Aktualności - Gimnazjum nr 2 im.W.Korfantego w Żorach

www.2gim.zory.pl 44-240 Żory, ul. Ks.Klimka 7 (32) 434 28 75 szkola@2gim.zory.pl dyr.J.Świerkocki

Herb Żor

Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach

W klimacie zdartych płyt i hipisowskiej nonszalancji...

Czytaj więcej

Wolontariusze G2

Czytaj więcej

Fotografia w plenerze cz. 1

Czytaj więcej

Pokaz rycerski

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Aktualności

Zwycięstwo!

11 listopada 2014

11 listopada drużyna MUKS Sari Żory wzięła udział w turnieju młodziczek z okazji Dnia Niepodległości w Pszczynie. Zmierzyły się z sześcioma zespołami. Były emocje, adrenalina i radość z odniesionego zwycięstwa. W finale dziewczyny pokonały pierwszą drużynę Centrum Pszczyny. W całym turnieju nie straciły nawet seta i w pełni zasłużyły na ogromny puchar. MVP naszej drużyny została wybrana Oliwia Biodrowicz. Gratulujemy!

Laureatki konkursów recytatorskich i muzycznych

16 listopada 2014

„Codziennie należy przeczytać dobry wiersz, obejrzeć piękny obraz, posłuchać lekkiej piosenki lub porozmawiać serdecznie z przyjacielem.”

Możemy domniemywać, że zasadzie tej hołdują nasi gimnazjaliści, a szczególnie uczestniczki konkursów recytatorskich, które w minionym tygodniu odbyły się w naszym mieście. Serdeczne gratulacje należą się: Angelice Tomorowicz, uczennicy klasy 1a, laureatce konkursu poezji i prozy patriotycznej, która na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach wystąpiła z recytacją utworu Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pt. „Elegia o chłopcu polskim” i nagrodzona została przez jury zaszczytnym pierwszym miejscem, drugie miejsce „wyrecytowała” Anita Morońska z klasy 3a,  a wyróżnienie przyznano Wiktorii Płoneczce z klasy 2b. Serdecznie gratulujemy laureatkom!

Uczennice naszej szkoły: Wiktoria Chachura, Jagoda Par z klasy 2a oraz Julia Kulda z klasy 2b zaprezentowały się również w konkursie piosenki patriotycznej i żołnierskiej, uzyskując drugie miejsce. Gratulujemy!

czytaj więcej...

Uczniowie naszego gimnazjum w Żorskiej Grupie PaT

8 listopada 2014

Uczniowie naszego gimnazjum znaleźli się w szeregach Żorskiej Grupy Pat, która swoją działalność rozpoczęła od wystąpienia w premierowym spektaklu "Sekret" 6 listopada 2014 roku w sali teatralnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach. Serdecznie gratulujemy: Anicie Morońskiej, Kasi Broy, Łukaszowi Ogonowi, Piotrowi Grzybkowi, Oli Wilkosz, Julce Kuldzie, Łukaszowi Grymanowi, Mateuszowi Zieburze i Filipowi Bartoszkowi, którzy wraz z pozostałymi uczestnikami od wtorku przygotowywali się do przedstawienia reżyserowanego przez Grzegorza Jacha, pomysłodawcę projektu. Wzruszające kreacje aktorskie zostały uhonorowane przez żorską widownię owacjami na stojąco. Mamy nadzieję, że spotkali się oni z równie ciepłym przyjęciem  na deskach Teatru Śląskiego w Katowicach, gdzie nastąpić miało podsumowanie projektu PaT/E (Edukacja) w województwie śląskim. Serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i trzymamy za Was kciuki przed grudniowym występem w Warszawie!

czytaj więcej...

Laureaci Konkursu Wiedzy o Abrahamie Lincolnie

8 listopada 2014

Poznajcie Laureatów Konkursu Wiedzy o prezydencie Stanów Zjednoczonych - Abrahamie Lincolnie! Gratulacje należą się Wiktorii Rusin z 3a za zdobycie 1 miejsca, Anicie Morońskiej z 3a, Jakubowi Smietanie z 2a oraz Pawłowi Zmarzłemu z 2b za zajęcie 2 miejsca, a także Alicji Kowalczyk z 1d i Agacie Piontek z 3a, które wywalczyły 3 miejsce. Gratulujemy!

Dziękujemy również uczniom, którzy uświetnili nasz konkurs elementami aktorskimi - w rolę prezydenta Lincolna wcielili się: Łukasz Ogon z klasy 3a oraz Łukasz Świerczek z klasy 3b, natomiast panią Lincoln zagrała Weronka Poździoch z klasy 3b.

czytaj więcej...

Akcja

3 listopada 2014

Ponad 270 wolontariuszy hospicyjnych w miniony weekend kwestowało na 11 cmentarzach: w Żorach, Suszcu, Kryrach, Rudziczce, Pawłowicach i Golasowicach. Wśród kwestujących nie mogło zabraknąć naszych uczniów. Szczególne podziękowania należą się uczniom z klas Ia, Ib, IIc oraz grupie "Wolontariat - Ludzka Sprawa". Zebrano niebagatelną kwotę prawie 50 tysięcy złotych, która zostanie przekazana na działalność Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych im. Jana Pawła II w Żorach.

czytaj więcej...

