Aktualności - Gimnazjum nr 2 im.W.Korfantego w Żorach

www.2gim.zory.pl 44-240 Żory, ul. Ks.Klimka 7 (32) 434 28 75 szkola@2gim.zory.pl dyr.J.Świerkocki

Herb Żor

Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach

W klimacie zdartych płyt i hipisowskiej nonszalancji...

Czytaj więcej

Wolontariusze G2

Czytaj więcej

Fotografia w plenerze cz. 1

Czytaj więcej

Pokaz rycerski

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Aktualności

Ogólnopolski Przegląd Chórów

13 kwietnia 2011

9 kwietnia odbył się VII Ogólnopolski Przegląd Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej Metropolii Górnośląskiej. Nasza szkoła udostępniła sale, w których chórzyści mogli przygotowywać się do występów. Przyjechało 25 chórów, m.in. z Tarnowa, Sczejkowic, Warszawy, Jaworzna, Kalisza. Zespołami opiekowali się piloci, członkowie OAZY i ministranci. Piloci odprowadzały chóry do kościoła i szkoły oraz oprowadzali po naszym mieście. Wydawaniem kluczy zajmowały się uczennice naszej szkoły wyznaczone przez koordynatorkę Panią Bognę Jurkowską - Paduch. Nasza praca przebiegała sprawnie. Dziewiętnastoosobowa grupa uczennic klasy 1A, 1B, 3A, 3C, 3E została podzielona na dwie grupy - dopołudniową i popołudniową. Praca przy przeglądzie była cennym doświadczeniem.

czytaj więcej...

Zwycięstwo w Turnieju Wiedzy Pożarniczej

13 kwietnia 2011

Uczennica G-2 Ilona Drab zdobyła I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych Miejskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. III lokatę w konkursie wywalczył Maciej Paździor, uczeń klasy pierwszej G-2 i reprezentant OSP Osiny. Organizatorem konkursu była Miejska Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Żorach. Warto przypomnieć, że w kategorii szkół ponagimnazjalnych zwyciężyli absolwenci G-2 Klaudia Pochopień oraz Paweł Paździor. Gratulujemy i trzymamy kciuki w zawodach rejonowych.

czytaj więcej...

"Just Music" nagrodzeni!

7 kwietnia 2011

 

Dnia 7 kwietnia szkolny zespół muzyczny „Just music” w składzie: wokal - Jakub Koniński, perkusja - Adam Barański, gitara - Dominik Wyrwa, gitara   basowa  - Jakub Gajda, trąbka - Krzysztof Ruszczyński, saksofon - Jakub Ruszczyński, klawisze - Marta Motyka pod opieką Pani Joanny Maryniak wziął udział w IV Wojewódzkim Festiwalu Młodych Talentów ,,Piosenka w Unii Europejskiej” pod honorowym patronatem Wiceministra Edukacji Narodowej oraz Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Zabrze.

czytaj więcej...

Laureatka G-2 - jedna z pięciu w woj.śląskim

7 kwietnia 2011

7 kwietnia w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbył się finał X Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego "Będę im Bogiem, oni zaś będę mi ludem" Jr 31,33. Uczestnikami konkursu byli uczniowie Diecezji Katowickiej, Gliwickiej, Sosnowieckiej i Bielsko - Żywieckiej. Z 61 finalistów wyłoniono piątkę laureatów. Zaszczytne czwarte miejsce zajęła uczennica naszego gimnazjum - Nina Socha. Opiekunem Niny jest Pani Dorota Bednarska.

Gratulujemy!!!

czytaj więcej...

Najlepsi w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

30 marca 2011

30 marca w naszej szkole uczniowie z żorskich szkół mieli okazję wykazania się na rowerowym torze przeszkód w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Turniej składał się z trzech części. W pierwszej kolejności uczniowie musieli napisać test dotyczący przepisów ruchu drogowego, następnie przeszli do praktycznej części, czyli do jazdy na rowerze po torze przeszkód. Na koniec odpowiadali na pytania dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Naszą szkołę reprezentowali: Agnieszka Juraszek 3e, Ilona Drab 3e i Marek Staier 3e, którzy zdobyli I miejsce.
Wszytskim uczestnikom gratulujemy!

czytaj więcej...

Zwycięstwo szczypiornistów i koszykarek

23 marca 2011

17 marca 2011 r.  odbyły  się zawody piłki ręcznej szkół gimnazjalnych chłopców, na których drużyna Gimnazjum Nr 2 zdobyła I miejsce wygrywając wszystkie mecze.

Skład drużyny: Paweł Łagodziński, Fabian Wilim, Kamil Kociuba, Jonasz Szewczyk, Marek Staier, Krzysztof Jakubiak, Dawid Panasiuk, Mateusz Paszkowski, Bartosz Klimek, Łukasz Tkoczyk oraz Jakub Koniński.

Opiekun:Jarosław Rurarz, Krzysztof Murach

czytaj więcej...

Natalia Myjak – górą!

21 marca 2011

17 marca br. w salkach katechetycznych przy parafii św. Apostołów Filipa i Jakuba odbył się XI Rejonowy Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych i Gimnazjów zorganizowany przez panią Jolantę Malec i Katarzynę Marecką.

W konkursie łącznie wzięło udział 40 uczestników. Rozpoczął się on o godz. 9.00 rywalizacją gimnazjalistów, którzy przedstawili interpretację tekstów poetyckich i prozatorskich.

czytaj więcej...

Wielki sukces naszego kolegi...

19 marca 2011

W dniach 15-17 lutego br. Jakub Zastawny uczeń klasy IIc wziął udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych. Zawodników powitał stok Harenda w Zakopanem. Spotkali się na nim najlepsi narciarze alpejscy z Polski wybierani w zawodach z cyklu Młodzieżowego Pucharu Polski. Jakub startował w kategorii juniorów młodszych -  14-15 lat.

czytaj więcej...

Niepokonana z historii i matematyki w G 2!

19 marca 2011

Uczennica klasy 3d Dominika Kowalska jako jedyna w naszej szkole może poszczycić się dwoma tytułami laureatki w wojewódzkich konkursach przedmiotowych, a mianowicie
z historii i matematyki oraz tytułem finalistki w konkursie przedmiotowym z fizyki. Jej pilność i wytrwała praca pod opieką nauczycielek: p. Małgorzaty Koper, p. Jolanty Owczarek oraz p. Alicji Maryńczak zostały nagrodzone. Tytuł laureata premiowany jest maksymalną liczbą punktów z egzaminu gimnazjalnego i jednocześnie zwalnia Dominikę z egzaminów w bloku humanistycznym oraz matematyczno – przyrodniczym.

czytaj więcej...

Jesteśmy w grze!

12 marca 2011

11 marca ogłoszone zostały wyniki I etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters. W tym roku udział zgłosiły aż 4.643 zespoły, czyli 23.215 osób. Naszą szkołę reprezentowały 3 drużyny, z czego jedna zakwalifikowała się do II etapu. "Metal Underwear" w składzie: Daniel Podleśny, Marcin Student, Jan Wójcicki, Damian Bartosik (uczniowie klasy 3A) wezmą udział w II etapie już 16 marca.

Życzymy powodzenia!


Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243

Wszystko o rekrutacji Nabór do klasy siatkarskiej