Aktualności - Gimnazjum nr 2 im.W.Korfantego w Żorach

www.2gim.zory.pl 44-240 Żory, ul. Ks.Klimka 7 (32) 434 28 75 szkola@2gim.zory.pl dyr.J.Świerkocki

Herb Żor

Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach

W klimacie zdartych płyt i hipisowskiej nonszalancji...

Czytaj więcej

Wolontariusze G2

Czytaj więcej

Fotografia w plenerze cz. 1

Czytaj więcej

Pokaz rycerski

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Aktualności

Piknikowo...

20 czerwca 2013

Wielka bitwa pagajowa na środku jeziora, dwie wojownicze załogi kanadyjek w desperackim starciu (pamiętajcie, że jutro rewanż;)), szalone zjazdy na linie, wspinaczka, siatkówka, ognisko, piknik na zielonej trawce... próby dopędzenia i powitania jadącego pociągu:), pyszne ciacho, mnóstwo dobrej zabawy, humoru, rodzinnych pogaduszek, a przede wszystkim obecność uczniów, ich rodziców, rodzeństwa, kuzynów, trenera oraz wychowawcy klasy to finał dzisiejszego wieczoru. Rodzice klasy IIe przygotowali dla swoich dzieci wspaniałą, niezapomnianą imprezę, bogatą w wiele atrakcji i miłych chwil. Gratuluję Państwu wspaniałego pomysłu i bardzo, bardzo dziękuję za tak liczną obecność i zaangażowanie.  Należy tylko dodać, że wszyscy doskonale się bawiliśmy i z nieciepliwością czekamy na następną piknikową okazję:)

Last but not least

19 czerwca 2013

19 czerwca 2013r. odbył się w naszym gimnazjum I Szkolny Konkurs Recytacji Poezji Obcojęzycznej. Jury w składzie: honorowy przewodniczący – p. dyrektor J. Owczarek oraz nauczyciele j. obcych: M. Zimończyk, A. Radziszewska i M. Warzycha miało trudną misję wyłonienia spośród wspaniałej dwunastki trzech laureatek. Oto one:
I miejsce  – Wiktoria Kałus – kl.2e
II miejsce – Maria Orszulik – kl.3f
III miejsce – Alicja Lewosińska – kl.3a.

Wyróżnienie za interpretację wiersza otrzymała uczennica kl.1a – Anita Morońska. Warto wspomnieć, że klasa 1a o profilu artystycznym była najliczniej reprezentowanym oddziałem podczas tego konkursu. Liczymy na Was w przyszłym roku!

czytaj więcej...

Cała prawda o nakrętkach...

14 czerwca 2013

Od pięciu lat na terenie naszej szkoły zbieramy plastikowe nakrętki, początkowo wspieraliśmy potrzebujące dzieci, a od dwóch lat dostarczamy nakrętki do Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach. Dzięki Waszemu zaangażowaniu jesteśmy szkołą, która wiedzie prym w ilości dostarczanych nakrętek. Szczególne podziękowania należą się uczniom klas: Ib, Id, IId oraz IIe. Akcję w G-2 koordynuje p. Bogna Jurkowska. Zapraszamy do dalszej współpracy w roku szkolnym 2013/2014.

czytaj więcej...

"The Word Tree Expedition"

14 czerwca 2013

Odwiedził już 21 krajów, a w rok planuje zrealizować podróż dookoła świata. Dawid Medawar  wyruszył 24 maja w podróż swojego życia. Kolejnym przystankiem na mapie jego podróży stały się Żory. Dzisiaj na żorskim rynku zorganizowano jego powitanie. Podróżnika witali uczniowie żorskich szkół - stanowiliśmy najliczniejszą grupę, władze miasta oraz dziennikarze. Medawar opowiedział nam o celu swojej wyprawy, którym jest promowanie idei zjednoczenia całego świata. Podróż globtrotera można śledzić na Twiterze, Facebooku czy kanale Youtube.

Opiekę nad uczniami, którzy mogli poznać niezwykłego podróżnika, sprawowali: p. Joanna Buchalik, p. Bogna Jurkowska oraz p. Jarosław Rurarz i p. Krzysztof Murach.

czytaj więcej...

W poszukiwaniu księcia do wzięcia...

