Aktualności - Gimnazjum nr 2 im.W.Korfantego w Żorach

www.2gim.zory.pl 44-240 Żory, ul. Ks.Klimka 7 (32) 434 28 75 szkola@2gim.zory.pl dyr.J.Świerkocki

Herb Żor

Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach

W klimacie zdartych płyt i hipisowskiej nonszalancji...

Czytaj więcej

Wolontariusze G2

Czytaj więcej

Fotografia w plenerze cz. 1

Czytaj więcej

Pokaz rycerski

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Aktualności

Wszystkim belfrom życzymy uśmiechu na co dzień i od święta

14 października 2013

"Ja błędy popełniam nieustannie, ale uważam, że to jest nieuniknione i nie ma co się wobec tego napinać i kontrolować, bo przestanę być normalnym człowiekiem i ze spontanicznej osoby zmienię się w poprawną nauczycielkę. Jeżeli mam uczyć dalej, to pod warunkiem, że będę sobą, ze swoimi wszystkimi głupotami i mądrościami, wadami i zaletami.”

Słowa Zofii Kucówny stały się mottem akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która stanowiła okazję do wspólnego spotkania uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, przedstawicieli Rady Rodziców i zaproszonych gości. Obchody naszego święta stały się okazją do prezentacji głupot i mądrości, wad i zalet, „normalności” i spontaniczności nas wszystkich, a przede wszystkim radości ze wspólnego obcowania w procesie nauczania i uczenia się, zarówno na co dzień, jak i od święta.

Wszystkim nauczycielom i uczniom naszej szkoły życzymy wielu sukcesów, radości z codziennych szkolnych spotkań oraz uśmiechu, dzięki któremu potrafimy dostrzec dobro w drugim człowieku.

Zapraszamy do galerii zdjęć, prezentującej "Rajskie opowieści" w wykonaniu uczniów klas: IIa, IIb, IIIa, IIIb i IIIe! Gratulujemy udanego występu!

Zgłębiamy tajemnice sztuki australijskiej, czyli IIIe odkrywa swe artystyczne talenty

12 października 2013

W środę 9 października 2013 klasa 3e, pod opieką p. Marii Warzychy, miała okazję uczestniczyć w zajęciach artystycznych, organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Żorach w ramach II Żorskiego Festiwalu Podróży i Nauki OPINIE 2013. Uczniowie otrzymali dwa patyczki, ręczniki papierowe, kartki, zestaw farbek oraz kamyki. Każdy uczestnik miał za zadanie przyozdobić swój kamień za pomocą sztuki kropkowania, kierując się symbolami oraz zebranymi informacjami na temat kultury i obyczajów Aborygenów, tak by wyobrażał „to, co im w duszy gra”. Wszyscy ochoczo przystąpili do pracy i …na kamieniach powstawać zaczęły przeróżne wzory, od kwiatków poprzez piłki, zwierzęta, napisy czy po prostu kolorowe kropki. Po zakończonej pracy trzech chłopców udzieliło wywiadu dla uczennic I Liceum Ogólnokształcącego im. K. Miarki. Nasi artyści nie zapomnieli wspomnieć o swoich mentorach, wszyscy natomiast powrócili do domu radośni i spełnieni artystycznie.

Prace uczniów klasy IIIe (odkrywamy właśnie nowe artystyczne talenty!) zostaną wystawione w Miejskim Ośrodku Kultury podczas wcześniej wspomnianego festiwalu.

Zawodnicy KS Hawajskie Koszule w akcji!

8 października 2013

Uczniowie klasy sportowej pod opieką swojego trenera - pana Pawła Sajdyka- uczestniczyli w VII Turnieju organizowanym przez Stowarzyszenie Basket 2011. Powrócili z niego bogaci w nowe doświadczenia sportowe, cenne emocje i uhonorowani dyplomem za zajęcie I miejsca dla całej drużyny w składzie: Damian Dudek, Kamil Dusza, Mateusz Karabanowicz, Piotrek Młotek, Marek Pawlaczyk, Adrian Saltarski, Szymon Sarnicki, Bartek Staniszewski, Rafał Tarutin i Kamil Wronka oraz dyplomem dla Najlepszego Zawodnika Turnieju, którym został Adrian Saltarski. Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników i ich trenera! Zapraszamy do galerii zdjęć!

Spóźniona relacja z zajęć na uniwersytecie

8 października 2013

We wrześniu uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w niezwykle interesujących zajęciach z cyklu "Spotkania z biologią" na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie mogli poznać tajniki pomiarów EKG i EEG oraz zagadnienia związane z procesami fizjologicznymi zachodzącymi w ciele człowieka. Czekamy na kolejne tego typu przedsięwzięcia oraz spotkania z naukowcami, dające możliwość rozwijania pasji i zainteresowań naszych uczniów. 

