Aktualności - Gimnazjum nr 2 im.W.Korfantego w Żorach

www.2gim.zory.pl 44-240 Żory, ul. Ks.Klimka 7 (32) 434 28 75 szkola@2gim.zory.pl dyr.J.Świerkocki

Herb Żor

Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach

W klimacie zdartych płyt i hipisowskiej nonszalancji...

Czytaj więcej

Wolontariusze G2

Czytaj więcej

Fotografia w plenerze cz. 1

Czytaj więcej

Pokaz rycerski

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Aktualności

Wiosenna edycja Nocy Reporterów

8 kwietnia 2014

Aktywni uczniowie naszej szkoły oraz członkowie Koła Młodych Dziennikarzy wzięli udział w specjalnej wiosennej edycji Nocy Reporterów, połączonej z przygotowaniem Dnia Otwartego. Popołudnie w szkole spędziliśmy bardzo pracowicie, przyjmując gości, witając kandydatów do naszej szkoły oraz ich rodziców.

Wieczorna zabawa rozpoczęła się od zdarcia gardeł, czyli karaoke, w którym większość uczestników brała udział. Następnie zamówiliśmy pyszną pizzę, po której poszliśmy spalić zbędne kalorie, grając w siatkówkę i koszykówkę. Czas mijał szybko i nawet nie zauważyliśmy kiedy wybiła godzina dwunasta. Wtedy trzeba było się przenieść do „dużego pokoju”, który następnie zamienił się w naszą wspólną sypialnię (czytaj: sala gimnastyczna G-2). Bladym świtem trzeba było rozpocząć wielkie sprzątanie po naszej „Nocy Reporterów”, choć wyczerpani, nie spieszyliśmy się szczególnie do domu.

Wszyscy wyszli zadowoleni, z uśmiechami na twarzy. Mamy nadzieję na więcej takich imprez w naszej kochanej dwójce!

                                  Nikol Adamczyk i Aleksandra Wowra    

czytaj więcej...

Młodzi aktywni debatują!

7 kwietnia 2014

Kandydatki na posłanki XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży - Katarzyna Broy i Anita Morońska z Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach w ramach zadania konkursowego przygotowały i przeprowadziły debatę pod hasłem: „Dlaczego młodzi nie głosują?”, która stanowić może doskonały punkt wyjścia do rozważań na temat przyczyn niepowodzeń kampanii profrekwencyjnych związanych z nadchodzącymi eurowyborami.

Spotkanie, dzięki uprzejmości  gościa i uczestnika debaty - pana Piotra Kosztyły, przewodniczącego Rady Miasta Żory, odbyło się 4 kwietnia 2014r. w sali obrad Rady Miasta Żory, gdzie gimnazjaliści mogli dyskutować wraz z zaproszonymi gośćmi na temat społecznego zaangażowania i aktywności młodych żorzan. Obecnością zaszczycili nas, oprócz wspomnianego pana Piotra Kosztyły, radny Rady Miasta Żory oraz opiekun Młodzieżowej Rady Miasta Żory - pan Jacek Arasim, pan Łukasz Kasza, najmłodszy radny Rady Miasta Jastrzębie Zdrój oraz dyrektor biura posła Grzegorza Matusiaka, pani Sabina Wowra - podinspektor Wydziału Edukacji, członkowie Młodzieżowej Rady Miasta Żory, dyrektor Gimnazjum nr 2 w Żorach - pan Jacek Świerkocki oraz nauczyciel wiedzy o społeczeństwie i historii w naszym gimnazjum – pan Andrzej Kasza. Widownię, która na kolejnym etapie dyskusji włączyła się do rozmów, stanowili uczniowie klasy IIa Gimnazjum nr 2 w Żorach i członkowie Koła Młodych Dziennikarzy.

czytaj więcej...

Niedziela hospicyjna

6 kwietnia 2014

30 marca i 6 kwietnia w ramach Niedzieli Hospicyjnej  członkinie grupy "Wolontariat - Ludzka Sprawa" kwestowały na terenach parafii pw. św. Flipa i Jakuba w Żorach, Miłosierdzia Bożego, św. Józefa Robotnika w Osinach, Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Rowniu, św. Stanisława w Suszcu oraz przy kościołach w Kleszczowie i Kleszczówce.

czytaj więcej...

Sobotni dyżur w szkole

5 kwietnia 2014

5 kwietnia nasze gimnazjum gościło uczestników X Jubileuszowego Ogólnopolskiego Przeglądu Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej Żory 2014.  Zespoły ulokowały się w 12 salach lekcyjnych. Wolontariuszki z grupy "Wolontariat - Ludzka Sprawa" oraz dziewczyny z 3a (Martyna Chrysteczko, Patrycja Wadowska, Julita Kalużna) witały przybyłych gości i pomagały w obsłudze.  
Sponsorzy naszej grupy:
Salon Fryzjersko-Kosmetyczny w Żorach "Shine", Pani Dorota Mikołajczyk, Firma "Mistal Jacek Jakubczak"

Dziękujemy

czytaj więcej...

XV Międzyszkolne Mistrzostwa Żor w Pływaniu

28 marca 2014

28 marca odbyły się XV Międzyszkolne Mistrzostwa Żor w Pływaniu. W sztafecie 8x50m stylem dowolnym reprezentacja chłopców zajęła IV miejsce, a dziewcząt III miejsce.  W ogólnej klasyfikacji nasza szkoła zajęła IV miejsce!!!  Gratulacje dla wszystkich uczestników zawodów.

