Aktualności - Gimnazjum nr 2 im.W.Korfantego w Żorach

www.2gim.zory.pl 44-240 Żory, ul. Ks.Klimka 7 (32) 434 28 75 szkola@2gim.zory.pl dyr.J.Świerkocki

Herb Żor

Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach

W klimacie zdartych płyt i hipisowskiej nonszalancji...

Czytaj więcej

Wolontariusze G2

Czytaj więcej

Fotografia w plenerze cz. 1

Czytaj więcej

Pokaz rycerski

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Aktualności

”Wolontariat? Gram w to!”

22 października 2014

22 października wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach. Zajęcia odbyły się w ramach projektu ”Wolontariat? Gram w to!”, do którego przystąpiło G-2. 

Pełna miska

19 października 2014

Dzięki uprzejmości dyrekcji sklepów Auchan oraz Kaufland, przez ostatnie 3 weekendy wolontariusze z G-2 mogli uczestniczyć w zbiórce karmy oraz pieniędzy na rzecz podopiecznych Żorskiego Stowarzyszenia dla Zwierząt. W akcji wzięli udział uczniowie klasy 1a, 1b, 2a, 2c i 3a. Dzięki hojności klientów oraz ogromnemu zaangażowaniu naszej młodzieży, specjalnie wystawione kosze szybko wypełniły się karmą. Opiekunem grupy była p. Julita Kaczkowska.

czytaj więcej...

Bieg po zdrowie

12 października 2014

12 października odbył się VII Żorski Bieg Uliczny zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach. W imprezie wzięła udział rekordowa ilość 1750 osób. Wśród uczestników imprezy znaleźli się czynni zawodnicy, amatorzy, uczniowie, nauczyciele, ale także wieloosobowe reprezentacje rodzin, szkół i organizacji. Naszą szkołę również reprezentowała liczna grupa uczniów pod opieką p. Joanny Buchalik i p. Michała Kowalskiego. Gratulujemy!!!

czytaj więcej...

„NGO odkrywam, poznaję, powracam”

10 października 2014

10 października wolontariusze z G-2 wzięli udział grze miejskiej Questing„NGO odkrywam, poznaję, powracam”. Organizatorem Questingu jest Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych przy współpracy z żorskimi organizacjami pozarządowymi, instytucjami kultury oraz prywatnymi przedsiębiorcami. Honorowy Patronat nad Questingiem objął Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha. Zadaniem uczestników Questingu było odszukanie miejsc związanych z działalnością żorskich organizacji pozarządowych posługując się questem. Trzymamy kciuki za końcowe wyniki rywalizacji naszych uczestników!

Sadzimy żonkile...

9 października 2014

9 października 2014r. przedstawiciele grupy "Wolontariat-Ludzka Sprawa" wzięły udział w XII Miejskim Sadzeniu Żonkili przed żorskim hospicjum. Opiekę nad grupą sprawowała p. Magdalena Holeksa

Podsumowanie projektu

4 października 2014

Dwie współpracujące ze sobą szkoły, Szkoła Podstawowa nr 3 oraz Gimnazjum nr 2 w Żorach, w terminie od stycznia do września 2014r., uczestniczyły w Ogólnopolskim Projekcie „Misja – niska emisja”. Projekt ten był realizowany we współpracy z Wydziałem Inżynierii Środowiska Urzędu Miasta oraz Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w  Żorach. Głównym celem projektu było obniżenie poziomu zanieczyszczenia powietrza na terenie Żor spowodowanego niską emisją. Nauczycielki koordynujące projekt, Iwona Gajos oraz Julita Kaczkowska i Ksenia Dźwigońska, musiały przekonać mieszkańców Żor, aby zaprzestali haniebnego procederu spalania śmieci.

czytaj więcej...

Z wizytą w Domu Seniora...

29 października 2014

1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych... W związku z tym członkowie grupy "Wolontariat - Ludzka Sprawa" w składzie: Sandra Troszka i Marcin Zieleźny udali się do zaprzyjaźnionego Domu Seniora mieszczącego się przy Klasztorze Sióstr Boromeuszek w Żorach. Seniorzy obdarowani zostali kartkami okolicznościowymi oraz kwiatami. Wolontariusze poczęstowali ich również własnoręcznie upieczonymi ciastami.

czytaj więcej...

Kwesta

21 września 2014

21 września 2014 roku członkowie grupy "Wolontariat - Ludzka Sprawa" w składzie: Sandra Troszka, Daria Moric, Liliana Osikowska, Wiktoria Piecha, Hania Matuszczyk i Katarzyna Łomża kwestowały podczas IV Regionalnego Festiwalu Kołocza Swojskiego na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach.

czytaj więcej...

ZEBRANIA RODZICÓW

19 września 2014

W czwartek 25 września 2014 roku odbędą się zebrania rodziców. O godz. 17.00 w sali gimnastycznej szkoły odbędzie się spotkanie z dyrektorem gimnazjum, a następnie w klasach spotkania z wychowawcami.
O godz. 18.00 zapraszamy wszystkich wybranych przewodniczących rad oddziałowych na zebranie organizacyjne Rady Rodziców G-2, które odbędzie się w świetlicy szkolnej.

czytaj więcej...

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW – KULINARNIE!

16 września 2014

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków.

Jest to dzień mający przypominać nam o korzyściach, jakie daje znajomość języków i zachęcać do nauki języków obcych .Poznawanie nowych języków, odmiennych kultur może nam dać wiele pożytku.

W przyszłości łatwiej znajdziemy pracę, na zagranicznych wakacjach będziemy w stanie porozumieć się z obcokrajowcami, a wreszcie sama satysfakcja płynąca z faktu, że rozumiemy np. tekst popularnej piosenki to niebanalne argumenty przemawiające za tym, by nauce języków poświęcić czas i uwagę.

Różnorodność językową Europy oraz jej bogactwo kulinarne będziemy w tym roku poznawać dzięki zaangażowaniu wszystkich klas Gimnazjum nr 2. W dniu dzisiejszym każda klasa wylosowała europejski kraj, którego kuchnię przedstawi na lekcji j. obcego w piątek – 26 września, ewentualnie w poniedziałek – 29 września.

Oto lista klas i krajów:

kl. 1a – Chorwacja

kl. 1b – Ukraina

kl.1c – Łotwa

kl.1d – Niemcy

kl.1e – Wielka Brytania

kl.1f – Rosja

kl.2a – Francja

kl.2b – Portugalia

kl.2c – Hiszpania

kl.2d – Grecja

kl.2e – Irlandia

kl.3a – Litwa

kl.3b – Szwajcaria

kl.3c – Włochy

kl.3d – Austria

kl.3e – Czechy

Drodzy gimnazjaliści, przygotujcie charakterystyczne dla danego kraju potrawy, by wszyscy uczniowie waszej klasy mogli ich skosztować. Może wypiszecie listę składników w oryginale lub zapoznacie wszystkich z tradycjami związanymi ze spożywaniem tych smakołyków? A może na stole wraz z potrawą pojawią się ciekawe dekoracje, flaga i godło danego państwa, a degustacji towarzyszyła będzie muzyka tego kraju? Wszystko zależy od Waszej pomysłowości – najciekawsze prezentacje nauczyciele języków obcych nagrodzą ocenami z aktywności. Wszystkich zachęcamy do podjęcia kulinarnego wyzwania!

Zaplanujcie swą pracę na najbliższej godzinie wychowawczej!

Nauczyciele Języków Obcych

czytaj więcej...

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243

Wszystko o rekrutacji Nabór do klasy siatkarskiej