXI wieku stara się pomóc potrzebującym".

 

 

 


26 lutego 2014

26 lutego w naszej szkole odbyły się warsztaty dotyczące wolontariatu. W zajęciach prowadzonych przez panią Martę Kuter z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Katowicach udział wzięły: Grupa "Wolontariat - Ludzka Sprawa" oraz my - wolontariusze Żorskiego Stowarzyszenia Dla Zwierząt.

 

 

 

 

 

25 lutego 2014

Chcąc pomóc kolejnym schorowanym i skrzywdzonym zwierzętom, postanowiliśmy zorganizować Tłusty Czwartek. Słodkie wypieki przygotowane przez nas oraz nasze babcie i mamy sprzedawały się jak świeże bułeczki. Kwotę 240zł przekazaliśmy na leczenie naszych czworonożnych przyjaciół.

 

 

 

 

14 lutego 2014

W Walentynki pomagaliśmy przy Koncercie Charytatywnym „Na cztery łapy”. Podczas imprezy goście mogli zakupić kartki promujące wolontariat w G-2.

 

 

 

 

Luty 2014

Braliśmy udział w zbiórce karmy na terenie hipermarketu Auchan oraz Tesco. W sumie udało nam się zebrać ok. 680kg karmy.  

 

6 lutego 2014

Podczas ferii  został wykonany i wydrukowany projekt kartki promującej wolontariat w G-2. Dochód ze sprzedaży kartek będzie przeznaczony na leczenie podopiecznych wolontariuszy.  

Okaż serce - 2zł to niewiele… Pomóż nam pomagać!

 

 

 

 

16 grudnia 2013

W czwartek, 16 grudnia wraz z grupą "Wolontariat - Ludzka Sprawa" zorganizowaliśmy Kiermasz Świąteczny. Można było na nim dokonać zakupu słodkich wypieków, ozdób choinkowych i stroików.

 

 

 

 

9 grudnia 2013

Z okazji obchodów Dnia Wolontariusza wzięliśmy udział w spotkaniu z Prezes Stowarzyszenia p. Izabelą Piontek oraz jego członkami. Usłyszeliśmy gorące słowa podziękowania za ogromny trud i poświęcenie we wszelkich przedsięwzięciach.

 

6 grudnia 2013

Od wczesnych godzin porannych braliśmy udział w zbiórce karmy na terenie hipermarketu Kaufland podczas Małego Mikołajkowego Koncertu na rzecz bezdomnych zwierząt.

 

 

 

 

5 października 2013

5 października wzięliśmy udział w Koncercie Charytatywnym na rzecz zwierząt. Podczas imprezy rozdawaliśmy ulotki informacyjne, sprzedawaliśmy ciasta i rejestrowaliśmy potencjalnych dawców szpiku kostnego.

 

 

 

 

Wrzesień-październik 2013

27-29 września oraz 11-13 października, dzięki uprzejmości Tesco i Auchan przeprowadziliśmy zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt.

 

 

 


Wszystko o rekrutacji Nabór do klasy siatkarskiej