Opiekun: Joanna Buchalik

czytaj więcej...

Bezpiecznie w ruchu drogowym...

27 marca 2014

27 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Żorach odbył się Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Drużyna G2 w składzie:
Elżbieta Wdowczyk, Paulina Barańska, Arnold Lazar, Daniel Śpiewok i Adam Ziebura zajęła II miejsce.
 
Dodatkowo Arnold Lazar zdobył nagrodę indywidualną za najlepszy wynik wśród uczniów szkół gimnazjalnych.

Higher and higher… Better and better…

28 marca 2014

Uczniowie naszej szkoły nie próżnują a języki obce nie są im obce. A oto osiągnięcia, o których dotąd nie pisaliśmy:

Ogólnopolski  Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego PINGWIN 2013 - uczeń Paweł Zmarzły z kl.1b zajął 7 miejsce na 2781 uczestników z całej Polski (poziom 1) oraz uczeń Sebastian Borkowski z kl.3b zajął 9 miejsce na 933 uczestników (poziom 3). Obydwaj panowie otrzymali także dyplomy wyróżnienia.

Festiwal Języków Obcych 2014 – „Potyczki z Językiem Angielskim” – ZSO Pawłowice - uczennica klasy 2a, Agata Piontek zakwalifikowała się do finału zdobywając  V miejsce oraz zestaw upominków. Podczas festiwalu nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach językowych z native speaker’em z Australii. Organizatorzy przygotowali także poczęstunek i występy artystyczne.

Gratulujemy wyróżnionym uczniom a pozostałym „językowcom” z naszego gimnazjum  życzymy coraz wyższych pozycji w rankingach a przede wszystkim satysfakcji z własnego rozwoju.

First Aid Techniques – no problem!

25 marca 2014

V miejsce dla Wiktorii i Sebastiana!

25 marca trzy drużyny w składzie: Michalina Posz - Simona Sędera,  Kacper Drozdowski - Mateusz Warzecha oraz Wiktoria Kałus - Sebastian Borkowski miały zaszczyt reprezentować nasze gimnazjum podczas VII Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Gimnazjum zorganizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Żorach. Tematem wiodącym tegorocznej edycji konkursu było: zdrowie, żywienie, pierwsza pomoc i słownictwo z tym związane. 

Pytania oraz zadania praktyczne  pozwoliły  wyłonić  7 najlepszych drużyn spośród      30 biorących udział.     Zmagania były intensywne, walka wyrównana, a poprzeczka, cóż… naprawdę wysoka.   Na zakończenie organizatorzy przygotowali wspaniały poczęstunek dla wszystkich oraz atrakcyjne nagrody dla najlepszych .  

Gratulujemy zdobywcom V miejsca , Wiktorii Kałus i Sebastianowi  Borkowskiemu!    

Opiekunka nagrodzonej drużyny, p.Joanna Kasoń dziękuje wszystkim uczestnikom za godne reprezentowanie naszej szkoły, wkład pracy oraz zaangażowanie.

Życzymy kolejnych sukcesów!

Eksplorujemy redakcję „Dziennika Zachodniego”

27 marca 2014

Członkowie Koła Młodych Dziennikarzy oraz jego sympatycy i przyjaciele w miniony piątek odwiedzili redakcję „Dziennika Zachodniego”. Uczestnictwo w ogłoszeniu wyników plebiscytu, w którym nasza szkoła zdobyła największą liczbę głosów i zyskała tytuł „Najlepszego gimnazjum w Żorach”, to początek naszej przygody w wielkim świecie. Później była uroczysta gala, elegancki bankiet, pyszne jedzenie, rozmowy z dziennikarzami (w tym z redaktorem naczelnym „Dziennika Zachodniego”), pamiątkowe zdjęcia, zdobywanie poszczególnych pięter nowoczesnej siedziby redakcji, podpatrywanie dziennikarzy w wirze pracy i ferworze wydarzeń, gromadzenie miłych wrażeń i cennych doświadczeń, a wszystko to w atmosferze ogromnej życzliwości i gościnności, zarówno pana redaktora naczelnego, jak i wszystkich pracowników redakcji. Dziękujemy za zaproszenie, na pewno z przyjemnością złożymy jeszcze niejedną wizytę naszym starszym kolegom „po fachu” ;)

czytaj więcej...

DZIEŃ OTWARTY G-2

25 marca 2014

Uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach zapraszają wszystkich szóstoklasistów na Dzień Otwarty G-2, który odbędzie się 28 marca 2014r. (piątek) w godz. 15.30-18.30.
W naszej szkole czeka na Was wiele niespodzianek. Będziecie mogli zobaczyć szkołę, uczestniczyć w podchodach organizowanych przez Koło Młodych Dzennikarzy, zwiedzić jej wszystkie klasopracownie, porozmawiać ze starszymi koleżankami i kolegami, wszystkimi nauczycielami oraz dyrektorem gimnazjum. Na pewno odpowiemy na wszystkie Wasze pytania.
Mamy nadzieję, że będzie to dla Was mile spędzony czas, a wizyta G-2 w pozwoli Wam poznać ofertę edukacyjną naszego gimnazjum.
Zapraszamy serdecznie!
 

czytaj więcej...

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243

Wszystko o rekrutacji Nabór do klasy siatkarskiej