Aktualności - Gimnazjum nr 2 im.W.Korfantego w Żorach

www.2gim.zory.pl 44-240 Żory, ul. Ks.Klimka 7 (32) 434 28 75 szkola@2gim.zory.pl dyr.J.Świerkocki

Herb Żor

Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach

W klimacie zdartych płyt i hipisowskiej nonszalancji...

Czytaj więcej

Wolontariusze G2

Czytaj więcej

Fotografia w plenerze cz. 1

Czytaj więcej

Pokaz rycerski

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Aktualności

I miejsce w Miejskim Konkursie Ekologicznym

31 maja 2011

Drużyna Gimnazjum nr 2 w składzie: Dominika Kowalska, Ilona Drab oraz Karolina Kęsik zdobyła I miejsce  w Miejskim Konkursie Ekologicznym "Cztery Żywioły - Ziemia" w kategorii gimnazjów. Opiekunem zespołu jest Pani Ewa Wójtowicz. W poprzednich edycjach konkursu nasza drużyna także zdobywała pierwsze i drugie lokaty.

Gratulujemy!

czytaj więcej...

Turniej Siatkówki w Ostravie-Polance

30 maja 2011

Drużyna siatkarek Gimnazjum nr 2 oraz Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego SARI Żory po raz pierwszy gościła w Zakladni Skola w Ostravie-Polance, gdzie odbył się Międzynarodowy Turniej Siatkówki. To już drugie wspólne spotkanie naszych szkół. Partnerstwo rozpoczęło się w styczniu tego roku podczas I Międzynarodowego Turnieju im. Czesława Fojcika, który odbył się w hali sportowej w Żorach. W wizycie udział wzięło 18 dziewcząt pod opieką trenerów Krzysztofa Muracha, Michała Wychrystenki oraz dyrektora G-2 Jacka Świerkockiego. Zapraszamy do galerii zdjęć w szkolnym albumie fotografii.

czytaj więcej...

Dzień Żonkila 2011

27 maja 2011

27 maja wzięliśmy udział w Dniu Żonkila. Było to podsumowanie VIII Edycji Pól Nadziei. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas IC, ID, IE, IF i IIIA... Ci którym pojęcie wolontariatu akcyjnego nie jest obce.

Opiekunem grupy była Bogna Jurkowska

Finalistka konkursu "Anglosong"

27 maja 2011

W czwartek w Młodzieżowym Domu Kultury w Katowicach odbyło się przesłuchanie do konkursu Piosenki Anglojęzycznej „Anglosong”. W tym przesłuchaniu udział wzięły dwie uczennice naszej szkoły, a dokładniej Aleksandra Rerych (Ia) oraz Marta Orszulik (IIIb). Przedział wiekowy w tym konkursie był dość obszerny, ponieważ sięgał od lat 13 do 24. Znamy już wyniki tego przesłuchania, do dalszego etapu dostała się Ola, finał odbędzie się 9 czerwca.

Gratulujemy Naszym gimnazjalistkom i życzymy dalszych sukcesów. ;)

czytaj więcej...

WSZYSTKIE MAMY W DNIU ICH SWIĘTA ZAPRASZAMY!

27 maja 2011

„Mówią, że mężczyzna jest wielki, że panuje nad lądem i morzem – władając berłem królewskim. Dzierżawca mocy – a jednak bezprawnie tron zajął… do większej on Pani należy!!! Władczynią tego świata jest dłoń, która kołysze kołyską”

27 maja odbył się wieczorek poetycki poświęcony wszystkim mamom. Uczniowie przy akompaniamencie liryczno - nastrojowej muzyki zaprezentowali wzruszające wykonania utworów poetyckich, których bohaterką jest ta, która daje „radość, spokój i szczęście”.

            Wszystkim uczestnikom tej wzruszającej uroczystości serdecznie dziękujemy!

czytaj więcej...

Pierwszy taaaakiii spływ!

24-26 maja 2011

W dniach 24-26 maja klasa III f aktywnie (głównie dzięki aktywnym.net.pl) oraz widowiskowo spłynęła rzeką Rudą na odcinku od Rud Kozielskich do… któż to do końca oszacował?
W ramach trzydniowego obozu o charakterze rekreacyjno - wyczynowym uczniowie wzięli udział w biegu na orientację, strzelaniu z łuku, broni paintballowej oraz dubeltówki, kursie udzielania pierwszej pomocy, niezapomnianym konkursie karaoke, śpiewach przy ognisku i wielu innych zabawach , dla których nie znajduję stosownej nazwy. Kurtuazyjną wizytę na spływie złożyła również Pani Dyrektor Jolanta Owczarek, która okazała się być doświadczoną kajakarką. Niezapomniane wrażenia pozostaną w nas…

czytaj więcej...

Mistrzostwa w siatkówce plażowej

25 maja 2011

25.05.2011 na boiskach Ośrodka Rekreacyjnego MOSiR w Żorach Roju odbyły się gimnazjalne mistrzostwa Żor w siatkówce plażowej. Organizatorem był MOSiR, SZS, Gimnazjum 2. Zawody odbyły się w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu i XVII Sportowego Turnieju Miast i Gmin do którego przystąpiło miasto Żory.

 

czytaj więcej...

Wolontariat - frajerstwo czy sens i wartość życia?

23 maja 2011

 

23 maja 2011 roku odbyła się pierwsza w historii naszej szkoły dyskusja dotycząca projektu  Uchwały XVII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży z dnia 1 czerwca 2011 r. w sprawie zaleceń dotyczących rozwoju wolontariatu i aktywności społecznej wśród młodzieży. Nasi uczniowie po raz pierwszy mieli szansę oddziaływania na strukturę i ostateczny kształt aktu prawnego. Celem spotkania było zarówno upowszechnienie samej uchwały, jak i zebranie doświadczeń z dziedziny konsultowania aktów prawnych w społecznościach lokalnych. Projekt uchwały składa się z wielu paragrafów, jednakże dyskutanci, ze względu na ramy czasowe, skupili się jedynie na kilku zagadnieniach.

czytaj więcej...

Przegląd Piosenki Anglojęzycznej

20 maja 2011

W piątek 20 maja w sali koncertowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się wielki finał trzeciego już Przeglądu Piosenki Anglojęzycznej "Right Song NOW". Impreza, odbywająca się cyklicznie co dwa lata, na stałe wpisała się w kulturalny kalendarz Żor i okolicznych miejscowości.
Jako gość specjalny na wstępie zaśpiewał Łukasz Zimończyk. Następnie 17 wykonawców z 7 miejscowości zaprezentowało swoje umiejętności wokalno-językowe przed jury w składzie: Ewa Dyrda (przewodnicząca jury), Jadwiga Barańska, Eugenia Sojka, Grzegorz Pakura, Bożena Dąbrowska, Katarzyna Brzóska. Jednak dla uczniów naszej szkoły na pewno ciekawszą informacją jest to, że wystąpiła również nasza koleżanka Ola Rerych. Wspaniale wykonała piosenkę pt. „Something's Got a Hold on Me” Etta Jones, co zaowocowało II miejscem spośród gimnazjów .
 

czytaj więcej...

Nabór uzupełniający do klasy sportowej

26 maja 2011

Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego oraz Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy SARI Żory ogłasza dodatkowy uzupełniajacy nabór do klasy sportowej o profilu siatkówki dziewcząt. Zainteresowane uczennice klas szóstych szkół podstawowych proszone są o kontakt z sekretariatem  szkoły 324342875 lub z nauczycielem prowadzącym nabór tel. 508218893

czytaj więcej...

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243

Wszystko o rekrutacji Nabór do klasy siatkarskiej