Aktualności - Gimnazjum nr 2 im.W.Korfantego w Żorach

www.2gim.zory.pl 44-240 Żory, ul. Ks.Klimka 7 (32) 434 28 75 szkola@2gim.zory.pl dyr.J.Świerkocki

Herb Żor

Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach

W klimacie zdartych płyt i hipisowskiej nonszalancji...

Czytaj więcej

Wolontariusze G2

Czytaj więcej

Fotografia w plenerze cz. 1

Czytaj więcej

Pokaz rycerski

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Aktualności

Projekt "Drzewo Wolności" zakończony

14 maja 2011

13 maja 2011 w Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego odbyła się uroczystość poświęcona obchodom 90-tej rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego. Dzięki wspólnej inicjatywie senatora Rzeczypospolitej Polskiej Tadeusza Gruszki oraz Rady Miasta Żory szkoła wzięła udział w projekcie edukacyjnym „Drzewo Wolności”.

czytaj więcej...

Udział G2 w Święcie Ogniowym

13 maja 2011

12 maja uczniowie Naszej Szkoły w godzinach wieczornych uczestniczyli w corocznej mszy z okazji Święta Ogniowego oraz w procesji z pochodniami reprezentując Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach. Wolontariusze nieśli hasła promujące działalność charytatywną na rzecz Hospicjum i przypominając społeczności żorskiej o istnieniu takiej placówki w Naszym Mieście.

Grupą opiekowała się mgr Beata Wawrzyczek.

czytaj więcej...

5 lat w programie

13 maja 2011

Nasze gimnazjum już 5 lat uczestniczy w projekcie Szkoła Bez Przemocy. Celem Programu jest przeciwdziałanie przemocy w polskich szkołach przez zwiększenie świadomości problemu, zmianę postaw wobec przemocy, a także dostarczenie szkołom konkretnego wsparcia i narzędzi, które skutecznie i systemowo zwalczałyby to zjawisko.

Jesteśmy jedną z trzech szkół w mieście (jedynym gimnazjum), które razem ze Szkołą Podstawową nr 1 i Szkołą Podstawową nr 17 są w programie od samego początku jego realizacji.
We wrześniu 2006 roku Grupy Wydawnicze Polskapresse i Media Regionalne wraz z Fundacją Orange (dawniej Fundacją Grupy TP) rozpoczęły I edycję programu „Szkoła bez przemocy".

czytaj więcej...

Udział w konkursie

12 maja 2011

12 maja uczniowie naszej szkoły w składzie: Dominika Kowalska, Ryszard Plewnia, Filip Juroszek oraz Mateusz Jamroz wzięło udział w konkursie matematyczno - logicznym "MATNIA" organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach. Nauczycielkami przygotowującymi do w/w konkursu były: Jolanta Owczarek, Aleksandra Kowalska oraz Julita Kaczkowska. Opiekę nad uczniami sprawowała p. Bogna Jurkowska.

czytaj więcej...

Zintegrowani...

9 maja 2011

9 maja uczniowie naszej szkoły w składzie: Karolina Gryman, Rafał Gonsior, Damian Kobiałka, Aleksander Masłowski, Szymon Buba oraz Maciej Paździor wzięli udział w Turnieju w Kręgle organizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych w Żorach. Celem jaki przyświecał turniejowi była integracja osób zdrowych ze środowiskiem osób niepełnosprawnych.

Opiekunem grupy była p. Bogna Jurkowska.

"Jak Internet i telefon łączą ludzi w mojej okolicy"

28 kwietnia 2011

28 kwietnia nastąpilo rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego przez Ministerstwo Infrastruktury  w ramach obchodów Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego 2011r. Do Ministerstwa Infrastruktury wpłynęło 520 prac plastycznych, 16 prac filmowych oraz 78 zdjęć. Dwoje uczniów naszej szkoły: Klaudia Krzyszczak (IA) oraz Radosław Nieroda (IIIA) wykonało fotografie ukazujące "Jak Internet i telefon łączą ludzi w mojej okolicy". II miejsce w konkursie zdobył Radosław Nieroda.

Gratulujemy sukcesu młodym fotografom i życzymy kolejnych udanych ujęć :)

czytaj więcej...

Nasi posłowie w Sejmie Dzieci i Młodzieży

22 kwietnia 2011

Gimnazjum nr 2 w Żorach ma w swoich szeregach dwie posłanki: Dorotę Dżaluk i Magdalenę Stanieczko oraz posła Aleksandra Surzyna,  którzy reprezentować będą województwo śląskie w obradach XVII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży odbywających się 1 czerwca 2011 roku w Warszawie. Nasi posłowie będą jedynymi reprezentantami szkół gimnazjalnych z okręgu rybnickiego.

Opiekę nad uczniami sprawowały Panie Julita Kaczkowska oraz Katarzyna Marecka.

czytaj więcej...

Projekt G2 wyróżniony!

21 kwietnia 2011

21 kwietnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy gimnazjalny projekt edukacyjny "Rozwiń żagle" Wydawnictwa Pedagogicznego OPERON
Praca wykonana przez uczniów klasy IIIa: Roberta Kuśka oraz Krzysztofa Jakubiaka pod opieką  p.  Julity Kaczkowskiej otrzymała wyróżnienie. Chłopcy wykonali krótki film pt. "Wyścig trwa", na temat udziału reprezentanta Polski Zbigniewa Gutkowskiego w regatach okołoziemskich Velux 5 Oceans.

Gratulujemy!

czytaj więcej...

Kiermasz Wielkanocny

20 kwietnia 2011

"Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi".

20 kwietnia odbył się w naszej szkole kiermasz wielkanocny. Jego głównym celem była promocja idei wolontariatu rozumianego jako bezinteresiwne poświęcenie swojego czasu i wysiłku na rzecz innych. Środki finasowe, które udało się nam zebrać wynoszą 481,75zł. zostaną przekazane na rzecz podopiecznych Hospicjum Jana Pawła II w Żorach.

czytaj więcej...

Trzymamy kciuki za Karolinę!

17 kwietnia 2011

Uczennica klasy II c – Karolina Kęsik zakwalifikowała się do regionalnego (woj. śląskie i opolskie) finału ogólnopolskiego konkursu geologiczno -środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” organizowanego przez Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy.

czytaj więcej...

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243

Wszystko o rekrutacji Nabór do klasy siatkarskiej