Aktualności - Gimnazjum nr 2 im.W.Korfantego w Żorach

www.2gim.zory.pl 44-240 Żory, ul. Ks.Klimka 7 (32) 434 28 75 szkola@2gim.zory.pl dyr.J.Świerkocki

Herb Żor

Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach

W klimacie zdartych płyt i hipisowskiej nonszalancji...

Czytaj więcej

Wolontariusze G2

Czytaj więcej

Fotografia w plenerze cz. 1

Czytaj więcej

Pokaz rycerski

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Aktualności

Warsztaty E-lekcje zakończone

13 grudnia 2011

10 grudnia 2011 roku w szkolnej pracowni komputerowej odbyły się ostatnie zajęcia części warsztatowej projektu Europejskiego Funduszu Społecznego "E-lekcje - wspólny język ucznia i nauczyciela". W warsztatach udział wzięło dziesięciu nauczycieli naszego gimnazjum, którzy pod okiem Pani Agaty Adruszkiewicz - eksperta firmy Combidata, tworzyli scenariusze lekcji elektronicznych. Przez okres ostatnich dwóch miesięcy nauczyciele poznawali techniki tworzenia materiałów elektronicznych w programie eXe, WebQuestów projektów edukacyjnych oraz kształcili umiejętności w zakresie wykorzystania technik cyfrowych w tworzeniu środków  dydaktycznych.  Warsztaty prowadził dyrektor G-2 Jacek Świerkocki. W styczniu 2012 roku w obecności ekspertów firmy Combidata nauczyciele G-2 poprowadzą lekcje otwarte z wykorzystaniem wytworzonych przez siebie cyfrowych materiałów dydaktycznych.

czytaj więcej...

Zimowa relacja z Tropikalnej Wyspy

12 grudnia 2011

Na początku grudnia 45 uczniów wraz z opiekunami: p. Grażyną Skwarko, p. Moniką Korpyś, p. Krzysztofem Murachem i p. Michałem Kowalskim udało się na Tropikalną Wyspę niedaleko Berlina. Świat tropików położony jest na 66000 metrach kwadratowych, które odpowiadają powierzchni 8 boisk do piłki nożnej. Czekała  tam na nas temperatura 26 stopni Celsjusza, największy Las Tropikalny świata pod dachem, największa w Europie egzotyczna Strefa Saun oraz Morze Południowe z piaszczystą plażą o długości 200 metrów i wiele innych atrakcji. Tropical Islands są otwarte przez cały rok, przez całą dobę. Zachęcamy do wizyty w tym niezwykłym miejscu!

 

czytaj więcej...

Odkrywamy nasze talenty

6 grudnia 2011

6 grudnia odbył się w naszej szkole konkurs Mam Talent,  dzięki któremu  uczniowie mogli zaprezentować swoje różnorodne talenty: wokalne, taneczne, kabaretowe. Jury w składzie: pani dyrektor Jolanta Owczarek, pani Monika Wiśniewska, pan Jan Miketa oraz Jakub Koniński - uczeń klasy IIIe,  pierwsze miejsce jednogłośnie przyznało Simonie Sęderze, która w piosence Eweliny Flinty” Czy nastanie znów świt?”, zaprezentowała niezwykłą barwę głosu i ogromny potencjał wokalny. Drugie miejsce „wytańczyła” Paulina Pilch, natomiast trzecie przypadło w udziale duetowi wokalnemu: Marysi Orszulik i Magdzie Buji. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów na scenie.


 

czytaj więcej...

Wizyta Świętego Mikołaja

6 grudnia 2011

6 grudnia, jak każdego roku, odwiedził naszą szkołę święty Mikołaj i obdarował  wszystkie dzieci słodkościami, niektórym wręczył rózgę, innych pomalował węglem. Nie martwcie się z powodu rózgi - za rok będzie lepiej!!!

czytaj więcej...

Gala Wolontariatu 2011

5 grudnia 2011

Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych oraz  Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Hospicjum im Jana Pawła II” w Żorach jak corocznie zorganizowali w naszym mieście  konkurs - Wolontariusz Roku 2011. Jury konkursu wyróżniło wolontariuszy w trzech kategoriach: Marię Pelarczyk za pomoc osobom starszym, niepełnosprawnym i chorym, Grażynę Sobik w dziedzinie kultury, edukacji i sztuki, Augustynę Paszendę-Kapę w dziedzinie sportu i rekreacji. Uroczyste nagrodzenie laureatów odbyło się podczas Gali Wolontariatu zorganizowanej na Scenie „Na Starówce”  5 grudnia 2011 roku, którą uświetnili swoimi występami: uczennica klasy 1a - Simona Sędera, która wykonała utwór „Czy nastanie znów świt” oraz uczeń klasy 3e - Jakub Koniński w piosence „Tears In Haven”.

