Aktualności - Gimnazjum nr 2 im.W.Korfantego w Żorach

www.2gim.zory.pl 44-240 Żory, ul. Ks.Klimka 7 (32) 434 28 75 szkola@2gim.zory.pl dyr.J.Świerkocki

Herb Żor

Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach

W klimacie zdartych płyt i hipisowskiej nonszalancji...

Czytaj więcej

Wolontariusze G2

Czytaj więcej

Fotografia w plenerze cz. 1

Czytaj więcej

Pokaz rycerski

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Aktualności

Licytacja zakończona!!!

15 maja 2012 roku

W ramach aukcji obrazów, prowadzonej podczas sobotniego pikniku wiosennego, przez pana Jana Miketę uzyskano kwotę 138 zł. Połowa tej sumy przeznaczona zostanie na dofinansowanie zakupu roweru rehabilitacyjnego dla chłopca chorego na dziecięce porażenie mózgowe, druga częśc na zakup materiałów plastycznych z nadzieją, że w przyszłosci powstaną równie piękne działa naszych uczniów, jak te, które licytowali w sobotę nauczyciele. Darczyńcom- nauczycielom naszego gimnazjum - serdecznie dziękujemy!

Tenisistki w Półfinałach Wojewódzkich Tenisa Stołowego

14 maja 2012 roku

Dnia 9.05.2012 r. reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły w składzie: Iwona Winkler, Patrycja Kapek, Marta Motyka i Agata Ścibisz brała udział w Półfinałach Wojewódzkich Tenisa Stołowego. Rywalizacja była bardzo zacięta i na wysokim poziomie. Brały w nim udział m.in. Mistrzynie Śląska. Niezwykłymi umiejętnościami i talentem wykazała się Patrycja Kapek, która indywidualnie zajęła 3. miejsce. Ostatecznie zajęliśmy 5. miejsce. Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratulujemy!

Mistrzowie Żor w biegach na orientację!

14 maja 2012 roku

Dnia 30 kwietnia odbyły się miejskie zawody w Biegu na Orientację. Nasze drużyny chłopców i dziewczyn w składzie: Damian Januszyk, Marek Pawlaczyk, Marek Bienioszek, Łukasz Nitarski, Patrycja Wdowczyk, Elżbieta Wdowczyk, Roksana Mandera, Karolina Goerc, Wiktoria Kałus zostali Mistrzami Żor!!!

Dzięki tym osiągnięciom mieliśmy możliwość pojechać na zawody rejonowe w Rybniku, które odbyły się dnia 10 maja. Drużyna chłopców : Marek Pawlaczyk, Sebastian Mandla, Gniewko Wawrzyńczak spisała się znakomicie, natomiast dziewczyny :  Patrycja Wdowczyk, Elżbieta Wdowczyk, Wiktoria Kałus straciły orientację w lesie i nie dotarły do mety. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i udział w zawodach.  Joanna Buchalik

Uczniowie G-2 w Żorach prezentują swój projekt na Zamku Królewskim w Warszawie!

13 maja 2012 roku

Zespół uczniów z Gimnazjum nr 2 w Żorach w składzie: Wiktoria Kałus,  Karolina Różycka, Karolina Wąsik i Marek Pawlaczyk zakwalifikował się do Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych  i  28 maja 2012 roku zaprezentuje swój projekt na Zamku Królewskim w Warszawie.

Wszyscy członkowie zespołu zaangażowani byli w organizację Akcji Charytatywnej „Dzieci Dzieciom”, która obejmowała współpracę z Ośrodkiem Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczym  w Żorach, zajęcia warsztatowe, przygotowanie wystawy fotogramów oraz koncert, który odbył się 2 marca 2012 roku w Gimnazjum nr 2 w Żorach. Środki finansowe uzyskane w ramach Akcji Charytatywnej „Dzieci Dzieciom” zostały przeznaczone na pomoc i leczenie dzieci niepełnosprawnych.  Wspaniała akcja, w którą zaangażowanych było wielu uczniów naszego gimnazjum, zostanie zaprezentowana uczestnikom Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych 2012 i stanowić będzie ukoronowanie pracy nad tym wyjątkowym projektem.

