Aktualności - Gimnazjum nr 2 im.W.Korfantego w Żorach

www.2gim.zory.pl 44-240 Żory, ul. Ks.Klimka 7 (32) 434 28 75 szkola@2gim.zory.pl dyr.J.Świerkocki

Herb Żor

Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach

W klimacie zdartych płyt i hipisowskiej nonszalancji...

Czytaj więcej

Wolontariusze G2

Czytaj więcej

Fotografia w plenerze cz. 1

Czytaj więcej

Pokaz rycerski

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Aktualności

Ostatni taki bal...

25 czerwca 2012

22 czerwca uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum po raz ostatni spotkali się na szkolnym parkiecie. Inaugurację ostatniego balu stanowił odtańczony „w galopie” polonez, do którego przygotowali nas absolwenci Ilona Nowak i Filip Gotz, niestety nie wszyscy zdążyli na ten wyjątkowy moment. Oprawę muzyczną zapewnił nam zespół DuoVocal & Sax. Zagrali oni m. in. takie hity jak „Koko, koko Euro spoko”, czy „Pszczółka Maja”. Wszyscy bawili się wyśmienicie, co zadziwiło niejednego nauczyciela. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy są usatysfakcjonowani.

czytaj więcej...

Gaude Mater Polonia- lekcja patriotyzmu w Archikatedrze Warszawskiej

25 czerwca 2012

20 czerwca delegacja naszego gimnazjum wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział w obchodach 90. rocznicy przyłączenia Górnego Śląska do Polski. Uroczysta Msza Św. w Archikatedrze Warszawskiej p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie, którą koncelebrował kardynał Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski, dostarczyła uczestnikom niezapomnianych wrażeń duchowych i stanowiła piękną lekcję historii i patriotyzmu, a koncert chóru i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” stanowił wyjątkową oprawę tego ważnego dla Śląska wydarzenia.

Delegaci naszej szkoły wrócili bogaci we wrażenia artystyczne i duchowe, zaprawione solidną dawką patriotycznych wzruszeń i estetycznych doznań.

Pocztowi sztandarowemu w składzie: Karolina Wąsik, Karolina Różycka, Marek Pawlaczyk serdecznie dziękujemy za wzorową postawę i  godne reprezentowanie Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach.

czytaj więcej...

Podarujmy Dzieciom Uśmiech!

25 czerwca 2012

Nasi gimnazjaliści po raz kolejny pomagali w organizowaniu Akcji Charytatywnej „Podarujmy Dzieciom Uśmiech”, która odbyła się 2 czerwca 2012 roku na terenie Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno – Wychowawczego w Żorach.  Koncert, prowadzony przez uczennice naszego gimnazjum Małgorzatę Całą i Martę Sitny, stanowiący jej główną część, trwał od godziny 13:00 do 19.30. Wystąpili uczniowie żorskich szkół: Jagoda Kudlińska i Patryk Student, zespół taneczny „Fenixy” , Wiktoria Dworok, żorska szkoła tańca Lilla House oraz uczniowie naszej szkoły: Simona Sędera i Jakub Koniński, Zespół Pieśni i Tańca „SARI”, bębniarze z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Żorach oraz Kabaret Szybkiego Pomysłu, natomiast w części finałowej zobaczyliśmy występy: Julii Bogdańskiej, Łukasza Zimończyka i Kamila Kuldy.

W ramach Akcji Charytatywnej uczennice naszej szkoły: Marta Sładczyk, Klaudia Salamon i Karolina Kęsik prowadziły rejestrację potencjalnych dawców szpiku do oficjalnej Bazy Dawców Komórek Macierzystych. Udało się im zarejestrować 28 nowych potencjalnych dawców szpiku.

W ramach akcji charytatywnej odbywała się loteria fantowa prowadzona pod nadzorem Izby Celnej w Katowicach oraz warsztaty dotyczące udzielania pierwszej pomocy nadzorowane przez Ratownicze Stowarzyszenie „Iskra”.

Wszystkie środki finansowe uzyskane w ramach Akcji Charytatywnej „Podaruj Dzieciom Uśmiech” zostaną przeznaczone na budowę nowego Ośrodka Rehabilitacyjno -Edukacyjno- Wychowawczego w Żorach.

czytaj więcej...

