Aktualności - Gimnazjum nr 2 im.W.Korfantego w Żorach

www.2gim.zory.pl 44-240 Żory, ul. Ks.Klimka 7 (32) 434 28 75 szkola@2gim.zory.pl dyr.J.Świerkocki

Herb Żor

Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach

W klimacie zdartych płyt i hipisowskiej nonszalancji...

Czytaj więcej

Wolontariusze G2

Czytaj więcej

Fotografia w plenerze cz. 1

Czytaj więcej

Pokaz rycerski

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Aktualności

Próbny egzamin gimnazjalny

12 listopada 2012

W dniach 13-15 listopada odbędzie się próbny egzamin gmnazjalny. Zajęcia lekcyjne według planu we wtorek 13.11 i środę 14.11 rozpoczynają się o godz. 11.30 (6 lekcja), a w czwartek 15.11 o godz. 10.35. Egzaminy rozpoczynają się codziennie o godz. 8.00. We wtorek odbędzie się egzamin z historii i WOSu oraz język polski, w środę przedmioty przyrodnicze oraz matematyka, a w czwartek egzamin z języka angielskiego w części podstawowej oraz rozszerzonej.

czytaj więcej...

Polsko-Czeski Turniej Sportowy

26 października 2012

Dnia 19 października 2012 roku w hali MOSiR odbył się  Polsko-Czeski Turniej Sportowy. Była to kolejna impreza organizowana przez Gimnazjum nr 2 w Żorach z udziałem zaprzyjaźnionej szkoły z Ostawy-Poruby w Czechach.

Rozgrywki rozpoczęte zostały rozgrzewką w postaci aerobiku prowadzonego przez nauczycielkę Katarzynę Babiarz. Kolejnym etapem spotkania był mecz piłki nożnej,  w którym uczniowie naszej szkoły zwyciężyli po zaciętej rywalizacji 1:0.  „Tym razem zamknęliśmy dach” - Pan Michał Kowalski żartował w czasie turnieju.
 

czytaj więcej...

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiegoo

22 października 2012

Dominik Żakiewicz, uczeń klasy IIa, został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego oraz Śląskiego Kuratora Oświaty i 13 listopada, wraz z opiekunem, weźmie udział w Wernisażu Poetyckim z okazji wydania IX tomu Antologii Poezji Dziecięcej, w której zamieszczony zostanie jego utwór poetycki. Recenzentką Antologii jest Joanna Szczepkowska, aktorka i jurorka literackiej nagrody Nike. Laureatowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich.

czytaj więcej...

Żorski Bieg Jesienny

10 października 2012

Dnia 2 października 2012 w parku  na  cegielni odbył się „Żorski Bieg  Jesienny'' szkół gimnazjalnych.  W sztafecie 6x800m w kategorii dziewcząt nasze zawodniczki zajęły V miejsce. W skład drużyny dziewcząt wchodziły: Siedlecka Paulina, Golec Patrycja, Kozak Patrycja, Muras Oliwia, Kopiec Karolina, Kupczak Wiktoria.

W sztafecie 6x1000m w kategorii chłopców nasze gimnazjum  zajęło III  miejsce. W skład  drużyny wchodzili: Lewandowski Tomasz, Bienioszek Marek, Kiśluk Szymon, Buba Szymon, Baron Mikołaj, Pawlaczyk Marek.

Opiekunami naszych gimnazjalistów byli nauczyciele wychowania fizycznego

Wierzymy, że życie ludzkie ma wartość do ostatniego momentu

5 października 2012

Już po raz dziewiąty, nasza szkoła przystąpiła do programu „Pola Nadziei”. W piątkowe słoneczne popołudnie klasa III c i wolontariusze z naszej szkoły posadzili 500 cebulek żonkili przed budynkiem hospicjum. Żonkile są symbolem solidarności z ludźmi chorymi terminalnie. Niedawno, w trakcie zbiórki charytatywnej na terenie szkoły, w podziękowaniu rozdaliśmy 100 cebulek żonkili. Wszystkich uczniów zapraszamy do wolontariatu.

Organizacja roku szkolnego 2012/2013

5 października 2012

W menu głównym szkolnej strony internetowej umieściliśmy nowy dział "Organizacja 2012/2013" adresowany do uczniów oraz ich rodziców. Zawarliśmy w nim najważniejsze informacje dotyczące kalendarza roku szkolnego 2012/2013, terminy zebrań i konsultacji dla rodziców, terminy kółek oraz konsultacji w ramach godzin KN, a także aktualny wykaz obowiązujących podręczników. Zapraszamy do zapoznania się z zamieszczonymi dokumentami. Przypominamy także, że dostęp do dziennika elektronicznego można uzyskać w dziale "Dziennik Optivum".

czytaj więcej...

