Aktualności - Gimnazjum nr 2 im.W.Korfantego w Żorach

www.2gim.zory.pl 44-240 Żory, ul. Ks.Klimka 7 (32) 434 28 75 szkola@2gim.zory.pl dyr.J.Świerkocki

Herb Żor

Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach

W klimacie zdartych płyt i hipisowskiej nonszalancji...

Czytaj więcej

Wolontariusze G2

Czytaj więcej

Fotografia w plenerze cz. 1

Czytaj więcej

Pokaz rycerski

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Aktualności

FINALISTA Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego

7 lutego 2014

Paweł Zmarzły, uczeń klasy IB matematyczno-językowej Gimnazjum nr 2 w Żorach, zakwalifikował się do finału Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. Reprezentant naszej szkoły zdobył w etapie rejonowym 53 pkt. na 60 możliwych przekraczając pułap 51pkt. niezbędnych do uzyskania tytułu finalisty, a także uzyskał najlepszy wynik w Żorach. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Paweł, który dopiero kilka miesięcy temu rozpoczął naukę chemii w gimnazjum, jest jedynym uczniem klasy pierwszej w gronie wszystkich 123 uczestników finału konkursu województwa śląskiego. Paweł Zmarzły jest absolwentem Szkoły Podstawowej nr 3, stypendystą prezydenta Miasta Żory oraz laureatem konkursu interdyscyplinarnego w klasie szóstej. Opiekunem ucznia jest Jacek Świerkocki. Gratulujemy i trzymamy kciuki podczas finału wojewódzkiego, który odbędzie się 11 marca 2014r.

czytaj więcej...

Okaż serce!

6 lutego 2014

Jak wiecie w naszym gimnazjum aktywnie działa młodzieżowy wolontariat. Około 30-osobowa grupa uczniów  wspierająca Hospicjum im. Jana Pawła II oraz Żorskie Stowarzyszenie Dla Zwierząt pomaga bardzo aktywnie zarówno na terenie szkoły jak i poza nią. Podczas ferii  został wykonany i wydrukowany projekt kartki promującej wolontariat w G-2. Dochód ze sprzedaży kartek będzie przeznaczony na leczenie podopiecznych wolontariuszy.  

Okaż serce - 2zł to niewiele… Pomóż nam pomagać!

Scrooge revisited

16 stycznia 2014

16 stycznia, na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach odbył się po raz pierwszy przegląd teatrzyków szkolnych w ramach I Międzyszkolnego Festiwalu Małych Form Teatralnych w Językach Obcych. Była to świetna okazja, aby przy szerszej publiczności zaprezentować A Christmas Carol, widowisko, które mieliście okazję widzieć w grudniu przed Świętami Bożego Narodzenia. Bardzo się cieszymy, że talent aktorski naszych uczniów został doceniony przez jury festiwalu, które zdecydowało się wyróżnić kilka osób z zespołu. Za najlepszego aktora uznano Kamila Duszę z 3e, Wiktorię Kałus z 3e nagrodzono na ekspresję sceniczną. Doceniono również występ Simony Sędery z 3a. Gratulujemy wyróżnionym i jeszcze raz dziękujemy całemu zespołowi zaangażowanemu w to przedsięwzięcie!

Zmiana planu lekcji i próbny egzamin

29 stycznia 2014

W związku ze zmianami organizacyjnymi proszę wszystkich uczniów i nauczycieli o zapoznanie się z nowym planem lekcji. Ewentualne uwagi na temat planu proszę zgłaszać w sekretariacie szkoły. Opublikowany plan obowiązywał będzie w pierwszym tygodniu po feriach zimowych. Przypominamy, że w dniach 4-6.02 (wtorek, środa, czwartek) odbędzie się próbny egzamin gimnazjalny dla klas trzecich. Lekcje w tych dniach dla wszystkich klas będą rozpoczynały się od godziny 11.30 (wtorek i środa - 4-5.02), a w czwartek 6.02 od 10.35.

czytaj więcej...