IV Miejski Konkurs Ortograficzny

22 czerwca 2012

6 czerwca  odbył się IV Miejski Konkurs Ortograficzny. Wzięli w nim udział uczniowie z Gimnazjów nr 1 ,2 ,4 i 8 . Uczniowie pisali dyktando przygotowane przez p.Jolantę Malec i Małgorzatę Lasek.  Oto wyniki rywalizacji : I miejsce-Julia Smolnik -Gimnazjum nr 4, II miejsce-Magdalena Kozik-Gimnazjum nr 8,  III miejsce-Karolina Wąsik-Gimnazjum nr 2. Wszystkim uczestnikom gratulujemy !       


 

SupalyteMc dla uczniów szkół podstawowych

6 czerwca 2012

W piątek 25 maja odbyła się czwarta już edycja muzycznych warsztatów prowadzonych przez naszego brytyjskiego przyjaciela Samsona Asumdę (SupaLyte Mc). Tym razem tematyka spotkania skierowana była do młodzieży ze szkół podstawowych, których reprezentacje przybyły do naszej "dwójki". Gimnazjum nr 2 objęło patronat nad warsztatami, których dalsze edycje będą odbywały się także w placówkach szkół podstawowych. Spotkanie naszego artysty z młodzieżą przebiegło w doskonałej atmosferze hip-hopowych rytmów. SupalyteMc dał pokaz freestyle’u, przedstawił proces tworzenia podkładów muzycznych oraz przeprowadził wykład na temat odmienności kulturowej. Po spotkaniu artysta rozdał mnóstwo autografów, były pamiątkowe zdjęcia oraz wręczanie prezentów. W przygotowaniu oprawy muzycznej wziął udział nasz szkolny zespół muzyczny, który został oficjalnie zaproszony na trasę wyjazdową podczas warsztatów w szkołach podstawowych. Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich przybyłych gości, zespołu G-2 oraz pani Marii Warzychy. Czekamy na kolejny zastrzyk muzycznej energii.

czytaj więcej...

Ogólnpolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych

5 czerwca 2012 roku


28 maja uczestniczyliśmy w Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych na Zamku Królewskim w Warszawie. Mogliśmy korzystać z wielu atrakcji np. gry terenowej, polegającej na odszukiwaniu zaznaczonych na mapce punktów i wykonywaniu zadań w ustalonych miejscach. Podczas zabawy mieliśmy przyjemność spotkać Błażeja, który bardzo zaskoczył nas swoją otwartością. Interesującym doświadczeniem byly rozmowy z ekspertami, którzy udzielali fachowych porad i merytorycznego wsparcia. Podczas OPPM mogliśmy zobaczyć, czym zajmowali się nasi rówieśnicy z całej Polski. Często poruszanymi tematami była ekologia, woda, historia i samorządność. Prezentowany przez nas projekt - akcja charytatywna "Dzieci dzieciom" wzbudził duże zainteresowanie ze względu na piękne fotografie oraz wyjątkową formę i tematykę. Zespół uczniów w składzie: Karolina Różycka, Karolina Wąsik, Wiktoria Kałus i Marek Pawlaczyk wrócił z Warszawy bogatszy w nowe pomysły, wrażenia estetyczne i ... ( brak weny twórczej...).

czytaj więcej...

Turniej Piłki Nożnej "Nasze MiniEURO"

5 czerwca 2012 roku

W dniu 29.05.2012 w Szkole Podstawowej nr 17 odbył się Turniej Piłki Nożnej Szkół Gimnazjalnych – „ Nasze Mini EURO” w ramach akcji „ Podarujmy dzieciom uśmiech”. Do turnieju przystąpiło 7 drużyn, a mecze rozgrywane były systemem „ każdy z każdym”.

Nasz drużyna w składzie: Patryk Kajzerek, Mikołaj Baron, Sebastian Muras, Łukasz Perka, Krystian Pokładek, Marek Bienioszek, Krzysztof Bury, Łukasz Mosz i Daniel Gajek zajęła drugie miejsce ( należy dodać, że o zwycięstwie decydowały strzelone bramki, ponieważ trzy drużyny miały po 8 punktów ).

Podczas trwania turnieju odbywał się również konkurs na najlepiej kibicującą szkołę. Tutaj nie mieliśmy sobie równych i zdecydowanie zajęliśmy pierwsze miejsce. Drużyny kibiców składała się z dziewcząt z klas IB i IE.

