Aktualności - Gimnazjum nr 2 im.W.Korfantego w Żorach

www.2gim.zory.pl 44-240 Żory, ul. Ks.Klimka 7 (32) 434 28 75 szkola@2gim.zory.pl dyr.J.Świerkocki

Herb Żor

Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach

W klimacie zdartych płyt i hipisowskiej nonszalancji...

Czytaj więcej

Wolontariusze G2

Czytaj więcej

Fotografia w plenerze cz. 1

Czytaj więcej

Pokaz rycerski

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Aktualności

BEZPIECZNE WAKACJE!!!

17 czerwca 2011

Drodzy Rodzice i Uczniowie,
nadchodzący czas wakacji sprzyja beztrosce i pozwalaniu dzieciom na większą swobodę. Nie możemy jednak zapominać o obowiązkach jakie spoczywają na nas, dorosłych opiekunach dzieci i młodzieży. 
Okres ferii letnich bardzo często związany jest z pobytem nad wodą (morzem, jeziorem, rzeką, basenem). Środowisko wodne, nawet pozornie spokojne, może być bardzo niebezpieczne, zwłaszcza dla dzieci, nie zdających sobie niejednokrotnie sprawy z niebezpieczeństwa. Większość nieszczęśliwych zdarzeń, w wyniku których dochodzi do utonięć, jest wynikiem lekkomyślności oraz lekceważenia obowiązujących przepisów, a także kąpieli w miejscach nie objętych nadzorem ratowników wodnych.
Apeluję o rozważne korzystanie kąpielisk i miejsc wykorzystywanych do kąpieli, pod opieką fachowców. Jednocześnie informuję, że na stronie Sanepid-u www.wsse.katowice.pl (w zakładce higiena wody) znajduje się mapka miejsc dopuszczonych do kąpieli na terenie województwa śląskiego.

czytaj więcej...

Siatkówka plażowa

14 czerwca 2011

14 czerwca w Mysłowicach odbyły się gimnazjalne zawody wojewódzkie w siatkówce plażowej dziewcząt organizowane przez wojewódzki zarząd SZS. Reprezentacja Gimnazjum nr 2 w składzie: Agnieszka Juraszek z klasy IIIE i Roksana Mandera z klasy IIE zajęły 9 miejsce. W rozgrywkach wzięło udział 29 par ze Śląska. Dziewczęta wygrały trzy pojedynki z pięciu. Opiekunem drużyny był Marek Utrata.

czytaj więcej...

W przyszłym roku jedziemy do Hollywood...

14 czerwca 2011

 13 i 14 czerwca tego roku trzy dziennikarki z KMD pod opieką pań Julity Kaczkowskiej i Katarzyny Mareckiej wzięły udział w Festiwalu Filmoteki Szkolnej. Nasza delegacja została zaproszona do Warszawy!
Marzena, Klaudia, Marta i inni uczestnicy warsztatów (wszystkie z 1a) mieli możliwość zapoznania się ze sztuką kręcenia filmów (i wyrobienia mięśni usiłując utrzymać profesjonalną kamerę) oraz wcielenia się w różne postacie (aktorzy - szkolny diler narkotyków, złodziej, mdlejący chłopak, policjanci ("złą" policjantką była pani Kasia), chorowity spacerowicz, dziewczyna (Klaudia); scenarzyści; scenopisarze; osoby odpowiedzialne za oświetlenie; reżyserzy; klapser; operator kamery (tę rolę dzielnie  pełniła Marzena); scenograf (Marta)).  Dwukrotnie odwiedziliśmy Warszawską Szkołę Filmową, gdzie odbyły się interesujące warsztaty.
Ostatecznie jesteśmy zadowolone z uczestnictwa w tym projekcie, planujemy wakacje z filmem i aktywną jesień filmową. Postanowienie na następny rok - przyłożyć się i nakręcić super film, który być może zaprezentujemy w Cannes!!!


KMD 

czytaj więcej...

Grand Prix Anglosong 2011 dla Aleksandry Rerych

10 czerwca 2011

Wielki sukces odniosła Aleksandra Rerych z klasy IA, która zdobyła Grand Prix VI Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej "Anglosong 2011". 9 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury w Katowicach-Bogucicach odbył się Koncert Laureatów, w którym udział wzięło 10 finalistów z terenu woj.śląskiego wyłonionych w drodze przesłuchań ponad 90 wokalistów w przedziale wiekowym 13-24 lata. Profesjonalnym wykonaniem utworu Christiny Aguilery "Something’s Got A Hold On Me" Ola Rerych zdobyła główną nagrodę pieniężną 2000 zł oraz sesję nagraniową w profesjonalnym studio.

Dodatkowe nagrody dla uczennicy ufundowały szkoły językowe , które były współorganizatorami konkursu. Patronat medialny nad imprezą objęły Telewizja TVS oraz portal www.katowice.eu.

Opiekunem Oli jest Pani Barbara Polańska-Szypuła.

