Aktualności - Gimnazjum nr 2 im.W.Korfantego w Żorach

www.2gim.zory.pl 44-240 Żory, ul. Ks.Klimka 7 (32) 434 28 75 szkola@2gim.zory.pl dyr.J.Świerkocki

Herb Żor

Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach

W klimacie zdartych płyt i hipisowskiej nonszalancji...

Czytaj więcej

Wolontariusze G2

Czytaj więcej

Fotografia w plenerze cz. 1

Czytaj więcej

Pokaz rycerski

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Aktualności

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

18 września 2012

Zapraszamy wszystkich uczniów Gimnazjum nr 2 do udziału w konkursie plastyczno-językowym z okazji Europejskiego Dnia Języków. Zadanie jest bardzo proste – należy wymyślić hasło promujące naukę języków obcych, a następnie zobrazować je ciekawą ilustracją. Hasło to może być w języku polskim, angielskim lub niemieckim. Pracę konkursową wykonaną samodzielnie prosimy złożyć u swojego nauczyciela języka obcego do 24.09.2012r. Najbardziej przekonujące hasła ozdobione starannymi ilustracjami zostaną nagrodzone.

Każda praca może mieć tylko jednego autora, natomiast format i technika wykonania zadania konkursowego jest dowolna. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się 26.09.2012 – jest to dzień, w którym od 2001 roku obchodzimy Europejski Dzień Języków.

Jeszcze raz gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

                                                                                                                                                                            nauczyciele języków obcych

ZEBRANIA RODZICÓW

18 września 2012

W czwartek 20 września 2012 roku o godz. 17.00 odbędą się zebrania rodziców uczniów wszystkich klas. Rodziców uczniów klas pierwszych zapraszamy do sali gimnastycznej gimnazjum, gdzie odbędzie się spotkanie z dyrektorem szkoły.

czytaj więcej...

Stypendium Świętego Mikołaja

17 września 2012

Do 26 września można składać wnioski o stypendium Św. Mikołaja. Do wniosku należy obowiązkowo dołączyć kserokopie świadectwa szkolnego z ostatniego roku szkolnego oraz dokumenty obrazujące sytuację rodzinną i materialną. Do wniosku można dodatkowo dołączyć następujące dokument:  rekomendacje (np. z organizacji, gdzie uczeń jest wolontariuszem),wszelkie dodatkowe informacje, kopie dyplomów z konkursów, olimpiad, zawodów itp. Minimalna wysokość miesięcznej transzy atypendium dla jednego atypendysty może wynieść 100zł.

Stypendium może otrzymać uczeń, który spełnia poniższe warunki:

1.Uzyskał średnią ocen za rok 2012/2013  4,3 w gimnazjum oraz 4,5 w ostatniej klasie szkoły podstawowej.

2.Dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 950 złotych.

3.Udziela się społecznie na terenie szkoły lub poza nią, jest wolontariuszem, osiąga sukcesy w nauce lub sporcie.

Więcej informacji u pedagoga szkolnego.

czytaj więcej...

I Ty możesz zostać wolontariuszem!

17 września 2012

Nasza szkoła już po raz dziesiąty przystąpiła do programu edukacyjnego „Pola Nadziei” , wspierającego działalność Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach. Każdy uczeń naszego gimnazjum może zostać wolontariuszem akcyjnym przygotowując kiermasze świąteczne, kartki i upominki dla chorych i ich rodzin, kwestując, biorąc udział w akcji „Podaruj swój 1%”... form pomocy jest wiele.
W dniu 20 września, w czasie zebrania z rodzicami uczniowie kl. IIIc przeprowadzą zbiórkę charytatywną na rzecz hospicjum, darczyńcy zostaną obdarowani cebulkami żonkili. Żonkile są symbolem akcji „Pola Nadziei”.
Hospicjum serdecznie dziękuje uczennicom – Ani Byczek, Simonie Sęderze, Michalinie Posz z kl. IIa i Julii Kowalczyk z kl. IIb za pomoc przy pakowaniu żonkili.
Spotkania wolontariuszy odbywają się w poniedziałki o godz. 14.00 w sali nr 10
 

czytaj więcej...

Nowy plan lekcji

9 września 2012

Od poniedziałku 10 września obowiązuje nowy plan lekcji, który dostępny jest w menu głównym po prawej stronie witryny.

czytaj więcej...

Wyprawka szkolna

5 września 2012

UWAGA RODZICE!!!

DOFINANSOWANIE ZAKUPU PODRĘCZNIKÓW W GIMNAZJUM

Termin składania wniosków o wyprawkę szkolną został przedłużony do 10 września do godziny 10:00. Wniosek wraz z fakturą należy złozyć w sekretariacie bądź w gabinecie pedagoga.

WYPRAWKA SZKOLNA 2012/2013

·Do kogo kierowana jest pomoc?