Udział w Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych to święto i podsumowanie pracy nad projektem, dlatego traktujemy go nie tylko jako szansę na pokazanie swojego projektu czy zobaczenie, jak wyglądały działania innych zespołów, ale też okazję do wymiany doświadczeń, zasięgnięcia porady ekspertów i dobrej zabawy!

Tegoroczna edycja OPPM obejmować będzie prezentacje projektów  w malowniczej scenerii  Arkad Kubickiego, spotkania uczestników z ekspertami związanymi z obszarami tematycznymi ich projektów,  warsztaty wymiany doświadczeń dla nauczycieli  oraz interaktywną grę dla uczestników i uczestniczek umożliwiającą poznanie swoich projektów.

Uroczyste podsumowanie prezentacji oraz wręczenie dyplomów i upominków dla uczestników i uczestniczek odbędzie się w Sali Wielkiej Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie.

 Serdecznie gratulujemy naszemu zespołowi i życzymy owocnej wymiany doświadczeń oraz wielu miłych wrażeń związanych z prezentacją projektu!

Zapraszamy do udziału w wiosennym pikniku!

8 maja 2012

Samorząd Uczniowski wraz z Radą Rodziców serdecznie zapraszają wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli na piknik, który odbędzie się 12 maja 2012 roku. W programie znalazły się: konkurs karaoke przeznaczony dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli,  turniej piłki siatkowej, turniej piłki nożnej, aukcja dzieł sztuki prowadzona przez pana Jana Miketę, liczne konkursy i zabawy, kawiarenka pełna fantastycznych słodkości, a wszystko to w wiosennej scenerii przy pięknej pogodzie i doskonałych humorach, które, mamy nadzieję, ze sobą zabierzecie na sobotni piknik! Serdecznie zapraszamy!

Dzień Godności - Bądźcie z Nami! Zapraszamy!

28 kwietnia 2011

Zapraszamy do udziału w dzisiejszych obchodach Dnia Godności przygotowanych dla mieszkańców Żor przez podopiecznych Stowarzyszenia na rzecz Dzieci z Niepełnosprawnością Intelektualną i Zakładów Aktywności Zawodowej. Sobota, 28 kwietnia to będzie ważny dzień, pełen uśmiechu, serdeczności i dobrej zabawy. Przyjdźcie wszyscy - będzie fajnie.

Pojawienie się na świecie Rafała było najszczęśliwszym dniem w życiu jego rodziców. Po długim czasie oczekiwań i przygotowań ich syn w końcu pojawił się na świecie. Podobnie było z Agatą. Dzień, w którym się urodziła, był najbardziej wyczekiwanym dniem dla jej mamy i taty. Tak samo było z Krysią, Jolą, Krzysiem i innymi. Wszystkie dzieci są wyczekiwane, no może prawie wszystkie. Co dzieje się potem? Zazwyczaj jest wielka radość, rodzice, dziadkowie, skupieni wokół łóżeczka podziwiają bobasa, który czaruje ich uśmiechem, snują plany pięknej i heroicznej przyszłości. Będzie inżynierem, prawnikiem, może lekarzem, nie ważne, byleby był zdrowy.

No właśnie. A co, jeśli wewnątrz jego małego, bezbronnego ciała czai się ciężka, nieuleczalna choroba, która cichcem rozpoczyna swe niszczące działanie? Co się stanie, jeśli okaże się, że jego mózg jest uszkodzony i nigdy nie wypowie nawet słowa „mamo”? Jaki to będzie dzień dla rodziców tego bobasa, który po długich miesiącach wyczekiwań przyszedł wreszcie na świat? Taki właśnie dzień przeżyli rodzice małego Rafała, Agaty, Krysi, Joli, Krzysia i innych wychowanków OREW w Żorach.
 

czytaj więcej...