Konferencja dotycząca nauczania indywidualnego

3 pażdziernika 2012

3 października 2012 r. w kinie „Na Starówce” odbyła się konferencja nt. „Różne aspekty nauczania indywidualnego” przeznaczona dla nauczycieli, pedagogów, psychologów oraz dyrektorów szkół, a prezentująca problemy proceduralne, organizacyjne, dydaktyczne  i emocjonalne związane z omawianym zagadnieniem.

Prelegenci zwrócili uwagę słuchaczy przede wszystkim na negatywne aspekty izolacji ucznia i ograniczenie rozwoju społecznego, związane z decyzją o nauczaniu indywidualnym. Jedną z osób, prezentujących swoje stanowisko w zakresie omawianego zagadnienia, była pani Jolanta Malec, nauczycielka języka polskiego, pracująca w naszym gimnazjum. W prelekcji pt. „Nauczanie indywidualne w praktyce szkolnej” próbowała zwrócić uwagę słuchaczy na terapeutyczny  i emocjonalny wymiar indywidualnej pracy z uczniem, który z różnych powodów nie może uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych wraz z rówieśnikami.

Serdeczne gratulacje i podziękowania za wiele cennych i wartościowych wskazówek dotyczących pracy z uczniem!

                                                                                                                                                                                                                                     KM

Nowy Samorząd Uczniowski

1 pażdziernika 2012

27 września 2012 roku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W ich wyniku przeowdniczącą SU została ponownie Klaudia Krzyszczak, uczennica klasy IIIa, a jej zastępczynią Małgorzata Cała z klasy IIIb. Funkcję skarbnika szkolnego w tym roku pełnić będzie Wiktoria Kałus, uczennica klasy IIe. Serdecznie gratulujemy!

Turniej VOLLEYMANIA

27 września 2012

 

Siatkarki z Żor wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju dziewcząt i chłopców rozgrywanym na kompleksach wielofunkcyjnych „Orlik”, wybudowanych w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012 pod patronatem Ministerstwa Sportu i Rekreacji oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Uczennice klas sportowych Gimnazjum 2 reprezentujące klub siatkarski MUKS Sari Żory, 15 września rozgrywały pojedynki w turnieju eliminacyjnym w Orzeszu.

Nasze 3 drużyny startujące w dwóch kategoriach zajęły wysokie bo dwa drugie i jedno trzecie miejsce. Brakło niewiele ponieważ tylko zwycięzca awansował do wojewódzkich finałów. A co ciekawe jedna z naszych drużyn w rozgrywkach grupowych pokonała późniejszego zwycięscy drużynę z Łazisk, niestety w półfinałach zabrakło naszym szczęścia.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i okolicznościowe dyplomy.

 

Składy drużyn i uzyskane miejsca:

 

Kategoria dziewcząt (rocznik 2000-1999)

Kupczak Wiktoria, Molska Aga, Krzekotowska Julia, Piontek Aleksandra, Kopiec Karolina, Kuliberda Patrycja, Kierasińska Julia, Karuzel Karolina – opiekun Marek Utrata – miejsce II

 

Kategoria dziewcząt (rocznik 1998-1997)

Baranowska Paulina, Wdowczyk Elżbieta, Kret Natalia, Frankowska Paulina, Tlatlik Aleksandra, Kałus Wiktoria - opiekun Michał Kowalski – miejsce II

 

Gaweł Oktawia, Muras Oliwia, Proskura Patrycja, Faruga Karolina, Kozak Patrycja,  

 - opiekun Krzysztof Murach – miejsce III

Pomagamy hospicjum

24 września 2012

„Najlepsza część życia ludzkiego, to małe, bezimienne i zapomniane akty dobroci i miłości”
William Wordsworth

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy wsparli naszą zbiórkę charytatywną na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach. Zebrana kwota – 488,15 zł., która została wpłacona w biurze hospicjum, na pewno ucieszy wielu podopiecznych.
W dniu 5 października, wraz przedstawicielami Kościoła i władz miasta, przystąpimy do akcji „Pola Nadziei”. W tym roku nowe żonkilowe „pole nadziei” powstanie przy Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach.

czytaj więcej...

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243

Wszystko o rekrutacji Nabór do klasy siatkarskiej