Aktualności - Gimnazjum nr 2 im.W.Korfantego w Żorach

www.2gim.zory.pl 44-240 Żory, ul. Ks.Klimka 7 (32) 434 28 75 szkola@2gim.zory.pl dyr.J.Świerkocki

Herb Żor

Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach

W klimacie zdartych płyt i hipisowskiej nonszalancji...

Czytaj więcej

Wolontariusze G2

Czytaj więcej

Fotografia w plenerze cz. 1

Czytaj więcej

Pokaz rycerski

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Aktualności

Trwa wielka sztuka, a ty możesz dopisać swój wers.

11 marca 2013

Trwa wielka sztuka, a ty możesz dopisać swój wers.

„Stowarzyszenie Umarłych Poetów”

11 marca odbył się XIII Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym uczniowie zaprezentowali interpretacje utworów znanych poetów. Najlepszą okazała się Małgorzata Cała (IIIb), recytując utwór K. Dąbrowskiego „Posłanie do nadwrażliwych”, drugie miejsce zajęła Małgorzata Musioł (Ib) utworem Cz. Miłosza „Przypowieść o maku, trzeci był Adam Ziebura (IIa) w sentymentalnym wykonaniu wiersza „Ta łza” A. Asnyka.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w XIII Miejskim Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się w przyszłym tygodniu.

czytaj więcej...

Mistrzynie Rejonu w Tenisie Stołowym

8 marca 2013

8 marca 2013r. w Rybniku - Popielowie odbyły się Rejonowe Zawody w Tenisie Stołowym Szkół Gimnazjalnych. Zawodniczki z naszej szkoły: Patrycja Kapek, Iwona Winkler i Agata Ścibisz okazały się bezkonkurencyjne, wygrywając z dużą przewagą nad rywalkami z Rybnika i awansując tym samym po raz drugi do zawodów wojewódzkich. Opiekunem dziewcząt był p. Michał Kowalski.

Wielkie gratulacje!!!


 

czytaj więcej...

Wielki sukces naszych zawodniczek!

5 marca 2013

5 marca odbyły się Międzyszkolne Mistrzostwa Żor w Piłce Ręcznej Dziewcząt. W zawodach uczestniczyły zawodniczki z  5 szkół, ale na podium stanęli najlepsi :
I miejsce – G6,
II miejsce – G4,
III miejsce – G2.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Oliwia Muras, Iwona Winkler, Paulina Boś, Agata Ścibisz, Patrycja Kapek, Marta Muras, Patrycja Kozak, Paulina Banasik, Samanta Szymura, Karolina Karuzel, Laura Walczuk, Julia Krzekołowska, Joanna Jakubczak, Sandra Kumor, Natalia Kozłowska, Dorota Szlachta.

Warto dodać, iż Najlepszą Zawodniczką Turnieju została Oliwia Muras z klasy 3E. Gratulujemy !
 

czytaj więcej...

Siatkarze na podium!

26 lutego 2013

 

26 lutego 2013r. w Hali Sportowej w Żorach odbyły się Miejskie Zawody Siatkarskie. Udział w tym wydarzeniu wzięło pięć drużyn. Pierwsze miejsce wywalczyli zawodnicy z  G-6, a drugie miejsce przypadło w udziale drużynie z  G-1. Nasi gimnazjaliści w składzie: Krzysztof Bury, Patryk Kozaczuk, Szymon Buba, Mikołaj Baron, Marek Bienioszek, Krzysztof Kotynia, Kamil Bartnik, Patryk Lubszczyk, Szymon Lipka, Marcin Wolnik, Igor Gaweł, Mariusz Wenklar, zajęli III miejsce.

Opiekunami drużyny byli: Michał Kowalski i Krzysztof Murach.

czytaj więcej...

Mistrzostwa Żor w Pływaniu

6 lutego 2013

4 lutego  odbyły się XIV Międzyszkolne Mistrzostwa Żor w Pływaniu. W sztafecie 8x50m stylem dowolnym reprezentacje chłopców i dziewczyn zajęły III miejsce.  Natomiast w ogólnej klasyfikacji nasza szkoła zajęła II miejsce!!!  Gratulacje dla wszystkich uczestników zawodów :)

Opiekunowie: Joanna Buchalik, Katarzyna Babiarz.

czytaj więcej...

Niezwykły pokaz...

6 lutego 2013

5 lutego nasi uczniowie mięli okazję wziąć udział w niezwykłym pokazie uzbrojenia szlachty polskiej. Szczęśliwi wybrańcy mogli bezpośrednio zapoznać się z prezentowaną bronią oraz uzbrojeniem ochronnym (kolczugi, hełmy itp.), a także wysłuchać historii rozwoju i zwycięstw husarii.

czytaj więcej...

Wielki sukces Szymona Kiśluka

6 lutego 2013

Uczeń klasy trzeciej Szymon Kiśluk zakwalifikował się do  finału Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki oraz Matematyki. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż z fizyki uzyskał najwyższą liczbę punktów w okręgu rybnickim i będzie jedynym reprezentantem Żor w finale konkursu. Składamy Szymonowi gratulacje i życzymy uzyskania tytułu laureata konkursów przedmiotowych. Opiekę nad uczniem sprawują Pani Alicja Maryńczak z fizyki oraz Pani Julita Kaczkowska z matematyki.

czytaj więcej...

Nowy plan lekcji

6 lutego 2013

Z dniem 4 lutego 2013 rozpoczął się drugi semestr roku szkolnego 2012/2013. W związku z tym od poniedziałku obowiązuje nowy plan lekcji, który można znaleźć w głównym menu naszej strony internetowej.

czytaj więcej...

Serfuję. Respektuję.

5 lutego 2013

Bezpieczeństwo dzieci korzystających z sieci Internet jest ogromnie ważne.
Zapewnienie bezpieczeństwa naszym gimnazjalistom podczas pracy z komputerem to jeden z ważnych elementów programu naszej szkoły. Uczniowie mają możliwość korzystania ze szkolnej sieci, jednak treści, z których korzystają, podlegają stałej kontroli. Dbamy o legalne oprogramowanie systemowe, antywirusowe oraz programy filtrujące treści stron internetowych. Poza tym, gdy tylko zbliża się luty - DBI - staramy się wszystkim uczniom przypomnieć jak ważny jest rozsądek i ostrożność podczas korzystania z zasobów sieci. 

czytaj więcej...

Finalistki Konkursu Biologicznego

5 lutego 2013

Uczennice klas trzecich Karolina Wąsik oraz Kinga Brząszcz zakwalifikowały się do finału Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii. Opiekę nad finalistkami sprawuje Pani Ewa Wójtowicz. Składamy gratulacje, trzymamy kciuki oraz życzymy uzyskania tytułu laureata!

czytaj więcej...

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243

Wszystko o rekrutacji Nabór do klasy siatkarskiej