"Komputer i Internet zagrożeniem dla młodego człowieka” – lekcja dla uczniów SP-3

23 kwietnia 2012

13 kwietnia grupa uczniów z klasy II E w ramach projektu „Komputer i Internet zagrożeniem dla młodego człowieka” wybrała się do Szkoły Podstawowej Nr 3 w Żorach. Tam przybliżyli szóstoklasistom narastający wraz z postępem techniki problem uzależnienia od komputera i Internetu. Uczniowie klasy sportowej przygotowali krótkie przedstawienie, gdzie główny bohater całymi godzinami korzystał z Sieci i grał w gry komputerowe. W nawiązaniu do scenki i w oparciu o przygotowaną prezentację multimedialną drugoklasiści przekazali informację odnośnie typów, objawów, skutków oraz sposobów zapobiegania uzależnieniu jakim jest infoholizm. Przedstawiono również zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz różnorodne formy spędzania wolnego czasu w naszym mieście (w tym krótka charakterystyka klubów sportowych Hawajskie Koszule oraz MUKS Sari Żory). Dla uczniów klas szóstych został ogłoszony konkurs plastyczny pt.: „Czas wolny bez komputera i Internetu”. Opiekunem projektu jest pani Alicja Maryńczak.

Mamy Laureatkę!

20 kwietnia 2012

 

Z radością informujemy, że uczennica klasy IE Weronika Skowrońska została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Uczennica zajęła II miejsce w województwie śląskim wśród szkół gimnazjalnych. Temat konkursu brzmiał: „ Kształtowanie się Polski niepodległej, wielkie zwycięstwa i osiągnięcia Polaków.” Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego i wojewódzkiego. 13 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom w Katowicach. Konkurs był objęty honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty. Opiekunką laureatki była Pani Ewa Lojza.

Serdecznie gratulujemy!

ARION - profilaktyka narkotykowa

19 kwietnia 2012

W dniu 19 kwietnia (czwartek) w Naszej szkole gościć będziemy trenerów Krakowskiego Ośrodka Programów Profilaktycznych, którzy dla uczniów, nauczycieli i rodziców poprowadzą warsztaty "ARION - profilaktyka narkotykowa" w ramach programu dofinansowanego przez Urząd Miasta w Żorach.

Zapraszamy serdecznie na warsztaty rodziców zainteresowanych profilaktyką przeciwko uzależnieniom. Spotkanie dla rodziców rozpocznie się 19 kwietnia w czwartek o godz. 17.00 w sali nr 15 lub sali gimnastycznej szkoły. Po zakończeniu spotkania rodzice będą mieli możliwość uczestniczenia w konsultacjach z nauczycielami G-2 zgodnie z ustalonym wcześniej terminem.

czytaj więcej...

Przegląd Teatrów Profilaktycznych

12 kwietnia

Dnia 30 marca 2012 roku uczniowie klasy 3E mieli przyjemność uczestniczyć w  Przeglądzie Teatrów Profilaktycznych, w którym  naszą szkołę reprezentowali : Marcin Kalinowski, Bartłomiej Bogacz, Kamil Mikulec, Szymon Łatka, Krystian Rumiński, Jakub Koniński, Patrycja Wesołowska oraz Klaudia Kluczyk. Impreza ta odbywała się na „Scenie na Starówce” i była jedną z najlepszych imprez kulturalnych, na których byliśmy. Wszyscy aktorzy włożyli w swoje role wiele uczuć i pracy. Po występie naszych uczniów publiczność nagrodziła ich gromkimi oklaskami, szczerym śmiechem i owacjami na stojąco.
             Gratulujemy młodym aktorom znakomitego debiutu na profesjonalnej scenie i życzymy powodzenia i szczęścia w dalszej karierze aktorskiej.        

 


Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243

Wszystko o rekrutacji Nabór do klasy siatkarskiej