Królem strzelców całego turnieju został Patryk Kajzerek z klasy IIF. Gratulujemy!

Mistrzowie Żor w siatkówce plażowej

1 czerwca 2012

W dniu 28 maja 2012 na boiskach Ośrodka MOSiR w Roju rozegrano Mistrzostwa Żor szkół gimnazjalnych w siatkówce plażowej. W klasyfikacji drużynowej dziewcząt i chłopców I miejsca zdobyły zespoły Naszego gimnazjum. W klasyfikacji indywidualnej w kategorii dziewcząt I miejsce zdobyła para Oktawia Gaweł i Oliwia Muras, a drugą lokatę zajęły Karolina Kęsik i Klaudia Salamon. W kategorii chłopców zwycięzcami turnieju została para Jakub Koniński i Mateusz Paszkowski. Opiekunem drużyn G-2 był Pan Marek Utrata. Mistrzostwa organizowały Szkolny Związek Sportowy, MOSiR Żory oraz Gimnazjum 2. Zwycięskie pary wezmą udział w zawodach rejonowych. Gratulujemy!

czytaj więcej...

Podsumowanie projektu „Komputer i Internet zagrożeniem dla młodego człowieka”

31 maja 2012
31 maja zakończyła się realizacja projektu „Komputer  i Internet zagrożeniem dla młodego człowieka”. W projekcie uczestniczyli uczniowie klasy II e: Szymon Kiśluk, Marek Bienioszek, Bartosz Klimek, Szymon Lipka, Oktawia Gaweł, Karolina Goerc, Karolina Faruga, Oliwia Muras, Kamila Kozłowska, Patrycja Ledwoń. Opiekunem grupy była pani Alicja Maryńczak. W ramach projektu  uczniowie wykonali gazetkę i ulotkę informującą o  zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu oraz o uzależnieniu od komputera i Internetu, czyli infoholiźmie. Została również opracowana ulotka dla rodziców, która zawierała rady jak przeciwdziałać uzależnieniu od komputera i Internetu, objawy wskazujące na kontakty dziecka z internetowym pedofilem oraz co czynić, gdy dziecko padnie ofiarą internetowej przemocy. Wśród uczniów klas pierwszych przeprowadzono anonimową ankietę odnośnie korzyści i zagrożeń wynikających z korzystania z komputera i Internetu. W marcu grupa projektowa nawiązała współpracę ze Szkołą Podstawową nr 3 w Żorach, zaczęto też przygotowania do przeprowadzenia lekcji dla szóstoklasistów. W kwietniu uczestnicy projektu przeprowadzili lekcję pt. „Internet i komputer zagrożeniem dla młodego człowieka” oraz ogłoszony został konkurs plastyczny pt. „Czas wolny bez komputera i Internetu” dla uczniów klas VI. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła  uczennica klasy VI c Monika Górecka, której serdecznie gratulujemy.
czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Sportu w Ostrawie- Porubie

16 maja 2012 roku

16.05.2012r. uczniowie Gimnazjum nr 2 w Żorach wzięli udział w Międzynarodowym Dniu Sportu w Ostrawie-Porubie. W ramach imprezy gimnazjaliści rywalizowali w biegach na 50m oraz na 800m, ale również w grach zespołowych: piłce ręcznej oraz florbalu. W biegach nasi uczniowie nie pozostawili żadnych szans kolegom z Czech, natomiast mecz piłki ręcznej był bardzo emocjonujący do ostatniego gwizdka ( zwycięstwo Czech 18:17). Ostatnim wydarzeniem dnia był mecz florbalu, która to dyscyplina dla naszych uczniów była pierwszym doświadczeniem w życiu, gdyż wcześniej jedynie grali w unihokeja. Po bardzo wyrównanej I połowie, w drugiej uczniowie z Czech pokazali naszym uczniom jak powinni grać. Na koniec Międzynarodowego Dnia Sportu rozdano puchary i dyplomy dla najlepszych. Udział w tym dniu jest kontynuacją współpracy między szkołami ZS Detska Otrawa-Poruba a  Gimnazjum nr 2 w Żorach. W ramach tej współpracy uczestniczyliśmy już w wielu projektach tj. „Sport i tradycje nie znają granic”, „Sport bez granic” i „Polsko-czeski Superstar”.


Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243

Wszystko o rekrutacji Nabór do klasy siatkarskiej