Aktualności - Gimnazjum nr 2 im.W.Korfantego w Żorach

www.2gim.zory.pl 44-240 Żory, ul. Ks.Klimka 7 (32) 434 28 75 szkola@2gim.zory.pl dyr.J.Świerkocki

Herb Żor

Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach

W klimacie zdartych płyt i hipisowskiej nonszalancji...

Czytaj więcej

Wolontariusze G2

Czytaj więcej

Fotografia w plenerze cz. 1

Czytaj więcej

Pokaz rycerski

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Aktualności

W oczekiwaniu na Święta...

15 grudnia 2013

„Krok po kroku, krok po kroczku, najpiękniejsze idą w roczku, idą Święta…”

W  przedświątecznej atmosferze i oczekiwaniu na najpiękniejsze Święta Bożego Narodzenia uczniowie i nauczyciele naszego gimnazjum znaleźli czas, zapał i entuzjazm, by przygotować wspaniałe jasełka, które zaprezentowali 14 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach z okazji Świątecznego Koncertu Charytatywnego. Serdeczne podziękowania i wielkie gratulacje dla przepięknych kreacji aktorskich pragnę złożyć : Marcie Gajdzie, Danielowi Śpiewokowi, Rafałowi Buchcie, Łukaszowi Buchcie, Adamowi Zieburze, Kasi Broy, Anicie Morońskiej, Wiktorii Kałus, Kamilowi Duszy, Bartkowi Staniszewskiemu, Kamilowi Wronce i Markowi Pawlaczykowi oraz naszym nauczycielkom- Paniom:  Grażynie Skwarko, Alicji Maryńczak,  Izabeli Golisz, Monice Wiśniewskiej i narratorowi – Jolancie Malec. Na szczególne uznanie i podziękowania zasługuje nasza najmłodsza i najgrzeczniejsza aktorka- malutka Klara Wiśniewska, która wcieliła się w postać narodzonego Jezuska z wdziękiem i uśmiechem. Wszystkim bardzo, bardzo dziękuję…

Spełniamy marzenia

13 grudnia 2013

Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezksiężycowej …”
Julian Ejsmond

Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. Jana Pawła II "prowadzi akcję pomocy dla rodzin osieroconych już od prawie siedmiu lat. Wolontariat-Ludzka Sprawa" zadeklarował chęć przyłączenia się do tegorocznej akcji i tym samym zrealizowania marzenia 7-letniej Karolinki. Ogromny, pluszowy miś trafił do jej rąk 6 grudnia. Wiemy, że wywołał ogromny uśmiech na jej twarzy... Dziękujemy wolontariuszom za przygotowanie kiermaszu, z którego dochód został przeznaczony na zakup zabawki dla Karolinki. Opiekunem wolontariuszek jest p. Bogna Jurkowska.

czytaj więcej...

Góra Grosza 2013

13 grudnia 2013
27, 29 listopada oraz 3 grudnia przeprowadzona została akcja Góra Grosza. Zebraliśmy 8908 monet, co dal w sumie 270 zł. 
Bardzo DZIĘKUJEMY za przyłączenie się do zbiórki.
Organizatorem tej akcji jest Towarzystwo NASZ DOM, a jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.
Opiekunem akcji jest pani pedagog Magdalena Holeksa.
czytaj więcej...

Computer Science Education Week

9-15 grudnia 2013

Zapraszamy do udziału w Godzinie Kodowania w ramach Tygodnia Informatyki (Computer Science Education Week, 9-15 grudnia), który wspierają m.in. Bill Gates, Mark Zuckerberg, Chris Bosh, will.i.am, przekonując w swoich wypowiedziach o ogromnej roli programowania we współczesnych czasach, bez względu na dziedzinę życia.
Godzina Kodowania to możliwość zasmakowania prawdziwej informatyki w czasie 60 minut.
Kolejne kroki postępowania są opisane tutaj.
Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

czytaj więcej...

