Aktualności - Gimnazjum nr 2 im.W.Korfantego w Żorach

www.2gim.zory.pl 44-240 Żory, ul. Ks.Klimka 7 (32) 434 28 75 szkola@2gim.zory.pl dyr.J.Świerkocki

Herb Żor

Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach

W klimacie zdartych płyt i hipisowskiej nonszalancji...

Czytaj więcej

Wolontariusze G2

Czytaj więcej

Fotografia w plenerze cz. 1

Czytaj więcej

Pokaz rycerski

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Aktualności

Warsztaty doświadczalne dla szóstoklasistów

30 kwietnia 2013

30 kwietnia, po raz trzeci, w naszej szkole odbyły się warsztaty doświadczalne przygotowane dla uczniów klas szóstych szkoły podstawowej. Tego dnia w Parku Doświadczeń udział wzięła kolejna klasa szósta ze Szkoły Podstawowej nr 3 - tym razem klasa sportowa 6C. Podczas zajęć m.in. zostały zaprezentowane doświadczenia z chemii, biologii oraz fizyki, a co najważniejsze niektóre z nich uczniowie klasy szóstej mogli przeprowadzić samodzielnie.
Szóstoklasiści w ciekawy i atrakcyjny sposób zostali wprowadzeni w tajniki eksperymentu, w inspirujący świat nauki, a jednocześnie poszerzyli wiedzę z zakresu przedmiotów przyrodniczych. Park Doświadczeń został przygotowany przez uczniów naszego gimnazjum (Monikę Doroszuk, Aleksandrę Huzarewicz, Emilię Krzak, Małgorzatę Musioł z klasy 1B, Aleksandrę Sikorę z klasy 3C, Monikę Stanek, Macieja Paździor z klasy 3B oraz Martynę Chrysteczko, Klaudię Orłowską z klasy 2A) pod opieką pani Iwony Gajos i Alicji Maryńczak.
Uczniom klasy 6C dziękujemy za udział i żywe zainteresowanie warsztatami, a gimnazjalistom za pomoc i zaangażowanie w ich przygotowaniu.

czytaj więcej...

Szczęśliwa trójka laureatek

30 kwietnia 2013

Z radością informujemy, że uczennice naszego gimnazjum Katarzyna Broy, Anita Morońska i Maria Orszulik zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Nowy ład etniczny w Europie planowany przez Niemcy i ZSRS w okresie II wojny światowej, a sytuacja Polski. Ks. Jan A. Ficek -  wielka postać Śląska”. Konkurs odbył się 12 kwietnia w Katowicach, a patronat nad nim objął Śląski Kurator Oświaty. Anita Morońska i Maria Orszulik zdobyły tytuł laureata II stopnia, zaś Katarzyna Broy tytuł laureata III stopnia. Dodatkowo, jako jedna z pięciu uczennic wśród szkół gimnazjalnych województwa śląskiego, za wybitny esej o ks. Ficku w konkursie  została wyróżniona Anita Morońska. Opiekunem dziewcząt była Pani Ewa Roter.

czytaj więcej...

Patrycja Kapek najlepsza w woj.śląskim

26 kwietnia 2013

Uczennica klasy trzeciej Gimnazjum nr 2 Patrycja Kapek zdobyła I miejsce w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt w tenisie stołowym w kategorii gimnazjów. Reprezentacja dziewcząt G-2 w składzie: Iwona Winkler, Agata Ścibisz oraz Patrycja Kapek wzięła udział w IX Gimnazjadzie Sportów Halowych, która odbyła się 26 kwietnia 2013 w Sosnowcu. W klasyfikacji drużynowej dziewczęta zajęły VI miejsce. Zawody odbywały się pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego. W turnieju uczestniczyło 48 zawodniczek i 48 zawodników z 32 szkół naszego województwa, które wyłonione zostały w eliminacjach miejskich, a następnie rejonowych. Opiekunami dziewcząt byli Jarosław Rurarz oraz Michał Kowalski. Warto przypomnieć, że w poprzedniej edycji Patrycja zajęła także wysokie, III miejsce. Gratulujemy i żałujemy, że najlepsza zawodniczka turnieju nie będzie mogła wziąć udziału w zawodach ogólnopolskich. 

czytaj więcej...

EKOPOSŁANKI w XIX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

22 kwietnia 2013

Gimnazjum nr 2 w Żorach ma w swoich szeregach dwie posłanki: Karolinę Różycką i Karolinę Wąsik,  które reprezentować będą województwo śląskie w obradach XIX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży odbywających się 1 czerwca 2013 roku w Warszawie. Dziewczęta uzyskały najwyższą liczbę punktów spośród wszystkich zespołów okręgu rybnickiego i będą jedynymi parlamentarzystkami reprezentującymi miasto Żory.

