Aktualności - Gimnazjum nr 2 im.W.Korfantego w Żorach

www.2gim.zory.pl 44-240 Żory, ul. Ks.Klimka 7 (32) 434 28 75 szkola@2gim.zory.pl dyr.J.Świerkocki

Herb Żor

Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach

W klimacie zdartych płyt i hipisowskiej nonszalancji...

Czytaj więcej

Wolontariusze G2

Czytaj więcej

Fotografia w plenerze cz. 1

Czytaj więcej

Pokaz rycerski

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Aktualności

Gimnazjalne Mistrzostwa Żor w Siatkówce Plażowej

27 maja 2013

27 maja w  jesiennej scenerii odbyły się  Gimnazjalne Mistrzostwa Żor w Siatkówce Plażowej. Ich organizatorem był SZS, MOSiR oraz nauczyciele wychowania fizycznego Gimnazjum nr 2, które wygrało klasyfikację drużynową. Rywalizacja siatkarzy i siatkarek była jedną z wielu miejskich imprez sportowych, składający się na program V Europejskiego Tygodnia Sportu, do którego po raz kolejny przystąpiło nasze miasto.

czytaj więcej...

Skoki w workach, zdarte gardła a ogółem świetna frajda!

25 maja 2013

         Tak można zdefiniować sobotnie przedpołudnie w naszej szkole, w której odbył się Dzień Sportu. Zespoły klasowe wraz z rodzicami i wychowawcami brały udział w licznych rozgrywkach tj. toczenie opon, skoki w workach, rzuty do celu, bieg w galotach, przeciąganie liny. Dzięki pogodzie oraz świetnie dobranym konkurencjom wszyscy doskonale się bawili i rywalizowali o cenne punkty, aby otrzymać Puchar Mistrza Gimnazjum nr 2 na poszczególnych poziomach nauczania.

czytaj więcej...

My wiemy jak łączyć przyjemne z pożytecznym

24 maja 2013

W piątek 24 maja bezpośrednio po podsumowaniu "Marszu Nadziei" całą grupą wzięliśmy udział w imprezie w ramach akcji: "Fundusze Europejskie. Polska korzysta". Mieliśmy możliwość zwiedzenia namiotów i spróbowania własnych sił na specjalnym urządzeniu treningowym do uprawiania sportów narciarskich i rehabilitacji medycznej. Wirtualnie spacerowaliśmy po odnowionym kompleksie pałacowo-parkowym Zamek Książ w Wałbrzychu oraz budowaliśmy wirtualną farmę wiatrową.
Pojawiliśmy się także w Kurierze Żorskim TV Zobacz filmik.

czytaj więcej...

X Marsz Nadziei

24 maja 2013

24 maja 2013 roku grupa wolontariuszy działająca na terenie naszej szkoły wzięła udział w X Marszu Nadziei, który zamykał kolejną edycję Pól Nadziei -Międzynarodowego Programu mającego na celu szerzenie idei opieki hospicyjnej i wolontariatu. W tym roku wyruszyliśmy trasą z hospicjum do Sceny na Starówce, gdzie odbył się koncert.  Reprezentował nas muzyczny duet: Simona Sędera (wokal) i Kuba Ruszczyński (gitara).

czytaj więcej...

Dzień Sportu i zebrania rodziców

23 maja 2013

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców uczniów na Dzień Sportu (sobota), który odbędzie się 25 maja 2013 w godz. 9.00-12.00, a w którym udział wezmą, oprócz uczniów, nauczyciele, wychowawcy klas oraz rodzice, którzy będą mieli niepowtarzalną okazję wsparcia swoich dzieci we wspólnych konkurencjach.

W trakcie trwania Dnia Sportu G-2 wszyscy będą mogli wziąć udział w akcji charytatywnej pod patronatem Fundacji Orange "Rajd Na Autyzm", gdzie na trzech rowerach stacjonarnych społeczność szkolna poprzez pokonanie jak największej liczby kilometrów, będzie mogła finansowo wesprzeć wczesną terapię dzieci z autyzmem. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy!

Informujemy także, iż w dniu dzisiejszym tj. 23 maja 2013, na miesiąc przed wystawieniem ocen końcowych, odbedą się zebrania i konsultacje rodziców wszystkich uczniów.

czytaj więcej...

