Aktualności - Gimnazjum nr 2 im.W.Korfantego w Żorach

www.2gim.zory.pl 44-240 Żory, ul. Ks.Klimka 7 (32) 434 28 75 szkola@2gim.zory.pl dyr.J.Świerkocki

Herb Żor

Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach

W klimacie zdartych płyt i hipisowskiej nonszalancji...

Czytaj więcej

Wolontariusze G2

Czytaj więcej

Fotografia w plenerze cz. 1

Czytaj więcej

Pokaz rycerski

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Aktualności

Matma górą!!!

16 maja 2013

16 maja w ZSO w Pawłowicach odbyła się III edycja konkursu matematyczno-logicznego "Matnia". Wśród uczestników byli też nasi reprezentancji: Aleksandra Sikora (kl 3c), Szymon Buba (kl 3b) oraz Szymon Kiśluk i Bartosz Klimek (3e). Najlepszy wynik osiągnął Szymon Kiśluk zdobywając III miejsce oraz Szymon Buba - VI miejsce.

Opublikowane zostały również wyniki Konkursu Matematycznego "Kangur 2013". 43 uczniów naszej szkoły zmagało się z zadaniami o różnym stopniu trudności.  Najlepszy wynik w kategorii Kadet  zdobyli: Patryk Kozaczuk (2b) - wyróżnienie oraz Anita Morońska (1a) - wyróżnienie. W kategorii Junior najlepszymi okazali się: Szymon Kiśluk (3e) - wynik bardzo dobry  oraz Szymon Buba (3b) - wynik bardzo dobry.

Gratulujemy uczniom i życzymy kolejnych sukcesów naszym młodym i zdolnym matematykom!

czytaj więcej...

Sportowe rozgrywki w Czechach

16 maja 2013

14 maja 2013r. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w Międzynarodowym Dniu Sportu w Ostrawie-Porubie. Gimnazjaliści rywalizowali w biegach na 50m oraz 800m. Nie zabrakło również gier zespołowych, takich jak zbijak czy florbal. Krótkie dystanse okazały się mocną stroną naszych pierwszaków. Była to dyscyplina, w której zdecydowanie górowaliśmy nad Czechami. Zdobyliśmy całe podium. Jednak bieg na 800m pokazał, że Czesi również mają dobrych biegaczy. Gry zespołowe miały wyrównany poziom. Obie drużyny w emocjonujący sposób walczyły o swoją wygraną. W przerwach między konkurencjami niektórzy uczniowie nawiązali nowe znajomości, przy czym było wiele śmiechu wynikającego z odmienności językowej. Podsumowaniem rozgrywek było wręczenie dyplomów dla najlepszych.

Ewaluacja zewnętrzna Gimnazjum nr 2

15 maja 2013

Drodzy uczniowie, rodzice i pracownicy Gimnazjum nr 2 w Żorach. W dniach 16, 17, 20 i 21 maja 2013 w naszej szkole przeprowadzona zostanie ewaluacja zewnętrzna, w trakcie której zostanie wykonanych szereg badań tj. ankiet i wywiadów (np. ankiety oraz wywiady uczniów i rodziców klas II i III, ankiety oraz wywiady nauczycieli, pracowników niepedagogicznych oraz ankiety i wywiady z dyrektorem szkoły). W trakcie ewaluacji odbędą się także obserwacje lekcji. 

Rodziców uczniów klas II i III prosimy o wypełnienie w pełni anonimowej ankiety, która zostanie przekazana Państwu w formie papierowej,  a jej wypełnienie zajmie ok. 15-20 minut. Prosimy, aby wypełnioną ankietę przekazać następnego dnia Waszym dzieciom, które wrzucą je do oznakowanej urny umieszczonej w holu szkoły tuż przy sklepiku szkolnym. Wasze zdanie na temat funkcjonowania szkoły jest bardzo ważne i zostanie wykorzystane przy tworzeniu raportu ewaluacyjnego, który będzie stanowić dla naszej szkoły cenne wskazówki do jak najlepszego rozwoju i funkcjonowania Gimnazjum nr 2. Za wszystkie opinie Państwa serdecznie dziękujemy.

Dodatkowo przypominamy Państwu, że dziale dokumenty szkolne mogą Państwo zapoznać się z najważniejszymi dokumentami, w tym także Koncepcją Pracy Gimnazjum nr 2 na lata 2013-2015.

czytaj więcej...

Zajęcia otwarte w hospicjum

13 maja 2013

13 maja 2013r. na terenie żorskiego hospicjum miały miejsce zajęcia  otwarte, w których mieli możliwość uczestniczyć nauczyciele naszej szkoły. Uczniowie wykonywali różnego rodzaju prace porządkowe i biurowe.

