Aktualności - Gimnazjum nr 2 im.W.Korfantego w Żorach

www.2gim.zory.pl 44-240 Żory, ul. Ks.Klimka 7 (32) 434 28 75 szkola@2gim.zory.pl dyr.J.Świerkocki

Herb Żor

Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach

W klimacie zdartych płyt i hipisowskiej nonszalancji...

Czytaj więcej

Wolontariusze G2

Czytaj więcej

Fotografia w plenerze cz. 1

Czytaj więcej

Pokaz rycerski

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Aktualności

I miejsce w zawodach tenisa stołowego

16 lutego 2012

W dniu 16 lutego 2012 r. odbyły się Gimnazjalne Zawody w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców.

Naszą szkołę reprezentowali: Patrycja Kapek , która zajęła I miejsce, Iwona Winkler - miejsce III oraz Agata Ścibisz miejsce VII.

W generalnej klasyfikacji chłopcy zajęli miejsce V, natomiast po bardzo wyrównanej grze dziewczęta zajęły I miejsce i będą reprezentować naszą szkołę na zawodach rejonowych.

Dzień Otwarty G-2

27 lutego 2012

Informujemy, że Dzień Otwarty Gimnazjum nr 2 odbędzie się 23 marca 2012 (piątek) w godz. 15.30-18.30.

 

Zapraszamy serdecznie kandydatki do klasy pierwszej, sportowej siatkówki dziewcząt na spotkanie informacyjne z dyrektorem szkoły oraz trenerami piłki siatkowej, które odbędzie się 15 marca 2012 (czwartek) o godz. 17.30 w Gimnazjum nr 2. Więcej informacji pod adresem http://www.2gim.zory.pl/mukssari.php

 

Przepraszamy za przesunięcie terminu Dnia Otwartego z powodu organizacji Akcji Charytatywnej "Dzieci Dzieciom", która odbędzie się w dniach 2-3 marca 2012. Więcej informacji pod adresem http://www.2gim.zory.pl/index.php?numer=188

czytaj więcej...

Akcja charytatywna Dzieci Dzieciom

26 lutego 2012

„Wolontariusze to ludzie, którzy pomagają bezinteresownie, bo głęboko wierzą, że miłość się mnoży, kiedy ją dzielimy, a nawet skromna pomoc jest zawsze lepsza od wielkiego współczucia”.
 

Pragniemy serdecznie zaprosić do udziału w Akcji Charytatywnej „Dzieci Dzieciom”, która odbędzie się 3 marca 2012 roku w Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach. Koncert, stanowiący jej główną część, potrwa od godziny 13.00 do 19.30. Wszystkie środki finansowe uzyskane w ramach Akcji Charytatywnej „Dzieci Dzieciom” zostaną przeznaczone na pomoc i leczenie dzieci niepełnosprawnych. Jednocześnie informujemy, że w ramach naszej akcji 2 marca 2012 w godz. 16.30-18.00 w Hali Sportowej w Żorach odbywać się będzie rodzinny turniej sportowy „Dzieci Dzieciom – na sportowo”. Dla uczestników (dzieci i rodziców) przygotowaliśmy różnorodne konkurencje sportowe oraz upominki i nagrody.

Patronat nad imprezą objęły Fundacja Orange, Fundacja Lepiej Działać w Warszawie oraz Prezydent Miasta Żory.

czytaj więcej...

Graliśmy dla Czesława Fojcika

31 stycznia 2012

26 stycznia 2012r. w Hali Sportowej MOSiR w Żorach odbył się drugi turniej siatkówki klubowej dziewcząt upamiętniający trenera, nauczyciela, wychowawcę Czesława Fojcika. 22 lutego minie druga rocznica jego śmierci. Organizatorami turnieju byli MUKS Sari Żory oraz Nasze gimnazjum.
W turnieju udział wzięło 90 zawodniczek z pięciu klubów. Rozgrywki toczyły się równolegle na dwóch boiskach, systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów zgodnie z przepisami PZPS. Rywalizacja była zacięta zwłaszcza w grupie starszej, o czym świadczą aż cztery mecze na sześć rozegranych, które zakończone zostały wynikami 2:1 w setach.

czytaj więcej...