Psi wolontariat w G-2

18 maja 2013

Nie ma większej przegranej w życiu niż przegapienie momentu, w którym mamy szansę pomóc drugiej, żywej istocie.

Z inicjatywy p. Julity Kaczkowskiej w G-2 zaczęła działać grupa wolontariuszy wspierąjaca  Żorskie Stowarzyszenie dla Zwierząt. Młodzi wolontariusze będą uczestniczyli w akcjach i imprezach organizowanych przez stowarzyszenie oraz brali udział w szkoleniach w zakresie opieki nad zwierzętami. 
W sobotę (18 maja) nasi sympatycy zwierząt: Wiktoria Rusin, Agnieszka Sinka, Gabrysia Paryż, Andżelika Pirzewska oraz Piotr Grzybek, wzięli udział w zbiórce karmy w Centrum Handlowym Auchan. Podczas akcji zachęcali do pomocy bezdomnym zwierzętom  oraz adopcji porzuconych czworonogów. 

Dziękujemy za Waszą pomoc, bez Was nie udałoby się zebrać tak dużej ilości karmy:)

czytaj więcej...

"Wylewam burzę przez łzy roztopioną..."

17 maja 2013

17 maja 2013 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski Literatury Sakralnej. Naszą szkołę reprezentowały: Justyna Lichacz (3d), Alicja Szkołda i Justyna Roj (3c).
 Do zadań uczestników konkursu należało przygotowanie prezentacji dwóch utworów o tematyce sakralnej: utworu poetyckiego oraz fragmentu prozy.
Utworem "Wylewam burzę przez łzy roztopioną czyli rozmowa poety z Bogiem" Justyna Roj "wywalczyła" wyróżnienie. Sukces jest tym większy, że uczestnicy konkursu reprezentowali bardzo wysoki poziom. Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowała p. Dorota Bednarska.

czytaj więcej...

Wejdź na bloga!

18 maja 2013

W imieniu wolontariuszy działających przy Hospicjum im. Jana Pawła II zapraszamy na nowopowstały blog, w którym znajdują się aktualne informacje i zdjęcia.

http://wolontariatg2.blog.pl/

czytaj więcej...

Już wkrótce podsumowanie Marszu Nadziei

18 maja 2013

24 maja na żorskiej starówce odbędzie się podsumowanie Marszu Nadziei. Naszą szkołę reprezentować będzie Simona Sędera, która zaśpiewa dwie piosenki; jedną z repertuaru zespołu Blue Cafe pt.: "My road" oraz drugą autorstwa Eweliny Flinty "Czy nastanie znowu świt". Niezastąpiony Kuba Ruszczyński będzie jej akompaniował. Wsparciem duchowym będzie cała grupa wolontariuszy.

czytaj więcej...

Herbatka u królowej- PART Three

16 maja 2013

God, save the tourists! Bo po co królowa, skoro jesteśmy MY!
Ekipa G2 wraz z towarzyszącymi jej licealistami ze Świdnicy opuściła Polskę w poniedziałek 6 maja w poszukiwaniu brytyjskiej przygody. Nasz 5 dniowy harmonogram wyprawy napakowany był całą masą miejsc „MUST SEE”.

Poznaliśmy Londyn z dwóch stron – tej czysto turystycznej (London Eye, londyńskie muzea, Tate Gallery ,Windsor, Madame Tussauds’s Museum , Greenwich Point  itd.) i tej „zwykłej”, codziennej (przynajmniej dla mieszkańców tejże metropolii), która bardzo nam się spodobała. Każdy z nas mieszkał u rodziny brytyjskiej, po Londynie poruszaliśmy się metrem (w którym spotkaliśmy naszego krajana – pana Henia z Warszawy), a także „zwiedziliśmy” większość sklepów na Oxford Street i nie tylko.

Po raz kolejny nasza wycieczka okazała się strzałem w dziesiątkę – każdy z nas przywiózł z Anglii mnóstwo pamiątek i co ważniejsze, przemiłych wspomnień. Organizatorem kolejnego naszego już piątego wyjazdu była Barbara Polańska-Szypuła.
Dziękujemy i prosimy o więcej!

czytaj więcej...

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243

Wszystko o rekrutacji Nabór do klasy siatkarskiej