Aktualności - Gimnazjum nr 2 im.W.Korfantego w Żorach

www.2gim.zory.pl 44-240 Żory, ul. Ks.Klimka 7 (32) 434 28 75 szkola@2gim.zory.pl dyr.J.Świerkocki

Herb Żor

Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach

W klimacie zdartych płyt i hipisowskiej nonszalancji...

Czytaj więcej

Wolontariusze G2

Czytaj więcej

Fotografia w plenerze cz. 1

Czytaj więcej

Pokaz rycerski

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Aktualności

Christmas Card to Santa...

20 listopada 2013

Ogłaszamy konkurs na najciekawszą kartkę do Świętego Mikołaja.
Praca musi być zredagowana w języku angielskim bądź niemieckim i nie może być mniejsza niż format A5. Prace należy dostarczyć do 29 listopada do sali nr 12, bądź oddać ją swojemu nauczycielowi języka obcego. Zwycięzcy otrzymają ciekawe nagrody, a wszystkie karki zostaną wysłane do Rovaniemi.

czytaj więcej...

Przyłącz się do akcji!

20 listopada 2013

Uczniowie naszej  szkoły przyłączyli się do akcji pomocy ofiarom tajfuna Haiyan szalejącego na Filipinach.
W najbliższych dniach uczniowie klasy 2B  wraz z Marlyn Alawan Salanio i oddziałem Red Cross na Filipinach przeprowadzą zbiórkę wszelkich długoterminowych artykułów spożywczych, takich jak: mąka, makaron, puszki oraz powszechnych artykułów medycznych.
Dary te zostaną wysłane bezpośrednio do oddziału Czerwonego Krzyża na Filipinach.

Zachęcamy do udziału w akcji, pamiętając, że "Każde dobro wraca do nas ze zdwojoną siłą".

Wszelkich dodatkowych informacji udzielać będzie Barbara Polańska-Szypuła bądź Maria Warzycha.

czytaj więcej...

Zajęcia w przedszkolu

18 listopada 2013

18 listopada 2013 roku grupa "Wolontariat-Ludzka Sprawa" w składzie: Dorota Szlachta,Joanna Jakubczak, Weronika Gryman, Katarzyna Łomża, Sandra Kumor oraz Monika Roj przeprowadziła zajęcia w Przedszkolu nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Brzechwy w Żorach. Oprócz przybliżenia sylwetki patrona przedszkola dziewczęta zorganizowały również gry tematyczne i wspólne zabawy. Wolontariuszki miały nie lada wyzwanie, ponieważ zajęcia przeprowadzały w trzech grupach wiekowych. Przedszkolaki były zachwycone formą zajęć, jakie przygotowały dla nich nasze gimnazjalistki.

czytaj więcej...

Jesteśmy dumni...

11 listopada 2013

W poniedziałek, tuż przed południem, poczet sztandarowy naszej szkoły wspólnie z przedstawicielami władz miasta wziął udział w uroczystościach 95.  rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O godz. 12.00 odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny, w której uczestniczyli nasi gimnazjaliści. Jesteśmy dumni, że bierzemy udział w budowaniu wolnego, demokratycznego kraju, za który nasi przodkowie oddawali życie.

Miś dla Karolinki

11 listopada 2013

Z przyjemnością prezentujemy naszego MISIA. Ów miś zostanie wręczony siedmioletniej Karolince - podopiecznej akcji "Smoczek". To dzięki Wam Nasi Drodzy Uczniowie mogliśmy go zakupić i ...co chyba najważniejsze, kogoś uszczęśliwić. Dziękujemy!

Grupa "Wolontariat -Ludzka Sprawa"

czytaj więcej...

Akademia nie musi być nudna...

