Aktualności - Gimnazjum nr 2 im.W.Korfantego w Żorach

www.2gim.zory.pl 44-240 Żory, ul. Ks.Klimka 7 (32) 434 28 75 szkola@2gim.zory.pl dyr.J.Świerkocki

Herb Żor

Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach

W klimacie zdartych płyt i hipisowskiej nonszalancji...

Czytaj więcej

Wolontariusze G2

Czytaj więcej

Fotografia w plenerze cz. 1

Czytaj więcej

Pokaz rycerski

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Aktualności

Szkolny etap XII Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego

13 grudnia 2012

13 grudnia odbył się etap szkolny XII Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego.
"Uczynię bowiem z Ciebie wielki naród, będę Cię błogosławił i Twoje imię rozsławię; staniesz się błogosławieństwem" Rdz 12,2.
Pytania konkursowe dotyczyły treści Księgi Rodzaju. Z 22 uczestników trzy osoby zakwalifikowały się do etapu rejonowego - Magdalena Kaczkowska IIIA, Patrycja Podoba IIIB i Dorota Holona IIIb.

Gratulujemy!

czytaj więcej...

Świąteczny Koncert Charytatywny- refleksje

10 grudnia 2012 roku

 8 grudnia 2012 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach odbył się Świąteczny Koncert Charytatywny, w organizację którego zaangażowani byli uczniowie naszego gimnazjum. Na scenie zaprezentowała się Simona Sędera we wzruszającym utworze „The Christmas Song” Owl City oraz finałowym utworze  „Biały Śnieg i Ty", rolę wolontariuszek znakomicie wypełniały uczennice klasy IIa, natomiast stoisko naszej szkoły  zaprezentowane w ramach Świątecznego Kiermaszu, bogato i pięknie ozdobione dziełami naszych uczniów,  zostało wyróżnione przez organizatorów. Ze sprzedaży świątecznych ozdób udało się uzyskać kwotę 504,38. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie i pomoc w organizacji kolejnej pięknej akcji charytatywnej! Warto pomagać!

Wszystkie środki finansowe uzyskane w ramach akcji charytatywnej zostaną przeznaczone na Wigilię dla podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Po Prostu Partner” w Żorach.

Świąteczny Koncert Charytatywny

7 grudnia 2012

"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów.  Nieważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi."
- Jan Paweł II

Pragniemy serdecznie zaprosić do udziału w „Świątecznym Koncercie Charytatywnym”, który odbędzie się 8 grudnia 2012 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach,  wszystkie środki finansowe uzyskane w ramach akcji charytatywnejzostaną przeznaczone na Wigilię dla podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Po Prostu Partner” w Żorach.

czytaj więcej...

I Szkolny Konkurs Prozdrowotny

6 grudnia 2012

29 listopada w naszej szkole miał miejsce I Szkolny Konkurs Prozdrowotny.

Każdy z uczestników musiał rozwiązać bardzo trudny test zawierający pytania z zakresu szeroko pojętej tematyki związanej z naszym zdrowiem. Wszyscy podjęli wyzwanie, jednak najlepsi okazali się:  Aleksandra Huzarewicz z kl.1b, Krzysztof Dziadek z kl.1b oraz Kasandra Głodnicka z kl. 1e.

Wyróżnionym uczniom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!!!

Zebrania i warsztaty dla rodziców

26 listopada 2012

Zapraszamy serdecznie wszystkich rodziców na zebrania klasowe, które odbędą się w czwartek 29 listopada 2012r. o godz. 17.00. Spotkania z rodzicami rozpoczną się w sali gimnastycznej szkoły, w której odbędą się wspólne z nauczycielami Naszej szkoły warsztaty poświęcone bezpieczeństwu korzystania z sieci Internet. Po nich odbędą się krótkie zebrania z wychowawcami klas połączone z konsultacjami dla rodziców. Zapraszamy!

czytaj więcej...

Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Historycznej

21 listopada 2012

19 listopada 2012 odbył się w Katowicach wojewódzki etap konkursu historycznego „Konstanty Wolny – pierwszy Marszałek Sejmu Śląskiego”.  Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy Ia Katarzyna Broy, która otrzymała tytuł  FINALISTY. Honorowy Patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Śląskiego, Śląski Kurator Oświaty oraz Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach. Finalistce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

czytaj więcej...

Memoriał Czesław Fojcika

21 listopada 2012

10 listopada 2012 r. na hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach został rozegrany Memoriał Czesław Fojcika
Celem Turnieju było uhonorowanie wybitnego siatkarza i trenera, nauczyciela Czesława Fojcika.

czytaj więcej...

Pomóżmy zwierzakom przetrwać zimię!

20 listopada 2012

Już kolejny raz organizujemy szkolną zbiórkę na rzecz bezdomnych zwierząt. Tym razem chcemy pomóc podopiecznym żorskiej ochronki.
Pomóżmy zwierzakom przetrwać zimę.
Zbieramy:
- karmę dla psów i kotów, ryż, kaszę, makaron, mleko w proszku;
- kojce, legowiska, smycze, kuwety, miski.

Dla najbardziej zaangażowanych w akcję zbiórki czekają drobne upominki i uwaga pozytywna :)

Dary prosimy przekazywać pani E. Wójtowicz lub J. Kaczkowskiej.

Liczymy na was!

czytaj więcej...

Za honor i ojczyznę!

15 listopada 2012

"Zrodziły Polskę krew i bój

I trud żołnierski twardy..."

            Mijają właśnie 94 lata, kiedy to po 126 latach Polska wróciła na mapy świata. W naszej szkole z okazji kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości odbyła się akademia przygotowana przez uczniów klasy Ia, Ib, Ic, IIa, IIb, IIc oraz klasy IIIa. Inscenizacja przybliżyła nam ten historyczny czas, pokazując, że „kto nie zna swojej przeszłości, ten nie jest w stanie zrozumieć teraźniejszości”.

            W przeszłość przeniosła nas postać ucznia prowadzącego dialog z upersonifikowaną Polską. Jej wskrzeszenie po ponad stuletniej niewoli to uwieńczenie wyzwoleńczej walki narodu polskiego o wolność, niepodległość i suwerenność, o ziemię, wiarę ojców i mowę ojczystą, o honor i godność narodową. Warto pamiętać, że i my bierzemy udział w budowaniu wolnego demokratycznego kraju, o który możemy dbać każdego dnia nawet w zwykłych codziennych sytuacjach.

         

We all can speak english very well!

14 listopada 2012

W piątek 9.11.2012r. naszą szkolę odwiedził gość z (nie tak wcale) dalekiej Anglii i powiewem pięknego języka, jakim jest angielski, z właściwym sobie, brytyjskim akcentem, rozbudził zaspanych uczniów G-2. Klasy, mające zajęcia z Andy’em, rozmawiały – oczywiście w jego ojczystym języku – o przeróżnych sprawach, ćwicząc przy okazji wymowę. Nie obyło się bez pomyłek, ale mimo tego zajęcia z native speakerem po raz kolejny okazały się strzałem w dziesiątkę!
                Za zorganizowanie tychże spotkań dziękujemy my, wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w lekcjach i prosimy o więcej!


Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243

Wszystko o rekrutacji Nabór do klasy siatkarskiej