Aktualności - Gimnazjum nr 2 im.W.Korfantego w Żorach

www.2gim.zory.pl 44-240 Żory, ul. Ks.Klimka 7 (32) 434 28 75 szkola@2gim.zory.pl dyr.J.Świerkocki

Herb Żor

Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach

W klimacie zdartych płyt i hipisowskiej nonszalancji...

Czytaj więcej

Wolontariusze G2

Czytaj więcej

Fotografia w plenerze cz. 1

Czytaj więcej

Pokaz rycerski

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Aktualności

Aktywny wolontariat

22-23 września 2013
22 września podczas III Regionalnego Festiwalu Kołocza Swojskiego, którego pomysłodawcą jest Senator RP Wiceminister Rozwoju Regionalnego Adam Zdziebło, grupa "Wolontariat - Ludzka Sprawa" w składzie: Sandra Kumor i Dorota Szlachta brała udział w kweście na rzecz podopiecznych żorskiego hospicjum. 
 
23 września grupa wolontariuszy wzięła udział w warsztatach "ABC wolontariatu", których zadaniem było przygotowanie uczestników do udziału w Grze Miejskiej "PRO VOLUNTARIUS". Organizatorem warsztatów było Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych. Opiekunem grupy była p.Bogna Jurkowska.

Samorządy mają głos! Ty też!, czyli jesień wyborcza w G-2

22 września 2013

Informuję wszystkich uczniów naszego gimnazjum, że 30 września odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego w ramach ogólnopolskiej akcji „Samorządy mają głos” organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Proszę uczniów o gruntowne przemyślnie, rozsądny oraz odpowiedzialny wybór i zgłoszenie jednego kandydata z każdej klasy (nie musi to być członek samorządu klasowego), który będzie waszym reprezentantem w tym roku szkolnym w SU. Kandydata należy zgłosić do wtorku swojemu wychowawcy, natomiast od środy do piątku można organizować i przeprowadzać kampanie wyborcze na terenie szkoły, promujące waszych kandydatów. Zachęcam was, uczniowie G-2, do zaangażowania się w wybory do Samorządu Uczniowskiego, do uczciwej kampanii wyborczej oraz do kreatywności w prezentowaniu programu wyborczego kandydatów.  

                                                                            Opiekun SU

                                                                Katarzyna Marecka

Uwaga! Pstryk!

20 września 2013

Wszyskich zainetersowanych fotografią zapraszam serdecznie na zajęcia "Fotografia w plenerze". Zaczynamy w październiku. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek o godz. 10.25 w sali 19.

Julita Kaczkowska

czytaj więcej...

Siatkarski Turniej Młodziczek w Pszczynie

19 września 2013

Na kilkanaście dni przed startem w rozgrywkach Śląskiego Związku Piłki Siatkowej uczennice klas sportowych G-2 i siatkarki MUKS Sari Żory wzięły udział w Turnieju Siatkarskim młodziczek w Pszczynie. Organizator POSIR Pszczyna zaprosił do udziału turnieju 10 drużyn rocznika 1999 i młodszych. Dla większości dziewcząt turniej był ostatnim sprawdzianem przed startem w rozgrywkach młodziczek. Miasto Żory reprezentowały dwie drużyny – MUKS Sari Żory I rocznik 1999 - uczennice II klasy sportowej G2 oraz MUKS Sari Żory II rocznik 2000 - uczennice klasy pierwszej mistrzostwa sportowego G2. Rozgrywki prowadzono w dwóch grupach, a w każdym meczu grano dwa sety. Naszym drużynom udało się dwa mecze wygrać, dwa zremisować, ale najważniejsze jest zdobyte w turnieju doświadczenie.

czytaj więcej...

Wielkie DZIĘKI!

19 września 2013

Grupa "Wolontariat - Ludzka Sprawa" dziękuje wszystkim rodzicom, którzy wsparli podopiecznych żorskiego hospicjum.

Dziękujemy! 

Bogna Jurkowska z wolontariuszami

czytaj więcej...

Zapraszamy! Zapraszamy!

17 września 2013

Nie muszę być jajkiem na patelni, by móc opisać jajecznicę.”

                                                                     Gustaw Flaubert

Jeśli pisanie sprawia ci przyjemność, a świat wydaje się na tyle barwny i interesujący, by uwieczniać go w postaci tekstu, artykułu, refleksji czy fotografii to zajęcia Koła Młodych Dziennikarzy są  właśnie dla ciebie!

Wszystkich wnikliwych i dociekliwych obserwatorów świata, wszystkich wrażliwych na jego piękno, wszystkich, którzy lubią spotkania z ludźmi, rozmowę, wymianę poglądów i chcą spędzić z nami czas, zapraszamy na spotkania Koła Młodych Dziennikarzy, które odbywają się w środy o godz. 7.30 w pracowni informatycznej.

                                                                   Czekamy na was!

                                                                     Redakcja KMD

Zebrania rodziców

16 września 2013

W czwartek 19 września 2013 roku o godz. 17.00 odbędą się zebrania rodziców uczniów wszystkich klas. Rodziców uczniów klas pierwszych zapraszamy do sali gimnastycznej gimnazjum, gdzie odbędzie się spotkanie z dyrektorem szkoły.
O godz. 18.00 zapraszamy wszystkich wybranych przewodniczących rad oddziałowych na zebranie organizacyjne Rady Rodziców G-2, które odbędzie się w gabinecie dyrektora szkoły.

Informujemy także, że o godz. 15.15 odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej G-2, na które zapraszamy wszystkich nauczycieli.

czytaj więcej...

Zapraszamy do współpracy!

12 września 2013

"Bóg nie żąda od nas rzeczy, które nas przerastają " 
Jan Paweł II

Grupa "Wolontariat - Ludzka Sprawa" ogłasza nabór wśród uczniów klas II i III. Jeżeli dysponujesz czasem, chcesz poczuć się potrzebnym, dać od siebie coś drugiemu człowiekowi, to zapraszam na pierwsze spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 18 września o godzinie 8.00 w świetlicy szkolnej.
Opiekun grupy p. Bogna Jurkowska

czytaj więcej...

Cała prawda o nakrętkach...

11 września 2013

Od pięciu lat na terenie naszej szkoły zbieramy plastikowe nakrętki, początkowo wspieraliśmy potrzebujące dzieci a od dwóch lat dostarczamy nakrętki do Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach. Dzięki Waszemu zaangażowaniu jesteśmy szkołą, która wiedzie prym w ilości zbieranych nakrętek. Akcję w G2 koordynuje pani Bogna Jurkowska.

Koło Młodych Dziennikarzy zaprasza!

9 września 2013

Nie muszę być jajkiem na patelni, by móc opisać jajecznicę.”

                                                                     Gustaw Flaubert

Jeśli pisanie sprawia ci przyjemność, a świat wydaje się na tyle barwny i interesujący, by uwieczniać go w postaci tekstu, artykułu, refleksji czy fotografii to zajęcia Koła Młodych Dziennikarzy są  właśnie dla ciebie!

Wszystkich wnikliwych i dociekliwych obserwatorów świata, wszystkich wrażliwych na jego piękno, wszystkich, którzy lubią spotkania z ludźmi, rozmowę, wymianę poglądów i chcą spędzić z nami czas, zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie Koła Młodych Dziennikarzy - 12 września 2013 (czwartek) o godz. 7.30 w pracowni informatycznej.

                                                                   Czekamy na was!

                                                                     Redakcja KMD


Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243

Wszystko o rekrutacji Nabór do klasy siatkarskiej