I miejsce w konkursie o parkach krajobrazowych

15 stycznia 2012

Drużyna naszych gimnazjalistek, w składzie:  Sabina Groborz i Paulina Rożek z klasy III c oraz Sylwia Groborz i Karolina Wąsik z klasy IIb, zajęła I miejsce w rejonowym etapie ogólnopolskiego konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski", który odbył się 10 stycznia 2012r. w RudachRywalizowały w nim drużyny  gimnazjów z gmin, które wchodzą w skład parku krajobrazowego „Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich”. Test konkursowy składał się z pytań z ogólnej wiedzy przyrodniczej, ekologicznej oraz znajomości parków krajobrazowych naszego województwa. Ocena drużyny była sumą punktów uzyskanych przez wszystkich jej członków. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i ciekawe nagrody. Nasze koleżanki pod opieką pani Małgorzaty Grelowskiej-Kostorz wezmą udział w IV etapie (wojewódzkim) konkursu, który odbędzie się 3 kwietnia 2012r. w Będzinie.

 Gratulujemy i trzymamy kciuki! 

czytaj więcej...

Bal Karnawałowy Rady Rodziców

13 stycznia 2012

Zapraszamy serdecznie do udziału w Balu Karnawałowym Rodziców i Pracowników Gimnazjum nr 2, który odbędzie się 18 lutego 2012 roku o godz. 19.00 w sali gimnastycznej szkoły. Koszt udziału jednej pary wynosi 150 zł, a uzyskany dochód zostanie przeznaczony na potrzeby gimnazjum. Rodzice, którzy deklarują chęć udziału w balu, proszeni są o dokonanie wpłaty w sekretariacie szkoły do dnia 20 stycznia 2012r. (są jeszcze wolne miejsca). Zapraszamy do wspólnej zabawy!

czytaj więcej...

Warto Być Dobrym

3 stycznia 2012

Nasze gimnazjum zakwalifikowało się do ogólnopolskiej akcji Warto Być Dobrym. Jej organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjazna Szkoła, a patronem Ministerstwo Edukacji Narodowej. W akcji mogą wziąć udział wszyscy uczniowie naszego gimnazjum, którzy zobowiążą się do wypełnienia zadań w trzech obszarach i to zobowiązanie zrealizują:

  • Pomoc drugiemu człowiekowi (ja i bliźni)
  • Zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalną (ja i społeczność)
  • Działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska (ja i świat)

Uczniowie najlepiej ocenieni przez rówieśników ze społeczności danej klasy (po jednym uczniu z każdej klasy), zostaną finalistami konkursu szkolnego. Pod koniec roku szkolnego odbędzie się wielki finał konkursu, podczas którego zostaną zaprezentowane działania wszystkich finalistów, a w drodze losowania jeden uczeń otrzyma nagrodę główną, czyli rower marki Kross. Pozostali finaliści także otrzymają cenne nagrody, a wszyscy uczniowie, którzy wykonają trzy zobowiązania, zostaną członkami klubu Ambasadorów Dobrych Uczynków. Pamiętajcie, że Warto Być Dobrym!

czytaj więcej...

Finał konkursu plastycznego

2 stycznia 2012

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w żorskim konkursie plastycznym pt. "Anioł" organizowanym przez Zespół Szkół nr 8 w Żorach. Na trzecim miejscu uplasowała się uczennica klasy 1a-Milena Pawlak, natomiast wyróżnienie otrzymała Adriana Chachura z klasy 1b. Opiekunem grupy była p. Bogna Jurkowska.

Z wizytą w żorskim hospicjum

22 grudnia 2011

W dniu 21  grudnia 2011 roku klasa 1f pod opieką p. Bogny Jurkowskiej udała się do żorskiego hospicjum . Podopiecznym hospicjum zostały przekazane kartki świąteczne oraz drobne prezenty wykonane przez uczniów naszej szkoły.

Szkolne jasełka

22 grudnia 2011

22 grudnia w naszej szkole odbyły się szkolne jasełka. Tematem przewodnim było ukazanie, w jaki sposób radosne święta Bożego Narodzenia obchodzone są w różnych krajach europejskich. Uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli języków obcych, przygotowali tradycyjne nakrycia stołów wigilijnych w Szwecji, Grecji, Włoszech, Holandii, Francji, Anglii, Niemczech i oczywiście w Polsce. Poznanie obyczajów i tradycji podkreślone było znakomitą grą, występujących w charakterystycznych dla danego kraju strojach , uczniów. Nie zabrakło kolęd wykonanych w różnych językach przez chór szkolny i panią Alicję Maryńczak. Po przedstawieniu wszyscy mogli skosztować pysznych potraw.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim rodzicom za zaangażowanie oraz sponsorom, dzięki którym możliwe było przygotowanie jasełek: Radzie Rodziców oraz hipermarketowi Auchan.

czytaj więcej...

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243

Wszystko o rekrutacji Nabór do klasy siatkarskiej