Nocka, nocka, dobra nocka, czyli reporterskie oko donosi

1 grudnia 2011

W nocy z 25 na 26 listopada 2011 roku odbyła się w naszej szkole czwarta edycja Nocy Reporterów. Zabawa trwała od godziny siedemnastej do szóstej rano. Na samym początku uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach tanecznych prowadzonych przez absolwentów szkoły – Ilonę Nowak i Filipa Gotza. W tym samym czasie uczennice klas IIa i IIb w tajemnicy przygotowywały się do następnej zabawy. Były to podchody. Uczestników podzielono na cztery kilkuosobowe grupy. Każda z drużyn miała za zadanie szukać wskazówek, które prowadziły w różne miejsca. Oczywiście nie zabrakło nieoczekiwanych zwrotów akcji. Jedną z głównych atrakcji była strasząca w toalecie Krwawa Marry, w którą wcieliła się Anita Głowacka. Zainteresowanie wzbudziła także złośliwa wróżka i obrzydliwe dżdżownice.

czytaj więcej...

Reporterzy z G-2 po raz kolejny w akcji

18 listopada 2011

25 listopada 2011 w  Gimnazjum nr 2 w Żorach odbędzie się kolejna edycja Nocy Reporterów - cyklicznej imprezy szkolnej organizowanej przez Koło Młodych Dziennikarzy oraz Samorząd Uczniowski.

Uczniowie wezmą udział w zajęciach warsztatowych, obejrzą dwa filmy, będą redagować recenzje, wykonywać ilustracje do filmu oraz przygotowywać wydanie specjalnego numeru gazetki szkolnej. Ponadto przewidujemy rozgrywki sportowe, pokaz umiejętności strażackich, liczne konkursy z nagrodami oraz wieczorek poetycko - muzyczny.

Uczestnikami Nocy Reporterów będą członkowie Koła Młodych Dziennikarzy i Samorządu Uczniowskiego oraz goście specjalni - absolwenci naszego gimnazjum.

czytaj więcej...

Laptopy dla naszej szkoły

18 listopada 2011

Dzięki staraniom całej społeczności szkolnej gimnazjaliści z żorskiej „dwójki” będą mogli już wkrótce pracować na dwunastu komputerach przenośnych firmy Dell. Laptopy, wraz z oprogramowaniem systemowym, podarowała szkole Fundacja „Lepiej Działać” w Warszawie.

Podczas przekazania komputerów na ręce Pani Agnieszki Wronki -  przedstawicielki Rady Rodziców G-2 oraz dyrektora szkoły Jacka Świerkockiego, prezes Fundacji „Lepiej Działać”, Janusz Okoń, wyraził przekonanie, że gimnazjaliści oraz ich nauczyciele będą doskonale wiedzieć, jak najlepiej wykorzystać je w codziennej pracy.

Laptopy powędrują do pracowni komputerowej,  pracowni przedmiotowych, świetlicy szkolnej, pracowni językowych, a członkowie Koła Młodych Dziennikarzy oraz Samorządu Uczniowskiego  zamierzają korzystać z nich podczas tworzenia gazetki szkolnej „Wymiar G-2”.

czytaj więcej...

Święto Niepodległości

10 listopada 2011

Z okazji Święta Niepodległości  w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie kl. Ic oraz chór szkolny przygotowali krótką lekcję historii. Rozmowa dziadka z wnuczętami uświadomiła nam, jak ważne jest przekazywanie tradycji narodowej młodemu pokoleniu. W trakcie uroczystości mieliśmy okazję  do zaśpiewania  pieśni patriotycznych, takich jak „Wojenko, wojenko”,  „O mój rozmarynie” czy „Marsz Pierwszej Brygady”. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Małgorzata Koper, Ewa Lojza, Małgorzata Lasek i Joanna Maryniak.

czytaj więcej...

Olimpiada z języka angielskiego „Olimpus”

10 listopada 2011

7 listopada 2011 odbył się pierwszy, szkolny etap olimpiady z języka angielskiego „Olimpus”, w którym udział wzięło 27 uczniów, którzy przystąpili do sesji jesiennej olimpiady, rozwiązując testy wielokrotnego wyboru na różnym poziomie zaawansowania. Wyniki olimpiady zostaną przesłane do szkoły do dnia 2 stycznia 2012 roku.
Szczegółowe informacje wraz z dostępem do testów archiwalnych można znaleźć na stronie organizatora olimpiady: www.olimpus.edu.pl
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za aktywny udział w olimpiadzie oraz zajęciach pozalekcyjnych przygotowujących do konkursu.

Magdalena Wróbel-Krakowczyk
organizator etapu szkolnego

czytaj więcej...

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243

Wszystko o rekrutacji Nabór do klasy siatkarskiej