Uczennice naszej szkoły przystąpiły do konkursu organizowanego przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej, Kancelarię Sejmu RP oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej pod hasłem „Lokalny ekorozwój- XIX Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży”, w ramach którego przygotowały i poprowadziły debatę na temat „Zakupy a ekorozwój, czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym”, prezentując szereg pomysłów na  propagowanie lokalnego ekorozwoju i promowanie zdrowego stylu życia.

Gratulujemy ogromnego sukcesu i życzymy dużo zapału oraz dalszych sukcesów w promowaniu zdrowego stylu życia!

czytaj więcej...

Ku czci Patrona G-2 Wojciecha Korfantego

20 kwietnia 2013

W sobotę 20 kwietnia w Katowicach obchodzono 140. rocznicę urodzin Wojciecha Korfantego, Patrona Gimnazjum nr 2. W uroczystościach udział wzięła delegacja szkoły wraz z pocztem sztandarowym w składzie: Wiktoria Kałus, Elżbieta Wdowczyk oraz Marek Pawlaczyk. Uczniom towarzyszyli Pan Jan Miketa oraz dyrektor G-2 Jacek Świerkocki. Obchody rozpoczęły się od uroczystej Sesji Sejmiku Województwa Śląskiego, w której udział wzięli m.in. metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc, biskup kościoła ewangelicko-augsburskiego Tadeusz Szurman, wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk, parlamentarzyści oraz władze samorządu województwa.

czytaj więcej...

Wyśpiewała tytuł laureatki

18 kwietnia 2013

Aleksandra Rerych, uczennica klasy 3a została laureatką XVIII Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni i Piosenki Obcojęzycznej zajmując III miejsce. Jest to kolejny sukces Oli w konkursie piosenki angielskiej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w dalszej karierze muzycznej :)

czytaj więcej...

Brawo chłopcy!

18 kwietnia 2013

18 kwietnia  w Zespole Szkół nr 6 odbyły się Miejskie Zawody Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej chłopców. Drużyna pod opieką p. Kowalskiego w składzie: Sebastian Muras, Mikołaj Baron, Krzysztof Bury, Daniel Gajek, Marcin Wolnik, Mariusz Wenklar, Szymon Lipka, Marek Bienioszek, Krystian Pokładek, Sebastian Szafarczyk  zdobyła II miejsce przegrywając tylko z klasą sportową z "szóstki".
Wielkie gratulacje dla chłopaków!

czytaj więcej...

Uwaga wybuch!!!

16 kwietnia 2013

We wtorek 16 kwietnia kolejna grupa ze Szkoły Podstawowej nr 3 wzięła udział w naszym Parku Doświadczeń. Byli to uczniowie z klasy 6B. Nasi młodsi koledzy byli żywo zainteresowani prezentowanymi eksperymentami. Sami również z dużym zaangażowaniem przeprowadzali doświadczenia. Nie zabrakło również efektów specjalnych. Samozapłony i wybuchy były na porządku dziennym.
Dziękujemy uczniom z kl. 6B za tak aktywny i kreatywny udział.

czytaj więcej...

Warsztaty profilaktyczne dla rodziców

12 kwietnia 2013

W dniu 18 kwietnia 2013 (czwartek) w Naszej szkole gościć będziemy trenerów Krakowskiego Ośrodka Programów Profilaktycznych, którzy dla uczniów, nauczycieli i rodziców poprowadzą warsztaty "ARION-profilaktyka antynarkotykowa" w ramach programu dofinansowanego przez Urząd Miasta w Żorach.

Zapraszamy serdecznie na warsztaty rodziców uczniów klas trzecich zainteresowanych profilaktyką przeciwko uzależnieniom. Spotkanie dla rodziców rozpocznie się 18 kwietnia w czwartek o godz. 16.30 w sali gimnastycznej szkoły. Po zakończeniu spotkania rodzice będą mieli możliwość uczestniczenia w konsultacjach z nauczycielami G-2 rozpoczynającymi się o godz. 17.00.
Zapraszamy także członków Rady Rodziców G-2 na spotkanie z dyrektorem szkoły. Początek zebrania w świetlicy szkolnej planowany jest około godz. 17.45-18.00.

czytaj więcej...

Już wkrótce blog wolontariuszy G2

12 kwietnia 2013

Z przyjemnością informujemy, że już wkrótce powstanie BLOG wolontariuszy działających na terenie naszej szkoły, w którym będą zamieszczane informacje dotyczące działań grupy. 9 i 10 kwietnia odbyła się sesja fotograficzna. Zdjęcia wykonała Natalia Angier z klasy 2a, które już w niedługim czasie ukażą się na blogu.

Zapraszamy.

czytaj więcej...

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243

Wszystko o rekrutacji Nabór do klasy siatkarskiej