Zebrania rodziców podsumowujące I semestr

16 stycznia 2014

Informujemy, że 16 stycznia o godz. 17.00 odbędą się zebrania rodziców podsumowujące I semestr roku szkolnego 2013/2014. Po zakończeniu zebrań rodziców w świetlicy szkolnej odbędzie się zebranie robocze Rady Rodziców G-2.

czytaj więcej...

II miejsce szczypiornistów

13 stycznia 2014

13 stycznia w Hali Sportowej w Żorach odbyły się Mistrzostwa Żor w Piłce Ręcznej Chłopców.

Drużyna G-2 w składzie: Patryk Kozaczuk, Krzysztof Bury, Tomasz Supel, Kamil Wronka, Piotr Młotek, Sebastian Szafarczyk, Sebastian Muras, Daniel Gajek, Marek Pawlaczyk, Oskar Sierny, Szymon Menartowicz, Mateusz Ziebura,Filip Bartoszek zajęła II miejsce.

Gratulujemy!
 
Opiekunem drużyny był p. Jarosław Rurarz.
 

czytaj więcej...

Gramy dla Cześka!

13 stycznia 2014

„Czesław byłby przeszczęśliwy widząc tyle zawodniczek grających dla niego”

Około 170 siatkarek weźmie udział w III Międzynarodowym Turnieju Siatkówki Klubowej Dziewcząt im. Czesława Fojcika, który odbędzie się 17 stycznia w Hali Sportowej MOSiR Żory.
Celem rozgrywek jest uhonorowanie wybitnego siatkarza i trenera Czesława Fojcika. Gościem specjalnym będzie żona trenera - Pani Barbara Fojcik.

Zapraszamy do kibicowania żorskim zawodniczkom!

czytaj więcej...

Bah, humbug!

20 grudnia 2013

20 grudnia nasza szkolna społeczność miała okazję przez chwilę poczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia w wiktoriańskiej Anglii. A to za sprawą przedstawienia pod tytułem

A Christmas Carol, inspirowanego opowiadaniem Karola Dickensa, które zostało zaprezentowane przez grupę uczniów gimnazjum.

czytaj więcej...

Świąteczna atmosfera w MOK-u

17 grudnia 2013
14-15 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach można było poczuć prawdziwie świąteczną atmosferę. Podczas Jarmarku Świątecznego można było zakupić wyjątkowe, ręcznie wykonane ozdoby i dekoracje świąteczne, słodkie wypieki oraz wiele innych przedmiotów. Wśród wystawców nie mogło zabraknąć naszej szkoły. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów oraz rodziców Gimnazjum nr 2 zebraliśmy  674,50zł. Uzyskaną podczas tegorocznej edycji jarmarku kwotę w wysokości 4000zł przeznaczono na rzecz żorskiego hospicjum.
Dziękujemy!
czytaj więcej...

Zapraszamy na kiermasz!

16 grudnia 2013

Mija rok intensywnej pracy wolontariuszy współpracujących z Żorskiem Stowarzyszeniem Dla Zwierząt. Wiele przeprowadzonych inicjatyw to pomysły naszej młodzieży. Tylko w ostatnim miesiącu uczniowie brali udział w zbiórce karmy na terenie hipermarketu Kaufladnd podczas Małego Mikołajkowego Konceru na rzecz bezdomnych zwierząt, zorganizowali w naszej szkole kiermasz domowych wypieków. Do końca miesiąca wolontariusze zbierają w szkole karmę oraz wykonują domki dla wolnożyjących kotów. Wszystkim działaniom towarzyszy pozytywna energia i niesamowite emocje! Z okazji obchodów Dnia Wolontariusza młodzież wzięła udział w spotkaniu z Prezes Stowarzyszenia p. Izabelą Piontek oraz jego członkami. Młodzi przyjaciele zwierząt usłyszeli słowa podziękowania za ogromny trud i poświęcenie we wszelkich przedsięwzięciach.
Już w czwartek zapraszamy na Kiermasz Świąteczny przygotowany wspólnie z grupą "Wolontariat - Ludzka Sprawa". Będzie na nim można dokonać zakupu słodkich wypieków, ozdób choinkowych i stroików.
 Zapraszamy!


Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243

Wszystko o rekrutacji Nabór do klasy siatkarskiej