Aktualności - Gimnazjum nr 2 im.W.Korfantego w Żorach

www.2gim.zory.pl 44-240 Żory, ul. Ks.Klimka 7 (32) 434 28 75 szkola@2gim.zory.pl dyr.J.Świerkocki

Herb Żor

Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach

W klimacie zdartych płyt i hipisowskiej nonszalancji...

Czytaj więcej

Wolontariusze G2

Czytaj więcej

Fotografia w plenerze cz. 1

Czytaj więcej

Pokaz rycerski

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Aktualności

Na herbatce u Królowej…

5 listopada 2011

Londyńczycy po raz kolejny w akcji… poprzez Niemcy, Belgię, Francję dotarliśmy na Wyspy Brytyjskie, a tam czekało na nas Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, Big Ben, Buckingham Palace i uroczysta zmiana warty. Największą atrakcją okazała się przejażdżka gigantycznym diabelskim młynem – London Eye.  Atmosfera panująca na Oxford Street udzieliła się wszystkim, a w szczególności dziewczynom, które wpadły w szał zakupów. Najchętniej okupowanym sklepem okazał się ogromny Primark.  Mieszkaliśmy, podobnie jak nasi poprzednicy,  u rodzin  angielskich. Zaskoczyła nas różnorodność  kulturowa i etniczna gospodarzy.  Wyjechaliśmy ze stolicy United Kingdom uśmiechnięci, pełni niezapomnianych przeżyć i z torbami obfitującymi w nowe ubrania, pamiątki i słodycze :)

czytaj więcej...

Uroczysty dzień...

14 października 2011

 

14 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.  Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, w czasie której mogliśmy podziwiać talenty uczniów i nauczycieli. Na początek koledzy z klasy 3e przedstawili nam skecz z elementami języka angielskiego promujący Irlandię. Kolejny występ zaprezentowała Ola Rerych z klasy 2a, która zaśpiewała piosenkę „Listen”. Hitem akademii okazał się spektakl  pt. „Śpiąca Królewna” przygotowany przez nauczycieli. Przedstawienie sprawiło wszystkim dużo przyjemności. Aktorzy dali z siebie wszystko, a uczniowie byli dumni ze swojego grona pedagogicznego. Mamy nadzieję, że za rok znów zostaniemy zaskoczeni kolejnym widowiskiem.

czytaj więcej...

IX edycja "Pól Nadziei"

7 października 2011

w dniu 7 października 2011 roku uczestniczyliśmy w inauguracji IX edycji "Pól Nadziei". Naszą szkołę reprezentowała klasa IIc oraz uczennice klasy IIa i IIb.

Pomimo nieprzyjających warunków atmosferycznych aktywnie braliśmy udział w zaproponowanych nam przedsięwzięciach czyli:
- zwiedzaliśmy hospicjum,

- mieliśmy możliwość porozmawiania w wolontariuszem, który przybliżył nam ideę wolontariatu aktywnego i medycznego,

- sadziliśmy żonkile.

Opiekunami grupy była pani Bogna Jurkowska oraz pani Beata Wawrzyczek.

czytaj więcej...

Ladies and gentlemen the winner is: GIMNAZJUM NR 2!

26 września 2011

Ladies and gentlemen the winner is:

GIMNAZJUM NR 2!

w składzie:
Aleksandra Rerych, kl.2A
Bartłomej Bogacz, kl. 3E
Marcin Kalinowski, kl.3E
Paweł Zapłotny, kl. 3E

Dnia 26 września 2011r. zdobyli 1 miejsce w konkursie „Europa da się lubić” zorganizowanym w ZSO w Żorach z okazji Europejskiego Dnia Języków. Reprezentacja naszej szkoły z powodzeniem przeszła wszystkie etapy konkursu tj. zaprezentowała piosenkę w języku angielskim, przedstawiła skecz z elementami języka angielskiego oraz wzięła udział w quizie wiedzy ogólnej o krajach Europy. Ideą konkursu było promowanie nauki języków obcych ale przede wszystkim była to okazja do wspólnej zabawy i zaprezentowania swoich umiejętności językowo – wokalnych.

czytaj więcej...

