Aktualności - Gimnazjum nr 2 im.W.Korfantego w Żorach

www.2gim.zory.pl 44-240 Żory, ul. Ks.Klimka 7 (32) 434 28 75 szkola@2gim.zory.pl dyr.J.Świerkocki

Herb Żor

Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach

W klimacie zdartych płyt i hipisowskiej nonszalancji...

Czytaj więcej

Wolontariusze G2

Czytaj więcej

Fotografia w plenerze cz. 1

Czytaj więcej

Pokaz rycerski

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Aktualności

Czytanie jest w modzie...

14 czerwca 2014

W szkolnym konkursie bibliotecznym pt. "Plakat promujący czytelnictwo" I miejsce zajęła Dorota Owczarek, II miejsce - Karolina Suchecka a III miejsce - Martyna Gąsior. Wręczenie nagród odbyło się 10 czerwca w bibliotece szkolnej.

czytaj więcej...

"Fizyka jest wszędzie"

14 czerwca 2014

Międzyszkolny konkurs fizyczno-plastyczny "Fizyka jest wszędzie" został ogłoszony w marcu. Jego organizatorem był Zespół Szkół Nr 8. W kategorii na najlepszą pracę plastyczną, nasza uczennica Natalia Kowalska zajęła III miejsce. Ten sam wynik osiągnęła Dorota Owczarek w kategorii najlepsza fotografia. Dyplom za udział otrzymała Karolina Suchecka.

Serdecznie Gratulujemy!

czytaj więcej...

Młody Informatyk - Paweł Zmarzły najlepszy!

10 czerwca 2014

10 czerwca 2014 roku na terenie Zespołu Szkół nr 3 w Żorach odbył się Powiatowy Konkurs Informatyczny „Młody Informatyk”. Wzięli w nim udział uczniowie z Gimnazjów nr 2, 3 i 4. I miejsce zajął Paweł Zmarzły z klasy I b, a Przemysław Piecyk z klasy II b uplasował się na V miejscu. Opiekę merytoryczną nad uczniami pełniły panie Renata Skóra i Alicja Maryńczak.

czytaj więcej...

Wygrana siatkarek!!!

9 czerwca 2014

9 czerwca w Żorach - Roju odbyły się Zawody Rejonowe w Siatkówce Plażowej Dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały para Wiktoria Kałus i  Elżbieta Wdowczyk. Po zaciętym pierwszym secie dziewczęta wygrały z rywalkami z Rybnika. Teraz dziewczyny zagrają w finałach wojewódzkich w Dąbrowie Górniczej. Serdecznie gratulujemy! Trzymamy kciuki!

czytaj więcej...

"Głowa nie od parady"

3 czerwca 2014

We wtorek odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny "Głowa nie od parady" zorganizowany przez panią Aleksandrę Kowalską oraz Julitę Kaczkowską. Uczniowie musieli się zmierzyć z zadaniami, które sprawdzały nie tylko umiejętności nabyte przez uczniów na lekcjach, ale również umiejętności logicznego rozumowania w zdaniach nietypowych. Do konkursu przystąpiło 5 drużyn - po trzech reprezentantów z wszystkich klas drugich.
Oto wyniki:
I miejsce - klasa IIB
II miejsce - klasa IIE
III miejsce - klasa IIA
IV miejsce - klasa IIC
V miejsce - klasa IID
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom:)

czytaj więcej...

XI Marsz Nadziei

30 maja 2014

30 maja grupa "Wolontariat-Ludzka Sprawa" wzięła udział w XI Marszu Nadziei, który zamyka kolejną edycję Pól Nadziei - Międzynarodowego Programu mającego na celu szerzenie idei opieki hospicyjnej i wolontariatu. W tym roku wyruszyliśmy trasą z Hospicjum do Sceny "Na Starówce" gdzie odbył się uroczysty koncert oraz wręczenie nagród uczniom biorącym udział w konkursie plastycznym "Jesteście nam bliscy" oraz w konkursie na żonkilową bizuterię. Opiekę sprawowały p.Bogna Jurkowska oraz p. Beata Wawrzyczek.

czytaj więcej...

