Aktualności - Gimnazjum nr 2 im.W.Korfantego w Żorach

www.2gim.zory.pl 44-240 Żory, ul. Ks.Klimka 7 (32) 434 28 75 szkola@2gim.zory.pl dyr.J.Świerkocki

Herb Żor

Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach

W klimacie zdartych płyt i hipisowskiej nonszalancji...

Czytaj więcej

Wolontariusze G2

Czytaj więcej

Fotografia w plenerze cz. 1

Czytaj więcej

Pokaz rycerski

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Aktualności

Wspieramy żorskie hospicjum

10 kwietnia 2013

„Dla cierpiących najmniejsza radość jest wielkim szczęściem.”
Sokrates

26 marca kl. III c wraz z wolontariuszami hospicyjnymi przygotowała Szkolny Kiermasz Wielkanocny, na którym można było zakupić domowe wypieki, sałatki i ozdoby świateczne. Zebrana kwota 182 zł 10 gr została przekazana na rzecz hospicjum.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania kiermaszu – rodzicom i uczniom. Dziękujemy również za zakup naszych wyrobów i wsparcie finansowe naszej akcji.
W styczniu miała miejsce promocja kalendarza hospicyjnego z wizerunkiem naszych wolontariuszek, która przyniosła dochód 144 zł 90 gr.
Ostatnim przedsięwzięciem naszych wolontariuszek – Natalii Wenklar z kl. I d i Katarzyny Łomży z kl. II d była zbiórka charytatywna w czasie spektaklu „W poszukiwaniu Kopciuszka”, który uświetnił obchody 10 – lecia istnienia Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach.
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy !
Koordynatorki „Pól Nadziei”
Bogna Paduch – Jurkowska i Beata Wawrzyczek

czytaj więcej...

Wiemy, czym jest bezpieczeństwo!

11 kwietnia 2013

11 kwietnia w Gimnazjum nr 4 w Żorach odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Drużyna naszego gimnazjum w składzie: Mikołaj Baron, Szymon Buba i Mateusz Serbin zajęła 2 miejsce. Wielkie gratulacje!!!

czytaj więcej...

Girls power!!!

10 kwietnia 2013

8 kwietnia w naszej szkole odbyły się eliminacje do Miejskiego Dyktanda z Języka Angielskiego. Do konkursu zgłosiło się około 50 uczniów, spośród których wyłoniono zwycięską trójkę. Byli to: Dominika Miłota, Dominika Krawczyk oraz Bartosz Fizia.
Uczniowie reprezentowali Gimnazjum nr 2 w Miejskim Konkursie pod Patronatem Prezydenta Miasta Żory, który odbył się 10 kwietnia w Gimnazjum nr 6 w Żorach.
W konkursie brały udział wszystkie żorskie gimnazja, jednak to  uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe lokaty: 1. miejsce dla Dominiki Miłoty oraz 3. miejsce dla Dominiki Krawczyk. Brawo dziewczyny !
Opiekę nad uczniami sprawowały Maria Warzycha oraz Barbara Polańska-Szypuła.

czytaj więcej...

Park Doświadczeń w G-2

9 kwietnia 2013

9 kwietnia naszą szkołę odwiedzili uczniowie klasy 6a ze Szkoły Podstawowej nr 3. Wzięli oni udział w Parku Doświadczeń przygotowanym przez uczniów naszego gimnazjum wraz z opiekunami – Paniami Alicją Maryńczak i Iwoną Gajos.

Przez 2 godziny lekcyjne nasi młodsi koledzy obserwowali liczne doświadczenia z zakresu biologii, fizyki i chemii. Ich udział był bardzo aktywny – nie tylko żywo interesowali się przebiegiem warsztatów doświadczalnych, ale również w skupieniu obserwowali i wyciągali konstruktywne wnioski. Co odważniejsi mogli sami się pobawić, poeksperymentować – mogli choć na chwilę zmienić się w szalonych naukowców.

Dziękujemy naszym młodszym kolegom za tak aktywne uczestnictwo i bardzo miło spędzony czas.

czytaj więcej...

Całe podium nasze!

