Aktualności - Gimnazjum nr 2 im.W.Korfantego w Żorach

www.2gim.zory.pl 44-240 Żory, ul. Ks.Klimka 7 (32) 434 28 75 szkola@2gim.zory.pl dyr.J.Świerkocki

Herb Żor

Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach

W klimacie zdartych płyt i hipisowskiej nonszalancji...

Czytaj więcej

Wolontariusze G2

Czytaj więcej

Fotografia w plenerze cz. 1

Czytaj więcej

Pokaz rycerski

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Aktualności

Przez dziurkę do klucza...

30 października 2013

30 października klasa 2a wybrała się w niezwykłą podróż w przeszłość…  Przez uchylone okna i drzwi mogli podziwiać miniaturowe wnętrza cudownych domków dla lalek. Wystawa domków z kolekcji Anety Popiel-Machnickiej mieści się w Muzeum w Rybniku. Uczniowie podglądając życie w miniaturowych pokojach, sklepikach mogli obserwować jak zmieniała się codzienność ludzi (obyczaje, moda, sposób funkcjonowania rodziny i firm) na przestrzeni lat.  Niezwykły czar maleńkich budowli powoduje, że nie sposób jest przejść obok nich obojętnie. Zachwyceni wystawą uczniowie wzięli również udział w ciekawej lekcji dot. życia śląskiej rodziny.

czytaj więcej...

Radość zwycięstwa!!!

29 października 2013

Kolejna wygrana, kolejny sukces i kolejny powód do radości dzięki wygranej uczniów klasy IIIe naszego gimnazjum. Serdeczne gratulacje dla drużyny KS Hawajskie Koszule w składzie: Damian Dudek, Kamil Dusza, Piotrek Młotek, Marek Pawlaczyk, Adrian Saltarski, Szymon Sarnicki, Tomek Supel, Rafał Tarutin i Kamil Wronka za zajęcie I miejsca w VIII Turnieju Stowarzyszenia Basket 2011 oraz Adriana Saltarskiego, który po raz drugi został Najlepszym Zawodnikiem turnieju! Czekamy na kolejne udane spotkania,  emocjonujące sportowe doznania oraz wiele pozytywnych wrażeń :)

X-lecie Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych

25 października 2013

25 października swoje X-lecie obchodziło Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach. Z tej okazji odbyła się msza święta w kaplicy żorskiego hospicjum.  Podczas Eucharystii zostały uroczyście wprowadzone relikwie I stopnia (włosy) patrona hospicjum - Jana Pawła II. To wszystko odbyło się pod przewodnictwem arcybiskupa Damiana Zimonia, metropolity katowickiego. Po mszy świętej wszyscy goście udali się do Śródmieścia, gdzie "Na Starówce" odbyła się część artystyczna. W koncercie udział wzięła Beata Rybotycka, Ireneusz Krosny, zespół Carrantuohill i chór Voce Segreto. W trakcie koncertu odbyła się kwesta. Jedną z kwestujących była nasza wolontariuszka - Kasia Łomża.

czytaj więcej...

Radna też człowiek...

25 października 2013

W wyniku wyborów, które odbyły się 25 października 2013, mandat do Młodzieżowej Rady Miasta Żory uzyskała Wiktoria Kałus, uczennica klasy IIIe, zapalona siatkarka, osoba towarzyska i łatwo nawiązująca kontakty z rówieśnikami oraz Patrycja Wuwer, uczennica klasy IIIb, utalentowana wokalista i osoba żywiołowa. Jako członkinie Zarządu Samorządu Uczniowskiego wykazują wszechstronność, zaangażowanie w to, co robią i odpowiedzialność! Dysponują również dużą dawką entuzjazmu i chęci, by realizować uczniowskie przedsięwzięcia! Będą właściwie i godnie reprezentować Gimnazjum nr 2 w Żorach! Jesteśmy dumni, że to właśnie one zostały radnymi Młodzieżowej Rady Miasta Żory! Gratulujemy i życzymy sukcesów! Zapraszamy do galerii zdjęć prezentującej sylwetki młodych demokratek!

Nie bądź durny, idź do urny! Wybierz swoich radnych!

22 października 2013

W najbliższy piątek (25 października 2013) w żorskich gimnazjach oraz szkołach ponadgimnazjalnych odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Żory. W naszej szkole elektorzy zgłosili do udziału w wyborach dwóch kandydatów: Patrycję Wuwer oraz Wiktorię Kałus, będących członkami Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Komisja wyborcza w składzie: Weronika Skowrońska, Paulina Baranowska, Ela Wdowczyk, Kamil Dusza i Marek Pawlaczyk w piątkowe przedpołudnie przeprowadzi wybory, a następnie ogłosi ich wyniki. Już dziś życzymy naszym kandydatom powodzenia, a elektorów zachęcamy do udziału w wyborach!  Pamiętaj! W piątek możesz wybrać tych, którzy będą reprezentować nasze gimnazjum!