W świecie matematyki

08 czerwca 2011

Jak co roku nasi uczniowie wzięli udział w Konkursie Matematycznym "Kangur". To najpopulrniejszy konkurs na całym świecie. Najlepsze wyniki wśród naszych uczniów uzaskali: Szymon Kiśluk (1a) - nagroda I stopnia oraz Marcin Kalinowski (2e) - wyróżnienie.

2 czerwca odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny  "Głowa nie od parady". Uczniowie klas drugich zmagali się z zadaniami przygotowanymi przez organizatorki: p. Aleksandrę Kowalską oraz p. Jolantę Owczarek. 
Oto wyniki rywalizacji:

I miejsce - Karolina Kęsik|
II miejsce - Marcin Kalinowski
III miejsce - Marta Posz

Wszystkim matematykom gratulujemy!!!

czytaj więcej...

Zlot szkół Wojciecha Korfantego

3 czerwca 2011

Delegacja Gimnazjum nr 2 bierze udział w zlocie szkół imienia Wojciecha Korfantego oraz Powstańców Śląskich, który odbywa się w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w Koszęcinie. W programie spotkania przewidziano debatę na temat powstań śląskich prowadzoną przez uczniów LO w Katowicach, wystąpienia zaproszonych gości, zwiedzanie Śląskiego Centrum Edukacji Regionalnej, wystaw tematycznych oraz występ Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk  "A to Polska właśnie..." Organizatorami zlotu są Wojewoda Śląski oraz Śląski Kurator Oświaty.

czytaj więcej...

Jaka KULTURA?

1 czerwca 2011

To tytuł debaty, w której uczestniczyli nasi uczniowie 1 czerwca w ramach realizacji konkursowego projektu: „Kulturalnie w G-2”. Po prezentacji projektów uczniowskich odbyła się dyskusja pomiędzy politykami, dziennikarzami, przedstawicielami świata kultury a młodzieżą. Podczas debaty pruszano tematy dotyczące zagadnień kultury, edukacji, czytelnictwa, futurystycznej wizji kultury i sztuki, wizji szkoły XXI wieku, portretu nauczyciela oraz obywatela Europy.

czytaj więcej...

Super warsztaty na Dzień Dziecka

1 czerwca 2011

1 czerwca 2011r. w naszym gimnazjum odbyły się warsztaty muzyczne, prowadzone przez znanego brytyjskiego artystę, twórcę muzyki hip-hop, a także członka zespołu 5Star Beatz, SupalyteMc aka Samsona Asumdę. Uczniowie naszego Gimnazjum mieli okazję zobaczyć jak tworzy się muzykę tego gatunku "od podstaw". SupalyteMc we współpracy z naszym szkolnym zespołem zademonstrował proces tworzenia podkładów muzycznych, a także dał pokaz freestyle'owy, który poderwał uczniów z krzeseł. Warsztaty ujawniły utalentowanych uczniów naszej szkoły, którzy wspólne z SupalyteMc wykonali trzeba przyznać, imponujące wariacje muzyczne. Głównym przesłaniem tego spotkania było zachęcenie młodzieży do nauki języka angielskiego, który jak to określił SupalyteMc: "Jest nieodłączną częścią międzynarodowego komunikowania się, a więc nie myślcie, że uciekniecie od niego!". Uczestnicy warsztatów opuścili spotkanie z potężną dawką energii, oczywiście do nauki języka angielskiego! Nie musimy wspominać, iż z niecierpliowścią oczekujemy na kolejne spotkanie z SupalyteMc.

czytaj więcej...

Miłosz od nowa...

31 maja 2011

Happening „Poznaj poezję Czesława Miłosza” zakończył program „Miłosz odNowa” poświęcony polskiemu Nobliście. Uczniowie klasy I d w czasie lekcji języka polskiego opuścili mury szkoły i rozdawali przechodniom cytaty z wierszy Miłosza, informując, że właśnie trwa „Rok Miłosza”.

            Program uwzględnił wizytę w Urzędzie Miasta. Uczniowie odwiedzili Wydział Edukacji, gabinet Pani Naczelnik mgr Bożeny Dąbrowskiej, gdzie uczniowie rozdawali specjalnie przygotowane foldery z poezją Czesława Miłosza.

            Opiekunkami uczniów były - mgr Anna Król-Piekarczyk i mgr Beata Wawrzyczek.

czytaj więcej...

Wieczorek poetycki

31 maja 2011

W czwartkowe popołudnie przy blasku świec odbył się wieczorek poetycki poświęcony Czesławowi Miłoszowi „O tak, nie cały zginę”. Uczniowie z kl. I c, II d przedstawili biografię polskiego Noblisty przeplataną najbardziej znanymi utworami poety. Recytacji towarzyszyła prezentacja multimedialna prezentująca zdjęcia poety z różnych lat, publikacje, nagrody  i dokumenty. Pojawił się również głos samego poety w wierszu „Treny Alef” i interpretacja jego wiersza „Do polityka” w piosence Anny Szałapak.

czytaj więcej...

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243

Wszystko o rekrutacji Nabór do klasy siatkarskiej