Aktualności - Gimnazjum nr 2 im.W.Korfantego w Żorach

www.2gim.zory.pl 44-240 Żory, ul. Ks.Klimka 7 (32) 434 28 75 szkola@2gim.zory.pl dyr.J.Świerkocki

Herb Żor

Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach

W klimacie zdartych płyt i hipisowskiej nonszalancji...

Czytaj więcej

Wolontariusze G2

Czytaj więcej

Fotografia w plenerze cz. 1

Czytaj więcej

Pokaz rycerski

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Aktualności

Gala Wolontariatu 2013

5 grudnia 2013

5 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach odbyła się "Gala Wolontariatu", w której wzięły udział wolontariuszki: Sandra Kumor, Joanna Jakubczak, Dorota Szklachta i Martyna Gąsior. W Grze Miejskiej w ramach "PRO VOLUNTARIUS" nasze gimnazjalistki zajęły I miejsce. Pokonały młodzież ze szkoły im. Józefa Tischnera oraz Karola Miarki. Opiekunem naszej drużyny była p. Bogna Jurkowska-Paduch.
Gratulujemy!

czytaj więcej...

XIII Wojewódzki Konkurs Biblijny

5 grudnia 2013

5 grudnia odbył się etap szkolny XIII Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego "Oto mój sługa, którego podtrzymuję, Wybrany mój, w którym mam upodobanie" Iz 42, 1a

W konkursie wzięło udział 75 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Paweł Zmarzły z 1b, Dominika Ryba z 1d oraz Kacper Czyż z 3b.

Gratulacje!!!

Gimnazjum nr 2 wygrywa plebiscyt!

4 grudnia 2013

Nasza szkoła wygrała plebiscyt Dziennika Zachodniego na najfajniejsze gimnazjum w Żorach. Tak zdecydowali internauci portalu zory.naszemiasto.pl oraz portalu Facebook. Nasza szkoła w głosowaniu przekroczyła magiczną granicę 10 tysięcy głosów (11836) pokonując Gimnazjum nr 8 oraz Gimnazjum nr 4, które zdobyły odpowiednio II i III miejsce. W najbliższym wydaniu dodatku Żory Dziennika Zachodniego zostanie umieszczony artykuł o naszym gimnazjum, a delegacja "dwójki"  weźmie udział w przyszłorocznej, specjalnej Gali Media Center w Sosnowcu. Gratulujemy i dziękujemy za wszystkie oddane w plebiscycie głosy!

czytaj więcej...

"Życie jest warte tego..."

2 grudnia 2013

2 grudnia 2013r. przedstawiciele klas I i II pod opieką p. pedagog Magdaleny Holeksy i p. Doroty Bednarskiej wzięli udział w konferencji profilaktycznej pt. „Życie jest warte tego… aby przeżyć je w zdrowiu i trzeźwości”. Podczas konferencji, która została zorganizowana w Rybnickim Centrum Kultury uczniowie wysłuchali wykładów: p. Annny Naruszewicz - Studnik "Wchodzenie w dorosłość a zachowanie ryzykowne", przedstawiciela Policji - "Odpowiedzialność prawna w wieku dorastania" oraz obejrzeli film "Dopalacze". Zaprezentowały się także zespoły: Kaminata i Studio Tańca Vivera.

W trakcie konferencji uczennica kl. III b Wiktoria Musiolik odebrała nagrodę i otrzymała tytuł laureata w konkursie plastycznym „Moja Akademia Dojrzałości”. Wiktorię przygotowywał do konkursu p. Jan Miketa.

Miejskie Zawody Tenisa Stołowego

28 listopada 2013

28 listopada w Zespole Szkół nr 3 w Żorach odbyły się Miejskie Zawody Tenisa Stołowiego. Drużyna dziewcząt w składzie: Oliwia Mrowiec, Wiktoria Kałus, Aleksandra Wilkowisz, Natalia Sobala zajęła III miejsce.
Drużyna chłopców w składzie: Daniel Gajek, Sebastian Szafarczyk, Rafał Wolnik, Oskar Sierny zajęła IV miejsce. Oprócz tego Oliwia Mrowiec w klasyfikacji indywidualnej uzyskała III miejsce. Opiekunem drużyny był p. Jarosław Rurarz i p. Michał Kowalski.

Pomóż nam pomagać!

26 listopada 2013

Serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszkom za skutecznie przeprowadzony kiermasz na rzecz poszkodowanego w wypadku psa Kaskaderka. Dzięki ofiarności nauczycieli, pracowników szkoły oraz Waszych koleżanek i kolegów zebraliśmy kwotę 200zł. Fundusze uzyskane ze sprzedaży Waszych wypieków, zostaną przeznaczone na operację i rehabilitację pieska. Dzięki Wam możemy pomagać bezdomnym i skrzywdzonym przez los zwierzętom.

Julita Kaczkowska - opiekun grupy

Z wizytą u przedszkolaków

26 listopada 2013

25 listopada 2013 roku grupa "Wolontariat-Ludzka Sprawa" działająca na terenie naszego gimnazjum po raz drugi w tym miesiącu zawitała gościnnie w progu Przedszkola nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Brzechwy w Żorach. Tematem przewodnim były obchody Światowego Dnia Misia.
.

czytaj więcej...

Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

25 listopada 2013

Aleksandra Huzarewicz, uczennica klasy IIB Gimnazjum nr 2, uzyskała tytuł Finalistki Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Historycznej "August Hlond - salezjanin, biskup katowicki, prymas Polski". Finał konkursu odbył się 25 listopada w Sali Sejmu Śląskiego, a patronat nad konkursem objęli Prymas Polski Józef Kowalczyk oraz Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Łukasz Kamiński. Opiekę nad Olą sprawowała Pani Małgorzata Koper. Gratulujemy!

czytaj więcej...

Góra Grosza 2013

25 listopada 2013

W najbliższych dniach w naszej szkole po raz 7 ruszy akcja Góra Grosza 2013. Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dla najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci i rodzinnych domów dziecka. Opiekunem akcji w naszej szkole jest Pani pedagog Magdalena Holeksa.
Akcja przeprowadzona będzie poprzez zbiórkę monet groszowych – od 1 do 50 gr.
W dniach 27 listopada (środa), 29 listopada (piątek) oraz 3 grudnia (wtorek) 2013r. wyznaczone uczennice zbiorą w klasach monety. Prosimy o przygotowanie groszy.
Dla szkoły, która zbierze najwięcej monet w przeliczeniu na jednego ucznia – WIELKA NAGRODA.
PAMIETAJCIE ! Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Brawa dla Patrycji!

22 listopada 2013

8 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach odbył się konkurs wokalny w ramach  Ogólnopolskich  XI Jesiennych Spotkań Artystycznych BALLO - ŻORY 2013 -  "Jesienny Festiwal Młodych Talentów".
W tej kategorii naszą szkołę reprezentowała Patrycja Wuwer – uczennica klasy 3b. Koncert galowy „Grudniowe marzenia” odbędzie się w grudniu. Zostaną wówczas wytypowani przez jury laureaci. Patrycja Wuwer uczestniczyła w  warsztatach wokalnych, podczas których wybrani  soliści byli przygotowywani do nagrania płyty.
Wręczenie nagród i koncert laureatów odbędzie się 14.12.2013r. o godz.17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach. Solistkę będzie można jeszcze usłyszeć 16 grudnia podczas koncertu dla szkół  ”Grudniowe marzenia”.
Naszej wokalistce już gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za jak najwyższą ocenę jury!!!
 

czytaj więcej...

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243

Wszystko o rekrutacji Nabór do klasy siatkarskiej