Wolontariusze z G2 pomagali podczas koncertu

5 października 2013

W sobotę obok Hali Sportowej MOSiR-u odbył się Koncert charytatywny na rzecz bezdomnych zwierząt. Koncert nie odbyłby się, gdyby nie ogromna pomoc wolontariuszy. Wśród nich znalazła się grupa z naszej szkoły: Nikol Adamczyk, Anita Morońska, Angelika Pirzewska, Agnieszka Sinka, Wiktoria Rusin, Kinga Proskura, Gabriela Paryż, Piotr Grzybek.

czytaj więcej...

"Pola Nadziei"

4 października 2013

"Serce jest bogactwem, którego się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale które się ofiarowuje"

Gustaw Flaubert

Już po raz dziesiąty, nasza szkoła przystąpiła do programu „Pola Nadziei” wspierającego działalność hospicjów w Polsce. Wspólnie z uczniami innych szkół żorskich i przedstawicielami władz miasta, wolontariuszki z naszej szkoły posadziły 500 cebulek żonkili przed budynkiem hospicjum. Żonkile są symbolem solidarności z ludźmi chorymi terminalnie. Uroczystość uświetnił występ naszej uczennicy Anity Morońskiej z kl. II a. Niedawno, w trakcie zbiórki charytatywnej na terenie szkoły, w podziękowaniu rozdaliśmy 100 cebulek żonkili.              

Wszystkich uczniów zapraszamy do wolontariatu !

                                                                                        Opiekunki: Bogna Jurkowska - Paduch,  Beata Wawrzyczek 

czytaj więcej...

Gra Miejska

4 października 2013

4 pażdziernika grupa "Wolontariat - Ludzka Sprawa" wzięła udział w Grze Miejskiej "PRO VOLONTARIUS" organizowanej przez Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych, podczas której sprawdzano naszą wiedzę praktyczną i teortyczną. Grupę reprezentowały: Joanna Jakubczak, Sandra Kumor i Dorota Szlachta. Opiekę merytoryczną nad uczennicami sprawowała p. Bogna Jurkowska.

czytaj więcej...

Uczniowie G-2 wybrali swój samorząd

30 września 2013

30 września odbyły się ogólnopolskie wybory władz samorządów uczniowskich w ramach akcji „Samorządy mają głos”. Dla uczniów realizujących projekt, czyli komisji wyborczej G-2, w składzie: Weronika Skowrońska, Paulina Baranowska, Ela Wdowczyk i Marek Pawlaczyk, to dzień zakończenia i podsumowania akcji. Dla kandydatów do Samorządu Uczniowskiego G-2 to dzień szczególny, dziś bowiem ważyły się ich losy. Spośród 373 uczniów uprawnionych do głosowania do wyborów przystąpiło 307 i w rezultacie oddano 307 głosów, w tym 303 ważnych oraz 4 głosy nieważne. Największą liczbę uzyskał Krzysztof Bury – będzie pełnił w tym roku funkcję przewodniczącego SU (85 głosów). Członkami zarządu zostali: Dominik Żakiewicz (64), Wiktoria Kałus (46) oraz Patrycja Wuwer (25). Wszystkim kandydatom dziękujemy za zaangażowanie w kampanie wyborcze, a uczniom za aktywny udział w wyborach, stanowiących ważny akt demokracji. Obecnemu zarządowi Samorządu Uczniowskiego serdecznie gratulujemy i czekamy na wasze działania! Akcja!

czytaj więcej...

Projekt "Weekend na wesoło"

24 września 2014

Zachęcamy uczniów naszego gimnazjum do udziału w projekcie „Weekend na wesoło”, na który składają się warsztaty kabaretowe przeznaczone dla żorskiej młodzieży, chcącej poznać i doskonalić swoje umiejętności kabaretowe, aktorskie, wokalne. Uczestnicy otrzymają możliwość wspólnego opracowywania skeczów, pisania tekstów, reżyserowania, wykonywania rekwizytów i komponowania ścieżki dźwiękowej, przy użyciu sprzętu multimedialnego oraz estradowego (tj. mikrofony, nagłośnienie, oświetlenie) pod opieką specjalistów danej dziedziny. Zajęcia odbywać się będą w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach w dniach 28-29 września 2014 w godz. 9.00- 20.00, a udział w nich będzie bezpłatny. Projekt zakończy prezentacja najlepszego skeczu stworzonego podczas wspólnych spotkań. Zapisy w dniu warsztatów! Zachęcamy!

Komisja wyborcza G-2

23 września 2013

Wybory tuż, tuż ... już tylko tydzień pozostał do kulminacji akcji - ogólnopolskiego dnia wyborów, którym jest 30 września. Komisja wyborcza w składzie: Weronika Skowrońska, Paulina Baranowska, Elżbieta Wdowczyk i Marek Pawlaczyk w ramach ogólnopolskiego projektu „Samorządy mają głos” zorganizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej zajmuje się organizacją oraz przeprowadzeniem wyborów na terenie naszej szkoły. Do jej zadań należy: oficjalne ogłoszenie listy kandydatów, przygotowanie kart wyborczych, liczenie głosów, sporządzenie protokołu powyborczego oraz ogłoszenie wyników wyborów. Życzymy owocnej pracy!

czytaj więcej...

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243

Wszystko o rekrutacji Nabór do klasy siatkarskiej