Biblioteka szkolna - Gimnazjum nr 2 im.W.Korfantego w Żorach

www.2gim.zory.pl 44-240 Żory, ul. Ks.Klimka 7 (32) 434 28 75 szkola@2gim.zory.pl dyr.J.Świerkocki

Herb Żor

Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach

W klimacie zdartych płyt i hipisowskiej nonszalancji...

Czytaj więcej

Wolontariusze G2

Czytaj więcej

Fotografia w plenerze cz. 1

Czytaj więcej

Pokaz rycerski

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Biblioteka szkolna

Listopad w bibliotece szkolnej.
 
Święto Niepodległości.
W listopadzie biblioteka włączyła się w organizację obchodów Święta Niepodległości. Przygotowano okolicznościowe gazetki oraz uroczystą akademię dla całejspołeczności szkolnej.
 
Andrzejki  z biblioteką.
We wtorek 25 listopada w godzinach pracy biblioteki wszyscy uczniowie mieli możliwość zabawienia się w tradycyjne andrzejkowe wróżby oraz sprawdzenia swojej wiedzy na temat związanych z tym świętem zwyczajów. Największą popularnością, jak zawsze, cieszyły się wróżby dotyczące poznania imienia przyszłego wybranka lub wybranki.
 
 
Zaproszenie do konkursu
Pod koniec listopada biblioteka poinformowała uczniów o konkursie czytelniczym – Znam „Opowieść wigilijną” Karola Dickensa. Konkurs będzie miał formę pisemną i obejmować będzie pytania nie tylko z treści lektury, okoliczności jej powstania, ale także życia i twórczości autora powieści. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych uczniów. Zmagania zaplanowano na 16 grudnia o godzinie 8.00 w bibliotece szkolnej. Jak zawsze laureaci mogą liczyć na nagrody rzeczowe oraz bardzo dobre oceny z języka polskiego.

Wszystko o rekrutacji Nabór do klasy siatkarskiej