W roku szkolnym 2012/2013 pomoc skierowana zostaje do uczniów :

  • słabowidzących,
  • niesłyszących,
  • z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim,
  • uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej

 - posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, uczęszczający w roku szkolnym 2012/2013 do szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, dla dzieci i młodzieży, lub do ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia, ogólnokształcących szkół muzycznych II stopnia, ogólnokształcących szkół sztuk pięknych, liceów plastycznych lub ogólnokształcących szkół baletowych.

czytaj więcej...

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

27 sierpnia 2012

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 dla klas pierwszych gimnazjum odbędzie się 3 września o godz. 9.00 w sali gimnastycznej szkoły. Klasy drugie i trzecie zapraszamy o godz. 11.00.

Informujemy, że zebranie nauczycielskich zespołów przedmiotowych odbędzie się w czwartek 30 sierpnia o godz. 9.00, a zebranie zespołu wychowawczego o godz. 11.00. Posiedzenie Rady Pedagogicznej G-2 odbędzie się w piątek 31 sierpnia o godz. 9.00.

czytaj więcej...

Załoga już opuszcza pokład…

30 czerwca 2012

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego przyniosło wszystkim wielu wzruszeń i niezapomnianych chwil. W marynistycznej scenerii,  z szantami w tle absolwenci złożyli podziękowania dyrektorowi szkoły, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za trud i poświęcenie, które włożyli w ich wychowanie, za codzienną troskę, za wiedzę i doświadczenie, a przede wszystkim za serce, bez którego żaden proces wychowawczy nie może być udany.

Dzielna i odważna załoga opuściła właśnie pokład. Pozostało wiele pięknych wspomnień, szkoła bez Was jest jak opuszczony port, w którym brakuje gwaru, radosnej atmosfery, śmiechu, codziennej krzątaniny. My, nauczyciele, dziękujemy Wam, nasi drodzy uczniowie, za każdą chwilę w tej szkole, jesteśmy z Was dumni i wierzymy, że mile będziecie wspominać czas spędzony w przyjaznej i życzliwej przystani- Gimnazjum nr 2 w Żorach.

Przed Wami wiele nieodkrytych lądów, wiele wyzwań i walki z żywiołami, mamy nadzieję, że pokonacie każdą przeszkodę i zwycięsko wyjdziecie z każdej nawałnicy. Życzymy  Wam pomyślnych wiatrów! Ahoj! nasi dzielni marynarze! Już za Wami tęsknimy…

czytaj więcej...

Spotkanie z native speakerem

26 czerwca 2012

Jaki jest najskuteczniejszy sposób na naukę języka? Uczniowie G-2 już wiedzą – spotkanie z native speakerem! A najlepiej z kilkoma…

Osiemnastego czerwca (w poniedziałek) naszą szkołę odwiedzili trzej „wysłannicy” English Camp – obozu językowego organizowanego w Żorach. Na przeprowadzonej przez nich lekcji uczniowie (często z wielkim trudem, acz z uśmiechem na ustach) konwersowali po angielsku między sobą i z gośćmi. Rozmawialiśmy o tym, co lubimy w Polsce najbardziej, zagraliśmy w angielskojęzyczne kalambury i przekonaliśmy się, że gesty są wielce wymowne („you know, BOOM!” plus gestykulacja i… już wiemy, o co chodzi!).
Na koniec dostaliśmy ulotki dotyczące lipcowego wyjazdu do Dźwirzyna i brawami podziękowaliśmy za przezabawną lekcję. Oby więcej takich odwiedzin!

czytaj więcej...

Szkolna debata o mediach

26 czerwca 2012

„Obywatel a media” – brzmi poważnie. Okazuje się jednak, że debata na ten temat to nienajgorszy pomysł. Ba, to idea godna nagrody!
 W czwartek, tj. 21 czerwca, w sali numer 24 odbyła się debata. Uczniowie naszej szkoły, nauczyciele i inni zaproszeni goście rozmawiali o tym, jak na życie szarego, zwykłego człowieka wpływa reklama. Zapoznaliśmy się z wynikami ankiet przeprowadzonych w naszej szkole, które bardzo nas zaskoczyły (większość debatujących była pewna, że odpowiedzi ankietowanych nie były szczere.) Rozmawialiśmy również o programach publicystycznych (i o postawach polityków czy specjalistów w takich programach – wyszło na to, że często nieciekawe, wręcz godne pożałowania zachowanie to jedynie dążenie do zszokowania, zwrócenia na siebie uwagi społeczeństwa) i  telewizyjnych wiadomościach.
Organizacją, przygotowaniem ankiet i prowadzeniem debaty zajęły się uczennice klasy 2a – Magdalena Kaczkowska, Anna Mięcikiewicz i Dominika Miłota.

czytaj więcej...

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243

Wszystko o rekrutacji Nabór do klasy siatkarskiej