Koncertowo!!! Żorskie Diamenty wręczone!

20 października 2013

W koncercie "Żorskie Diamenty", który odbył się 20 października 2013 o godz. 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach uczestniczyli uczniowie naszego gimnazjum oraz nauczyciele. Wszyscy wokaliści zaprezentowali wysoki poziom, a w gronie laureatów znaleźli się: Sandra Szymczyk - I miejsce, Kamil Owczarek - II miejsce, Sylwia Szpiech - III miejsce, Anna Kita i Paulina Żydek (wyróżnienia). Uczniowie naszego gimnazjum: Simona Sędera, Patrycja Wuwer oraz Mateusz Augustynowicz, a także nasi absolwenci: Jakub Koniński i Anna Mięcikiewicz, wypadli znakomicie, dostarczając wielu pięknych muzycznych wrażeń. Serdecznie dziękujemy i czekamy na kolejne wspaniałe występy!

Gorąco witamy wszystkich pierwszoklasistów w G-2!

17 października 2013

W atmosferze radosnego zgiełku, kocich gestów i miauczenia uczniowie klas trzecich i drugich powitali swoje koleżanki i kolegów z klas pierwszych. Nim nastąpił moment pasowania, pierwszoklasiści musieli przekonać wszystkich, że zasługują na to, by znaleźć się w szeregach pełnoprawnych gimnazjalistów. Zaprezentowali szereg kocich zdolności, takich jak picie mleczka z miseczki na czas, rzucanie kłębkiem wełny do kosza, zdolność widzenia w ciemnościach, spryt i inteligencję w odgadywaniu określonych haseł oraz prezentację kociej gracji i inwencji twórczej (największą liczbę punktów uzyskali uczniowie klasy Ie), wszyscy pozostali również zaprezentowali się znakomicie. Wielkie brawa dla naszych pierwszoklasistów!

czytaj więcej...

Samorząd Uczniowski rozpoczyna swoją działalność!

17 października 2013

Niedawno ukonstytuowany Samorząd Uczniowski rozpoczął swoją działalność od opracowania regulaminu „Szczęśliwego numerka”, który od początku października stał się przywilejem uczniów naszej szkoły oraz  przygotowania akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Ponadto trwają przygotowania do imprezy powitalnej dla uczniów klas pierwszych. Krzysztof Bury- przewodniczący SU,  deklaruje, że postara się o to, by w szkole odbywało się wiele ciekawych imprez, członkowie Zarządu SU: Wiktoria Kałus, Patrycja Wuwer oraz Dominik Żakiewicz również wyrażają taką wolę. Czekamy zatem na kolejne przedsięwzięcia SU z niecierpliwością!

Uwaga zbiórka!

16 października 2013

Zbliża się zima, czyli najtrudniejszy okres dla zwierząt - szczególnie tych, które znajdują się w schroniskach. Dlatego apelujemy do wszystkich, którzy mają wielkie serce, aby dostarczali karmę dla psów i kotów (puszki, suchy pokarm, przysmaki) oraz miski, smycze, obroże, koce do p. E. Wójtowicz lub p. J. Kaczkowskiej.
Pomóżmy tym biednym zwierzakom przetrwać zimę!

Dziękujemy za wsparcie.

czytaj więcej...

Kolejny numer „Wymiaru G2” już w sprzedaży!

16 października 2013

Koło Młodych Dziennikarzy w nowym składzie rozpoczęło swoją działalność, doprowadzając do wydania pierwszego w tym roku szkolnym numeru gazety „Wymiar G2”, z którą już można zapoznać się na stronie internetowej szkoły. Wkrótce rozpoczniemy kolportaż wersji tradycyjnej.

Funkcję redaktora naczelnego pełni Kasia Broy, wspomaga i zastępuje ją Wiktoria Rusin oraz Piotr Grzybek, natomiast uaktualnianiem informacji na szkolnej stronie internetowej zajmuje się Paweł Zmarzły.

Obecnie ze szkolną gazetą współpracują: Nikol Adamczyk, Anita Morońska, Gabrysia Paryż, Mateusz Grabiec, Angelika Pirzewska, Kinga Proskura oraz nasza pani fotograf- Natalia Angier.

Wszystkim dziennikarzom życzymy sukcesów, ciekawych tematów, lekkości pióra i wiele radości ze wspólnych środowych spotkań. :)


Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243

Wszystko o rekrutacji Nabór do klasy siatkarskiej