KIERMASZ, WARSZTATY i ZEBRANIA DLA RODZICÓW

10 grudnia 2013

W dniu 11 grudnia 2013 (środa) o godz. 17.00 w sali gimnastycznej szkoły odbędą się wspólne dla rodziców i nauczycieli warsztaty dotyczące problemu nadużywania przez młodzież leków oraz substancji psychoaktywnych. Tuż po zakończeniu warsztatów około godz. 17.45 odbędą się planowe zebrania rodziców uczniów wszystkich klas. W trakcie trwania warsztatów oraz zebrań, w holu szkoły odbędzie się kiermasz świąteczny prowadzony przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Żorach. Zapraszamy wszystkich rodziców!

czytaj więcej...

Pani Agnieszka Wronka- Wolontariuszem Roku 2013

9 grudnia 2013

"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale czynów. Nieważne jest to, co się ma, ale czym się dzieli z innymi."

5 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach odbyła się uroczysta i wzruszająca Gala Wolontariatu, gdzie wręczono wyjątkowe nagrody wyjątkowym ludziom - tym, którzy na co dzień niosą bezinteresowną pomoc innym.

Zaszczytny tytuł Wolontariusza Roku 2013 oraz honorową statuetkę otrzymała Przewodnicząca Rady Rodziców naszego gimnazjum- Pani Agnieszka Wronka, której składamy serdeczne gratulacje, życząc jednocześnie wytrwałości w organizowaniu kolejnych pięknych i udanych akcji charytatywnych oraz podziękowania za możliwość współpracy, za dzielenie się z nami swoją pasją i ogromne zaangażowanie w pracę dla naszych uczniów. Dziękujemy!

Uwalniając szkołę, czyli nocne reporterów igraszki…

9 grudnia 2013

22 listopada o godzinie 17. rozpoczęła się kolejna Noc Reporterów. Frekwencja dopisała, bowiem spośród uczniów naszej szkoły było około 60 osób.

Po oficjalnym rozpoczęciu czekały na nas zmagania w kulinarnych podchodach przygotowanych przez klasę IIa. Efektem wykonywanych zadań było zdobywanie owoców, z których należało przygotować miłe dla oczu i podniebienia sałatki oceniane przez jury. Niezwykle trudnym zadaniem okazało się wyłowienie  jabłka z wiaderka z wodą, całą w brokacie, bez pomocy rąk. Twarze wyławiaczy były po tym zadaniu pełne blasku, a grupa mogła cieszyć się zdobytym jabłkiem – kolejnym produktem do sałatki.

czytaj więcej...

Laureatka konkursu dziennikarskiego

9 grudnia 2013

Agnieszka Głogowska, uczennica klasy IIa, została laureatką XII Regionalnego Konkursu Dziennikarskiego „Świat wokół ciebie” i 22 listopada w Domu Kultury w Rybniku- Niewiadomiu wzięła udział w uroczystym ogłoszeniu wyników konkursu oraz spotkaniu autorskim z Martą Fox – autorką książek dla dorosłych i młodzieży oraz poetką.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich, dziennikarskich i plastycznych!

"Bóg się rodzi..."

9 grudnia 2013

Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przygotowali wystawę szopek bożonarodzeniowych. Różnorodność techniki i pomysłowość zasługuje na uznanie.

ZEBRANIA i WARSZTATY DLA RODZICÓW

6 grudnia 2013

W dniu 11 grudnia 2013 (środa) o godz. 17.00 w sali gimnastycznej szkoły odbędą się wspólne dla rodziców i nauczycieli warsztaty dotyczące problemu nadużywania przez młodzież leków oraz substancji psychoaktywnych. Tuż po zakończeniu warsztatów około godz. 17.45 odbędą się planowe zebrania rodziców uczniów wszystkich klas. Zapraszamy!

czytaj więcej...

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243

Wszystko o rekrutacji Nabór do klasy siatkarskiej