8 kwietnia 2013

8 kwietnia br. uczniowska delegacja naszego gimnazjum zjawiła się w Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie odbywało się  rozstrzygnięcie IX Festiwalu Literackiej Twórczości Uczniowskiej Żory 2013. Kategorię wiekową 13-16 lat  zdominowała nasza szkoła. Pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Głogowska z klasy Ia, która napisała pracę pt. „Sobowtór Abigail”, drugie – Karolina Karuzel (kl. Ie), trzecie zaś – Marta Sitny (kl. IIIa). Gratulujemy głów pełnych twórczego natchnienia i życzymy dalszych sukcesów!

Kolejny sukces Szymona!

5 kwietnia 2013

5 kwietnia w I Liceum im. Powstańców Śląskich w Rybniku odbyła się VII Edycja Konkursu Interdyscyplinarnego MATFIZCHEMEK. Konkurs obejmował zagadnienia z matematyki, fizyki i chemii. W konkursie udział wzięli: Iwo Kowalski, Aleksandra Sikora, Szymon Buba, Szymon Kiśluk oraz Bartosz Klimek. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 4 uczniów. Najlepszy wynik osiągnął Szymon Kiśluk zdobywając wyróżnienie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów!

czytaj więcej...

Debata o ekorozwoju

5 kwietnia 2013

4 kwietnia 2013r. w Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach odbyła się debata „Zakupy, a ekorozwój, czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym” prowadzona przez uczennice klas trzecich Karolinę Wąsik oraz Karolinę Różycką. Była ona realizowana w ramach rekrutacji na posłów do Sejmu Dzieci i Młodzieży organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Debata rozpoczęła się od omówienia pojęcia ekorozwoju oraz celu dyskusji. Jako pierwszy głos zabrał dyrektor Jacek Świerkocki, który powitał wszystkich zebranych oraz wskazał, jak ważna jest zdrowa i zrównoważona dieta. W czasie debaty wypowiedziało się wiele osób, między innymi nauczyciele biologii, wychowania fizycznego oraz przedstawiciele i zawodnicy klubów sportowych współpracujących ze szkołą: MUKS Sari Żory oraz KS Hawajskie Koszule. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także przedstawiciele władz lokalnych: Piotr Huzarewicz – radny Rady Miasta Żory oraz Henryk Mincer – inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Żorach.

czytaj więcej...

Młode siatkarki na start!

4 kwietnia 2013

Informujemy, iż ostatni termin naboru do klasy mistrzostwa sportowego o profilu piłka siatkowa dziewcząt odbędzie się 10 kwietnia 2013 r. w hali sportowej przy ulicy Folwareckiej o godzinie 16.30. Wszystkie zainteresowane dziewczęta serdecznie zapraszamy. Dodatkową zachętę dla kandydatek niech stanowi impresja filmowa, która powstała z okazji obchodów 5.lecia założenia klubu MUKS Sari Żory. Zapraszamy:
http://www.youtube.com/watch?v=gJobHuk2MFY

czytaj więcej...

Brawa dla Pawła!

21 marca 2013

21 marca 2013r. w siedzibie Komendy Miejskiej PSP w Żorach odbyły się eliminacje miejskie "Turnieju Wiedzy Pożarniczej", w których brały udział dzieci i młodzież żorskich szkół i jednostek ochotniczych straży pożarnych. Wśród uczniów żorskich szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajął uczeń G2 Paweł Krawczyk i będzie on reprezentował naszą szkołę w eliminacjach wojewódzkich.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!

czytaj więcej...

Sukces Oli Rerych!

20 marca 2013

18 marca odbyły się przesłuchania do XVIII Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni i Piosenki Obcojęzycznej w Knurowie.
Chór oraz soliści pod opieką Joanny Maryniak oraz Barbary Polańskiej-Szypuły dumnie reprezentowali naszą szkołę.
Do drugiego etapu zakwalifikowała się Aleksandra Rerych.
Brawo Ola, trzymamy kciuki za sukces w finale!!!

czytaj więcej...

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243

Wszystko o rekrutacji Nabór do klasy siatkarskiej