Pieczę nad wolontariuszami sprawowała pani Bogna Jurkowska.

czytaj więcej...

Pierwsze siatkarskie przetarcie

12 maja 2013

11 maja w Pszczynie w hali POSIR odbył się Turniej Siatkówki Dziewcząt o Puchar Ziemi Pszczyńskiej (rocznik 1999 i młodsze), w którym udział wzięły uczennice G2 z klasy sportowej IE i zarazem zawodniczki MUKS SARI Żory, które od września rozpoczną rozgrywki Śląskiego Związku Piłki Siatkowej w kategorii młodziczek. Dla większości dziewcząt były to pierwsze poważne zawody siatkarskie w siatkówce sześcioosobowej i dlatego zdobyte IV miejsce należy uznać za bardzo ważne. Choć udało się dwa mecze zremisować (w każdym meczu grano tylko dwa sety) i dwa przegrać, to osiągnięty wynik wydaje się mniej ważny od doświadczenia i ogrania na boisku wywiezionego z Pszczyny.

Wśród najlepszych nagrodzonych zawodniczek turnieju wyróżniono Karolinę Karuzel z żorskiego zespołu.

czytaj więcej...

Mistrzowie Żor w biegach na orientację

11 maja 2013

10 maja odbyły się Miejskie Zawody Szkół Gimnazjalnych w Biegach na Orientację. Reprezentacja naszej szkoły pod opieką p. Joanny Buchalik w składzie: Karolina Goerc, Oliwia Muras, Patrycja Ledwoń, Elżbieta Wdowczyk, Weronika Skowrońska, Marek Bienioszek, Gniewko Wawrzyńczak, Krystian Pokładek, Marek Pawlaczyk, Szymon Lipka zdobyła I miejsce :)

Gratulacje dla uczestników i życzymy powodzenia w zawodach rejonowych!!!

czytaj więcej...

Wystrzałowe warsztaty historyczne

11 maja 2013

W naszej szkole po raz kolejny gościł Pan Krzysztof Banaś, regent Stowarzyszenia Szlachty Wielkopolskiej na Górny Śląsk, który zorganizował niezapomniane warsztaty historyczne okresu I i II wojny światowej, w których uczestniczyło prawie 200 uczniów. Wielu z nas mogło na chwilę poczuć "ciężar" uzbrojenia tamtych czasów, co doskonale widać na zdjęciach w galerii szkolnej. Na zakończenie spotkania przedstawione zostały działania bojowe 3 Pułku Ułanów Śląskich we wrześniu 1939 roku.

czytaj więcej...

Przegląd Piosenki Anglojęzycznej

9 maja 2013

W czwartek, 9 maja odbyły się w żorskim MOK-u przesłuchania w ramach Przeglądu Piosenki Anglojęzycznej pod patronatem szkoły językowej Right now. G2 pod opieką p. Marii Warzycha  śpiewająco reprezentowali:
- Simona Sędera i Kaja Krentorz z kl. 2a,
- Patrycja Wuwer z kl. 2b,
- Magdalena Buja i Jakub Ruszczyński (gitara) z kl. 3a oraz
- Kamila Kozłowska z kl. 3e.
Trzymajcie kciuki!
Wyniki eliminacji 13.maja na www.rightnow.pl

czytaj więcej...

Zajęcia otwarte

7 maja 2013

Zapraszam nauczycieli G2 na baaaardzooo nietypowe zajęcia otwarte (prace porządkowe i biurowe), które odbędą się 13 maja w godz. od 15.00 do 17.00 na terenie żorskiego hospicjum. 

Nauczycieli wybierających się na zajęcia prosimy o indywidualne zaopatrzenie się w gumowe rękawiczki itp.

Bogna Jurkowska z wolontariuszami :)

czytaj więcej...

Znamy juz wyniki Fox-a 2013!

6 maja 2013

Ogólnopolski konkurs j. angielskiego Fox odbył się dość dawno, bo 26 lutego, ale wyniki znamy dopiero teraz. Z przyjemnością zawiadamiamy, że uczennica naszej szkoły Dominika Miłota (klasa IIIa) zdobyła II miejsce w naszym powiecie. Bardzo dobrze spisała się też Agata Drabik z klasy IIIf - uzyskała tzw. "dobry wynik".

Gratulacje dla Dominiki i Agaty!

czytaj więcej...

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243

Wszystko o rekrutacji Nabór do klasy siatkarskiej