„Kariera - marzenia do spełnienia”

2 czerwca 2014

W maju uczniowie klas III brali udział w I edycji konkursu „Kariera - marzenia do spełnienia” organizowanego przez CKZiU w Żorach pod patronatem Cechu Rzemiosł Różnych. Jego celem było rozbudzenie zainteresowania uczniów kształceniem zawodowym. Konkurs na terenie naszej szkoły przeprowadziła pani pedagog Magdalena Holeksa, 2 czerwca w CKZiU odbyło się ogłoszenie wyników i rozdanie nagród - 3 miejsce zajął Paweł Krawczyk z klasy III c. Gratulujemy!

czytaj więcej...

„Przywróćmy niebu kolory”

27 maja 2014

27 maja w naszej szkole odbył się Miejski Konkurs Ekologiczny pod hasłem „Przywróćmy niebu kolory”. Organizatorami konkursu był Wydział Inżynierii Środowiska Urzędu Miasta w Żorach oraz nasze gimnazjum.
Głównym celem konkursu było uświadomienie młodzieży, że to właśnie ich działanie ma ogromny wpływ na ograniczenie niskiej emisji.
Do konkursu przystąpiło 5 żorskich gimnazjów. Zmagania konkursowe uświetnił występ grupy uczniów z klasy 6d Szkoły Podstawowej nr 3 im. Żorskich Twórców Kultury, przygotowanych przez panią Beatę Oelszlaeger.
Wszystkie drużyny prezentowały bardzo wysoki poziom; wykazały się dużą wiedzą z zakresu ekologii oraz ochrony środowiska, refleksem oraz twórczym myśleniem.
W trakcie konkursu uczniowie mogli zobaczyć również krótki film, przygotowany przez uczennice klasy 2e naszego gimnazjum, a także  spot reklamowy Ogólnopolskiego Projektu "Misja - niska emisja".
Tło konkursu, a jednocześnie dekorację, stanowiły plakaty przygotowane przez uczniów naszej szkoły oraz panią Julitę Kaczkowską.
Zwyciężyło Gimnazjum nr 5. II miejsce przypadło w udziale Gimnazjum nr 4.
Nasza szkoła, którą reprezentowały: Anita Morońska, Dorota Owczarek oraz Anna Kocjan zajęła III miejsce.
Bardzo się cieszymy z tego sukcesu i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.

czytaj więcej...

W sporcie nie mamy sobie równych!

23 maja 2014

23 maja reprezentanci naszej szkoły odwiedzili zaprzyjaźnioną szkołę w Ostawie, by wziąć udział w sportowych rozgrywkach. W niejednej konkurencji byliśmy najlepsi :). Zajęliśmy 3 kolejne miejsca w biegu na 50m (Bartosz Zając, Piotr Młotek i Krzysztof Bury). W biegu na 800m II miejsce zajęli: Marek Pawlaczyk oraz Jagoda Par. Odnieśliśmy również zwycięstwo w turnieju piłki nożnej i piłki ręcznej.
Opiekunami byli: J. Rurarz, M. Kowalski, J. Buchalik, P. Sajdyk.

czytaj więcej...

Bliskie spotkanie z Ruchem Chorzów

22 maja 2014

22 maja, na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie z zawodnikami klubu piłkarskiego Ruch Chorzów - Bartkiem Babiarzem i Michałem Helnikiem. W ramach krótkiego wprowadzenia zawodnicy opowiadali o sobie i odpowiadali na pytania zadawane przez naszych gimnazjalistów. Można było dowiedzieć się m. in. jak wygląda dzień z życia piłkarza i kiedy nasi goście zaczęli interesować się sportem. Całe spotkanie zakończyło się wspólnym treningiem. Zainteresowani mogli zrobić sobie zdjęcie i otrzymać autograf :)

czytaj więcej...

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243

Wszystko o rekrutacji Nabór do klasy siatkarskiej