Walczymy o życie Mai

28 października 2014

Razem dla Mai - pod takim hasłem odbył się w sobotę 25 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach koncert charytatywny dla Mai Czarneckiej, która walczy z groźnym nowotworem złośliwym - neuroblastomą z amplifikacją N-MYC. Składam serdeczne podziękowania grupie "Wolontariat - Ludzka Sprawa" oraz uczennicom klasy IIa - Wiktorii Chachurze, Judycie Griman, a także podopiecznym p. Julity Kaczkowskiej: Anicie Morońskiej, Aleksandrze Wowrze, Wiktorii Rusin, Gabrieli Paryż oraz Patrycji Grzegorzek.

Bogna Jurkowska-Paduch

Wieści z biblioteki szkolnej

28 października 2014

21 października w naszym gimnazjum odbył się Konkurs Pięknego Czytania, który uświetnił obchody Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Uczniowie, głównie klas pierwszych, rywalizowali ze sobą w dwóch rundach. Do pierwszego etapu przygotowywali trzyminutowy fragment prozy ( powieści: „Zmierzch” S. Meyer, „Oskar i pani Róża” E.E. Schmitta lub „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” N. Kleinbauma), zaś w drugim „ na gorąco” czytali fragmenty z wylosowanych powieści: „Potopu” Sienkiewicza, „Cesarza" Kapuścińskiego lub „ Mistrza i Małgorzaty” Bułhakowa. Jury konkursu, w którym zasiadały: pani wicedyrektor Jolanta Owczarek, pani Katarzyna Marecka i Mirosława Hamerska Łagodzińska-bibliotekarz szkolny, było pod wrażeniem emocjonalnego zaangażowania uczestników i poziomu ich przygotowania. Ostatecznie postanowiono przyznać dwa równorzędne miejsca pierwsze dla Natalii Hanusek i Angeliki Tomorowicz z kl. 1a, natomiast na drugim miejscu uplasował się Alan Jatczyk z kl. 1e. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział.

Podziękowania należą się także opiekunom uczniów biorących udział w konkursie - pani Katarzynie Mareckiej, Jolancie Malec i Małgorzacie Lasek.

czytaj więcej...

Konkurs wiedzy o Abrahamie Lincolnie

28 października 2014

Zachęcamy wszystkich uczniów G2 do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o Abrahamie Lincolnie, który odbędzie się 30 października  o godzinie 12.15 w sali nr 7. Zapraszamy!

czytaj więcej...

Akcja znicz!

23 października 2014

W czasie zebrań rodziców członkowie grupy "Wolontariat - Ludzka Sprawa": Katarzyna Kloc, Liliana Osikowska, Katarzyna Łomża, Agata Michalak i Patryk Mulas sprzedawali znicze. Pieniądze uzyskane w tym dniu przekażą na rzecz podopiecznych Żorskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych im. Jana Pawła II. Opiekę nad wolontariuszami sprawowała p. Bogna Jurkowska.

czytaj więcej...

Powitanie uczniów klas pierwszych

22 października 2014

W czwartek 16 października społeczność szkolna oficjalnie przyjęła do swojego grona uczniów klas pierwszych. Nasze kocurki miały do wykonania kilka zadań, w trakcie których szacowne jury w składzie: pani dyrektor Jolanta Owczarek, pani pedagog Magdalena Holeksa, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Anita Morońska oraz przedstawicielka klas trzecich Marta Chorowska, przyznawało punkty. Jak się okazało klasy pierwsze sprawdziły się w stu procentach w każdej konkurencji. Nasi pierwszoklasiści musieli wykazać się sprawnością fizyczną (kto najszybciej pokona tor przeszkód i doniesie kubek mleka), fantazją (kto najpiękniej wystroi kotka na bal), talentem plastycznym (kto z zawiązanymi oczami wykona portret wychowawcy, który będzie przypominał wychowawcę:) i pomysłowością (jak najszybciej nakarmić kotka?) Wszyscy byliśmy pod wrażeniem zaangażowania wszystkich klas. Ostatecznie najwięcej punktów uzyskała klasa Id. Na zakończenie odbyło się uroczyste ślubowanie, podczas którego uczniowie przysięgli spełniać swoje obowiązki oraz godnie reprezentować naszą szkołę.
      Przed rozpoczęciem uroczystości zostały wręczone dyplomy i nagrody dla zwycięzców w konkursach: „Abraham Lincoln – prezydent USA” (nagrody wręczyła pani M. Zimończyk) oraz „Wartości chrześcijańskie – ziemia może być rajem” (nagrody wręczyła pani D.Bednarska).
Zwycięzcom gratulujemy!

czytaj więcej...

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243

Wszystko o rekrutacji Nabór do klasy siatkarskiej