Zbiórka charytatywna na rzecz hospicjum

22 września 2011

22 września, w trakcie spotkania z rodzicami, uczennice z kl. II c, III d i III b przeprowadziły zbiórkę charytatywną na rzecz żorskiego Hospicjum im. Jana Pawła II. Wolontariuszki rozdały ponad sto cebulek żonkili, które symbolizują naszą solidarność z chorymi na raka. Nasza szkoła od ośmiu lat uczestniczy w programie edukacyjnym „Pola Nadziei”, wspierając żorskie hospicjum.

Zebrano241 zł 10 gr . Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy! Program koordynują panie Bogna Jurkowska – Paduch i Beata Wawrzyczek.

czytaj więcej...

Europejski Dzień Języków w Gimnazjum nr 2

18 września 2011

26 września obchodzić będziemy Europejski Dzień Języków.
Z tej okazji w każdej klasie na godzinie wychowawczej w terminie od 19. do 23.09.2011r. odbędzie się konkurs z nagrodami pt.:
„My favourite tongue twister”
(„Mój ulubiony łamaniec językowy”)
Aby wygrać, należy poszukać we wszystkich dostępnych źródłach angielskich łamańców językowych, następnie wybrać jeden, który nam się szczególnie podoba i wymyślić do niego ciekawą ilustrację.

czytaj więcej...

"Europa da się lubić"

18 września 2011

26 września nasza reprezentacja w składzie: Aleksandra Rerych (kl. 2A), Marcin Kalinowski (kl. 3E), Karolina Kęsik (kl. 3E) wezmą udział w zawodach językowych pod hasłem "Europa da się lubić" w ZSO w Żorach z okazji obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych. Nasza drużyna będzie musiała wykazać się nie lada wiedzą z zakresu historii o krajach Europy, zaprezentuje skecz z elementami języka angielskiego promujący Irlandię (opracowany na bazie oryginalnego skeczu kabaretu Ani Mru Mru) oraz przedstawi piosenkę w j. angielskim. Konkurs zapowiada się bardzo emocjonująco, zatem TRZYMAJCIE KCIUKI!!!

czytaj więcej...

Uwaga konkurs!

16 września 2011

Ogłaszamy konkurs fotograficzny "Cud życia cud śmierci". W/w konkurs trwać będzie od 20.09 - 20.04.2012r. Więcej informacji uzyskać można u pani Bogny Jurkowskiej lub p. Beaty Wawrzyczek.

czytaj więcej...

Nasi artyści w Baranowicach

4 września 2011

4 września b.r. uczniowie naszego gimnazjum (Olga Dźwigała, Jakub Koniński) oraz absolwentki naszego gimnazjum (Marta Pawełek, Dominika Gawlik) zostali zaproszeni na występ artystyczny, który odbył się podczas Miejskich Dożynek w Baranowicach. Soliści jak zwykle świetnie wypadli prezentując utwory, w których dobrze się czuli. Publiczność dziękowała im gromkimi brawami. Występ przygotowała Pani Joanna Maryniak .

czytaj więcej...

Ostatni taki bal...

17 czerwca 2011

17 czerwca odbył się w naszej szkole bal pożegnalny trzecioklasistów. "Może ostatni, co tak poloneza wodzi" - Filip Gotz, wykreował dla uczestników balu przepiękny układ choreograficzny, który zaprezentowano na otwarciu balu.
Ostatnie tango, ostatni walc... ostatnia wspólna zabawa, ostatnie szaleństwa na parkiecie, wspomnienia z ostatniej sesji fotograficznej trzecioklasistów, ostatnie chwile razem... a wszystko to w scenerii teatralnej, w atmosferze ulotności, w klimacie starych fotografii...
Dziękujemy wszystkim uczestnikom balu za wspaniałą zabawę i cudowną atmosferę, którą wykreowaliście tuż przed zakończeniem roku szkolnego.
"Trwaj chwilo, jesteś piękna!"

czytaj więcej...

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243

Wszystko o rekrutacji Nabór do klasy siatkarskiej