8 listopada 2013

"Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości"

Józef Piłsudski

Akademia nie musi być nudna a historia trudna. Uroczystość upamiętniająca 95. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości miała nietypowy, nowoczesny charakter. Na scenie pojawiły się trzy uczennice, które w przystępnej formie przedstawiły trudną drogę Polaków do wolności. Całość uświetnił występ grupy wokalnej prezentującej  współczesne utwory patriotyczne. Doskonale zaprezentował się raper - Mateusz Augstynowicz z kl. II c. Występ został przygotowany przez uczniów z kl. II a, II b, II c, III a i III b.

czytaj więcej...

Ubieraj się, wychodzimy!

3 listopada 2013

Ubieraj się! Wychodzi­my na spacer. Nałóż na oczy kolorowe okulary, na us­ta ser­deczny uśmiech.

No szyb­ciut­ko! Na co czekasz! Nie ma­my cza­su, pośpiesz się!

Karol Irzykowski swoją myślą: „Rozumienie- wyrozumienie- porozumienie- od tego zależą losy świata” daje nam pretekst do refleksji, jak ulepszyć, udoskonalić nasze relacje z innymi. My, uczniowie IIIe wraz wychowawczynią wiemy, że aby spotkanie z drugim człowiekiem było udane, wystarczy zabrać odrobinę serdeczności, zrozumienia, radości i duuużą dawkę dobrego nastawienia. Do tego garść empatii, troszkę życzliwości zabarwionej nutką tolerancji, humor… i to już cała receptura. No, prawie… była jeszcze szczypta serdeczności i sporo entuzjazmu, których sportowcom z IIIe nie brakuje, dlatego wspólne zajęcia z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej zaliczyć możemy do wyjątkowo udanych! Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie i już cieszymy się na myśl, że będziemy mogli do Was wrócić!

W minionym tygodniu Warsztaty Terapii Zajęciowej odwiedzili również uczniowie klas IIIb i IIIc, w przyszłym wybierają się uczniowie klas IIIa i IIId. Mamy nadzieję, że dla wszystkich będą to niezapomniane zajęcia.

Zapalmy płomyk nadziei...

1 listopada 2013

1 i 2 listopada 2013 roku w kweście cmentarnej "Zapalmy płomyk nadziei" wzięły udział wolontariuszki działające w grupie: "Wolontariat - Ludzka Sprawa" - Kasia Łomża i Natalia Wenklar.

Akcja spotkała się z pozytywnym oddzwiękiem ze strony osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Rozdano prawie pięć tysięcy zniczy, zebrano prawie 42 tysiące złotych.

czytaj więcej...

Konkurs czytelniczy „Tuwim znany i mniej znany”

30 października 2013

W pierwszym konkursie czytelniczym zorganizowanym przez szkolną bibliotekę udział wzięło czternastu uczniów, laureatkami zostało pięć uczennic. Pierwsze miejsce przypadło w udziale Marcie Gajdzie, uczennicy klasy IIIa, na drugim znalazły się Kaja Krentorz z IIIa oraz Aleksandra Tlatlik z IIIe, natomiast na trzecim Justyna Gazda z klasy IIIa i Julia Krosny z klasy Ib. Laureatkom serdecznie gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy i zachęcamy do czytania! Nie ma przyjemniejszej formy relaksu, gwarantującej jednocześnie intelektualny rozwój i pobudzającej wyobraźnię...

GŁOSUJ NA G-2

30 października 2013

Redakcja Dziennika Zachodniego organizuje plebiscyt na najfajniejsze gimnazjum w Żorach. W konkursie przewidziano nagrody dla najlepszej szkoły. Głosowanie trwać będzie do 1 grudnia. Wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców, absolwentów i sympatyków naszej szkoły prosimy o codzienne głosowanie. Za pośrednictwem aplikacji Facebook można oddać 10 głosów dziennie, a w sposób tradycyjny 5 głosów. Pamiętajcie, że jest nas prawie 400 i każdy Wasz głos jest ważny.
Bezpośredni link do strony konkursowej naszego gimnazjum (kliknij tutaj).

Dziękujemy wszystkim za oddane głosy!


Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243

Wszystko o rekrutacji Nabór do klasy siatkarskiej