13 czerwca 2013

Gdzie się podział piąty krasnoludek? Dlaczego Królewna Śnieżka jest brzydka i ma pryszcze, a książę jest niewysokim grubaskiem, zupełnie  odpornym na kobiece wdzięki?  Odpowiedzi na te pytania udzielają uczennice klasy 2a: Justyna Gazda, Agata Grolik, Agnieszka Winkler i klasy 1a: Kasia Broy, Anita Morońska, Joanna Buchalik, Nikol Adamczyk, Alicja Motyka, Ania Konińska oraz uczeń Piotr Grzybek, którzy  zaprezentowali swoim koleżankom i kolegom przedstawienie teatralne pt. „Królewna Śnieżka i pięciu krasnoludków”, stanowiące podsumowanie projektu zajęć Koła Teatralnego, w ramach którego powstały kukiełki: Królewny Śnieżki, Księcia, jego rumaka, Wilka, Czarownicy, czterech sympatycznych krasnoludków oraz teatrzyk- miejsce, w którym spotkali się bohaterowie wielu różnych popularnych bajek i baśni. Uczniowie przygotowali również scenografię, rekwizyty i opracowali aranżację muzyczną. W rezultacie powstało niebanalne dzieło, prezentujące grę słów oraz konwencjonalne szaleństwo. Wszystkim aktorom oraz Kasi Broy, odpowiedzialnej za całe przedsięwzięcie serdecznie gratulujemy! 

Młody Informatyk

11 czerwca 2013

11 czerwca 2013 roku na terenie Zespołu Szkół nr 3 w Żorach odbył się Powiatowy Konkurs Informatyczny "Młody Informatyk". Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy IIIb Maciej Paździor, który uzyskał 52 punkty i uplasował się na II miejscu.
Opiekę merytoryczną nad uczniem pełniła pani Alicja Maryńczak.

czytaj więcej...

Na sali obrad oraz w kuluarach sejmu

11 czerwca 2013

31 maja uczennice naszej szkoły- Karolina Różycka i Karolina Wąsik-  wyruszyły do Warszawy, by 1 czerwca zasiąść na sali sejmowej jako posłanki XIX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Jednak zanim to nastąpiło, dziewczyny wzięły udział w seminariach, które nosiły nazwę „Świadomość współczesnego człowieka wobec roli, jaką odgrywa/może odgrywać w środowisku”.

czytaj więcej...

Podsumowanie współpracy z hospicjum

10 czerwca 2013

10 czerwca 2013 roku po raz ostatni w tym roku szkolnym grupa "Wolontariat - Ludzka Sprawa" wykonywała prace administracyjne na terenie żorskiego hospicjum. Był to również czas na dokonanie podsumowania naszej wzajemnej współpracy, wyciągnięcia odpowiednich wniosków i ustalenia zasad wzajemnej współpracy w roku szkolnym 2013/2014.

czytaj więcej...

Finalistki Wojewódzkich Zawodów Siatkówki Plażowej

7 czerwca 2013
3 czerwca na boiskach ZS im. Herberta odbyły się zawody rejonowe SZS w siatkówce plażowej. Do rywalizacji przystąpiły zwycięskie zespoły gimnazjów Żor i Rybnika, a stawką był awans do zawodów wojewódzkich. Para dziewcząt reprezentująca nasze gimnazjum,  Elżbieta Wdowczyk i Wiktoria Kałus, po zaciekłym pojedynku pokonała 2:1 (w ostatnim secie 16:14) dziewczęta z Rybnika i zmierzy się w najbliższym czasie z najlepszymi zawodniczkami w województwie. Warto przypomnieć, że dziewczęta są uczennicami klasy II sportowej G-2 i zawodniczkami klubu sportowego SARI Żory. Opiekunem dziewcząt jest trener Michał Wychrystenko.
czytaj więcej...

Finał Right Now Song już za nami!

3 czerwca 2013

 

W piątek 24 maja w Miejskim Domu Kultury w Żorach odbył się finałowy koncert Trzeciego Przeglądu Piosenki Anglojęzycznej Right Song Now, zorganizowany przez szkołę językową Right Now.
Koncert finałowy poprzedzony był trzydniowymi przesłuchaniami, na których stawiło się aż 100 kandydatów z ponad 10 miejscowości. Do finału zakwalifikowało się tylko 17 – wśród nich nasze uczennice z klasy 2a – Simona Sędera oraz Kaja Krentorz.
Podczas koncertu finałowego obie uczennice pięknie wykonały wybrane przez siebie utwory w języku angielskim. Simonie akompaniował na gitarze Jakub Ruszczyński z klasy 3a.
Wieczór ten okazał się szczególnie szczęśliwy dla Simony, która zajęła drugie miejsce w finale w swojej kategorii wiekowej oraz zdobyła nagrodę publiczności. Gratulujemy!
 

czytaj więcej...

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243

Wszystko o rekrutacji Nabór do klasy siatkarskiej